Jump to content

merita banii acest bmw?


sorin'

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu, e foarte simplu!

 

Daca tot te uiti dupa masini cu impozit mic @ pina in 2000 cmc, si daca tot iti asumi "riscurile" problemelor motorului 2.0d am dat un search pe autovit si am gasit ceva interesant ...

http://autovit.ro/bmw-520-C12014168.html

 

Diferenta e enorma ... " nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copiii" glumesc !!!

 

totusi, care-i upgrade-ul de la E46-le ala la E39-le asta?!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

PE UN 320D DIN 2004 DE LA BISNITAR MERITA 7000 DE EURO

 

pe una care o vinde un om obisnuit care isi ingrijejte masina, merita 8mii 700

 

 

eu am vandut 320d facelift 2003 ieri cu 7 mi 700. impecabila.

 

 

 

 

app: oricat de criza e, nu iti bati joc de masina. cum sa ceri 6 500 pe un seria 3 din 04? cred ca vorbiti pe nas. nu cunoasteti piata

Edited by 01-FCK
Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere pretul peitei acuma....7000 este ok insa este sub valoarea reala a masinii. Sa spui ca un E46 merita 5500 mie mi se pare inutil. Totusi vorbim de FL 2004 nu de vreun nFL din 99 sau 2000. Asta inseamna ca pentru un E36 sau E34 ar trebuie sa iesi si cu bani in buzunar iar la E30 deja proprietarul ramane dator pe viata...iti plateste rate lunare numai sa o iei. Cat despre faptul ca daca e luata de la neamt din curte e sfanta asta a devenit mit. Eu mi-am luat toate masinile din germania si am cautat de mi-au sarit capacele pana cand am gasit una in stare buna. Visul frumos ca daca o iei din germania e perfecta e doar e cam spulberat, spun eu.
Link to comment
Share on other sites

eu anul trecut am vrut sa-mi vand 320d faceift 150cp,6+1,nici macar o ofera serioasa,nu s-a deplasat nimeni sa vada masina,nu am cerut decat 8500e

 

anul acesta nu stiu daca as lua 7500e pe ea,in nici un caz nu as vinde e46-le pe 5500e,o tin sa rugineasca :twoup:

 

anul ac,am vandut o alta masina (pe piata nu era nici una sub 15k euro) ac motorizare si dotari cu 1500 sub pret,altfel ma multumeam cu asteptatul

Link to comment
Share on other sites

Pretul e super bun....daca e tehnic ok masina....cu toate ca nu cred, e mai mult ca posibil sa fie ceva in neregula cu ea.

Cat despre discutii ca "as lua eu cu 5500 e46" sunt satul, nu stiti ce vorbiti...la banii aia cumperi sasiu de logan cu coasca de BMW

Link to comment
Share on other sites

Pretul e super bun....daca e tehnic ok masina....cu toate ca nu cred, e mai mult ca posibil sa fie ceva in neregula cu ea.

Cat despre discutii ca "as lua eu cu 5500 e46" sunt satul, nu stiti ce vorbiti...la banii aia cumperi sasiu de logan cu coasca de BMW

 

nu cred ca e ceva in neregula cu ea.mi se pare un pret corect la ce dotari are...nu e numai una la pretul de 7000 si ceva din 2004/2005..sunt mai multe...a mai scazut piata!

Link to comment
Share on other sites

Pretul e super bun....daca e tehnic ok masina....cu toate ca nu cred, e mai mult ca posibil sa fie ceva in neregula cu ea.

Cat despre discutii ca "as lua eu cu 5500 e46" sunt satul, nu stiti ce vorbiti...la banii aia cumperi sasiu de logan cu coasca de BMW

 

nu cred ca e ceva in neregula cu ea.mi se pare un pret corect la ce dotari are...nu e numai una la pretul de 7000 si ceva din 2004/2005..sunt mai multe...a mai scazut piata!

iti urez succes atunci...la urma urmei tu cereai sfaturi!

