Jump to content

merita banii acest bmw?


sorin'

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de aratat arata frumos , depinde si cum merge si ce bube are stie omu ce vinde dar presupun ca la 7 mi care i cere pe el , mam uitat putin si la configuratia lui suna frumos..ce pot sa zic eu unul din cate vad 6.500 ia spropune pe el totusi e criza..
Link to comment
Share on other sites

scz ca intreb dar inca nu mi am luat bmw.urmeaza sa mi iau.am o intrebare:Dupa maneta care se vede ca o are la semnalizare ...ce credeti ca afiseaza pe bord computerul(BD)? arata consum instant,mediu...? mie imi e teama ca nu are computer de bord. ca la altele se apasa in capatul manetei de semnalizare pt optiuni ale computerului de bord...asta vad ca nu are... MS!
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare exagerat de scumpa, e cheala cheala - nu trapa - nu piele - nu xenon - nu senzori parcare , doar anul o ajuta un pic ... ,personal nu cred ca merita nici macar 5500 E.

Daca tot te uiti dupa masini cu impozit mic @ pina in 2000 cmc, si daca tot iti asumi "riscurile" problemelor motorului 2.0d am dat un search pe autovit si am gasit ceva interesant ...

http://autovit.ro/bmw-520-C12014168.html

 

Diferenta e enorma ... " nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copiii" glumesc !!!

Link to comment
Share on other sites

Roco, problema e ca piata este formata in proportie covarsitoare de posibili clienti Dacia, dar care isi doresc BMW, Merc, Audi.

De aici si samsareala extrem de prezenta pe piata auto si preturile "senzationale".

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca E39 ala are piele senzori si alte alea, am spus doar ce ii lipseste celuilalt. E chestie de gusturi si pretentii pina la urma.

Nu am nimic de vanzare din pacate dar mi-as dori un potential client care sa se bucure ca o masina de clasa medie - categorie premium fabricata in 2003/2004 sa aibe "(...are AC)".

Sunt matiz-uri 2004 cu AC ... :twoup:

 

Repet e chestie de gusturi si pretentii ...

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare exagerat de scumpa, e cheala cheala - nu trapa - nu piele - nu xenon - nu senzori parcare , doar anul o ajuta un pic ... ,personal nu cred ca merita nici macar 5500 E.

Daca tot te uiti dupa masini cu impozit mic @ pina in 2000 cmc, si daca tot iti asumi "riscurile" problemelor motorului 2.0d am dat un search pe autovit si am gasit ceva interesant ...

http://autovit.ro/bmw-520-C12014168.html

 

Diferenta e enorma ... " nu dati banii pe prostii, luati bomboane la copiii" glumesc !!!

Si de ce crezi ca acest e39 obosit merita mai mult decat un e46 in mintile lui.

(Poate pentru kilometraj 130000 :twoup: :) :) )

Link to comment
Share on other sites

Ok, ma abtin, se pare ca ganditi precum samsarii @cum ca o masina de an bun e masina buna si e posibil sa aibe km originali.

Va las sa polemizati in continuare dar sper sa alegeti cea mai buna optiune pentru colegul de pe forum care a solicitat pareri.

Ms

Link to comment
Share on other sites

bre holby,520-ul ala are 100% cam dat inapoi,probabil ca are 1-2ani de ro,tu crezi ca neamtul isi lua diesel ca faca 100k km in 5 ani

 

daca un 320d 2004 face 5500e,cam cat face un e36 cu 10ani mai batran ? la e30 probabil proprietarul iti da si bani numai ca sa-l iei

 

in fond la un sh cea mai importanta este starea tehnica si estetica nu optiunile

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.