Jump to content

Consecinte comportament supravirator


chitsro

Recommended Posts

Salut.

Sambata asta am abordat o curba mai tare si spatele a fugit peste un indicator cauzand urmatorele:

1. Aripa indoita, nu foarte grav.

2. Bara spate s-a desprins pe partea care a lovit indicatorul, dreapta, si are si o crapatura de vreo 5cm.

3. Roata care a lovit in indicator nu mai sta drept, acum are convergenta pozitiva.

 

Am inteles pe la cineva ca bara s-ar putea lipi?

Cel mai mult ma ingrijoreaza acea roata, ce ar putea sa fie in afara de bascula indoita?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt ajutor baieti.

Eu sunt din Bucuresti si incidentul s-a intamplat pe langa Turnu Magurele, TR, la bunici.

Nu am ajuns cu masina la un service pt ca nu stiu nici unul de incredere, dc puteti sa-mi recomandati in Alexandria, Turnu, Corabia, as fi recunoscator.

Poze nu pot sa pun pt ca am ajuns acasa si masina e la bunici, cel mai probabil ma duc weekendul asta ca sa o repar.

 

@cefi nu faci misto, chiar se lipeste? Nu stiu nici dc acele clips-uri(prinderi) mai sunt bune.

 

In afara de bascula ce se putea indoi, sau avaria?

Nu de alta dar sa am si eu o idee cand ma duc la service.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca dupa incedent am mai mers cu masina vreo 20km.

Tot drumul am simtit ca masina nu mai sta pe drum cum trebuie.

L-am pus pe un var sa se uite, de afara, sa vada dc masina are puntea spate deplasata in mers, mi-a zis ca la ochi bate roata in roata.

Mai mult ca sigur bascula va trebui inlocuita, dar as vrea sa stiu ce ar mai putea fi avariat intr-o situatie ca asta.

Mentionez ca janta nu este sparta si nu pare indoita.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca dupa incedent am mai mers cu masina vreo 20km.

Tot drumul am simtit ca masina nu mai sta pe drum cum trebuie.

L-am pus pe un var sa se uite, de afara, sa vada dc masina are puntea spate deplasata in mers, mi-a zis ca la ochi bate roata in roata.

Mai mult ca sigur bascula va trebui inlocuita, dar as vrea sa stiu ce ar mai putea fi avariat intr-o situatie ca asta.

Mentionez ca janta nu este sparta si nu pare indoita.

 

bascula din cate stiu eu se rupe, de strambat poti stramba bratul care tine discul si restu ala care vine prins de caroserie langa prag. in rest nu cred ca ai dece sa iti faci probleme , tie ti se pare ca merge prost pentru ca te gandesti ca ai busito si daia am trait si eu senzatia asta si masina era ok, iti poti face geometrie este ieftin si acolo iti spune daca calca stramb sau nu, dar eu tind sa cred ca nu ai strambat nimic. bafta

Link to comment
Share on other sites

Oricum roata nu mai sta normal sta putin inclinata in exterior.

Dc bascula e rupta nu trebuia sa se manifeste urat?Gen zgomot, uruit, scrtait, ceva?

E de la brat sau de la bascula?

Sau poate sa fie de la amandoua?

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

o bara de vopsit costa cam 100 euro.

 

notiunea de "vopsit" difera => si preturile sunt diferite.

 

vezi si tu ce piese sunt strambe si schimba-le (apropo de bascula, brat.....)

Edited by CRM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.