Link to comment
Share on other sites

Pretul pare ok. Acum depinde ce probleme are pt ca sigur mai are cate o chestie mica care scartaie sau bate, e o masina SH, nu te astepta sa fie perfecta.

 

Acuma am si eu o intrebare stie cineva ceva de masina asta? http://autovit.ro/bmw-325-C12009520.html Sta cam de mult timp la vanzare.

 

 

 

nu stiu nimic...dar e prea tare masina... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

bai fratilor.. lasati-o pe asta cu 5500 un 320d 2004. pretul este si asa mic si asta datorita crizei, masina este clar ca valoreaza mai mult.

parerile referitoare la masina pot fi numai de ordin estetic care este ok. partea importanta este urmatoarea si anume starea tehnica.

e usor sa-ti dai cu parerea despre masina altuia care evident exista tendita de a o subevalua, insa cand vine vorba de masinile proprii sunt cele mai bune si mai intretinute si merita mai mult.

cat despre aberatii genu "problemele cu motorul de 2000 pe bmw" .. astea sunt aberatii maxime

dar de-asta e forum.. sa zica fiecare ce-i poate capu'

Link to comment
Share on other sites

bai fratilor.. lasati-o pe asta cu 5500 un 320d 2004. pretul este si asa mic si asta datorita crizei, masina este clar ca valoreaza mai mult.

parerile referitoare la masina pot fi numai de ordin estetic care este ok. partea importanta este urmatoarea si anume starea tehnica.

e usor sa-ti dai cu parerea despre masina altuia care evident exista tendita de a o subevalua, insa cand vine vorba de masinile proprii sunt cele mai bune si mai intretinute si merita mai mult.

cat despre aberatii genu "problemele cu motorul de 2000 pe bmw" .. astea sunt aberatii maxime

dar de-asta e forum.. sa zica fiecare ce-i poate capu'

 

Subscriu...sant foarte multe 320d-uri pe piata, multe ne ingrijite care crapa tocmai din aceasta cauza. Intradevar sant si cazuri in care 320d-uri bine intretinute au facut figuri(sant ceva cazuri si pe forum) dar totusi...

Link to comment
Share on other sites

Ultimul e46 diesel care l-am vazut eu, si s-a vandut cu 5500 fusese lovit in fata, capota reparata, dar se observa pe interior defectul, plastice prin fata lipsa, cornerele nu le mai avea, nici conducteel de aer pana la frana, ac-ul nu functona, radiatorul de clima fiind prins cu "shoricei de plastic", probabil vre-o conducta sarita, airbagul sofer cusut cu ata neagra, anulat becul din bord, in spate pe sub masina lipseu iarasi nishte chestii, barile amandoua aveau zone de vopsea sarita, fusesera bubuite. Insa masina avea geamuri negre, piele in interior(ac-ul nefunctional, 30 de grade afara => masina inutilizabila), xenon in faruri si in proiectoare, angels eye, jante copie M6. In concluzie daca te dadeai 5 metrii inapoi masina era belea. Lao astfel de masina mai puneti 2000 de euro cel putin si veti ajunge la pretul un e46 decent.

 

P.S. masina era nfl, 2002 parca. Ma gandesc eu cat as lua pe e36-le meu, care m-a costat pana acum in jur de 4500 de euro, si cati m-ar crede ca masina are 167 de mii de km. Cred ca o mai tin vre-o "cativa" ani, o dau la copii mei decat sa o vand.

Link to comment
Share on other sites

tocmai am aflat ca nu are computer de bord 320 ul despre care v am intrebat. uite ca mai exista si modele dinastea...oare se poate adauga computer de bord la el?

Pai doar inginerii de la BMW nu or fi apelat la incantatii si magie neagra.

Mai sunt topicuri cu BC-uri de e46, din pacate search-ul nu o sa-ti fie cel mai bun prieten.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.