Jump to content

e39-polishare plastic protectie faruri


bavarez

Recommended Posts

a facut cineva? ma refer la plasticele(lentilele)care vin peste farurile de la e39...

 

de la pietricelele dupa sosea s-au cam matuit si au o groaza de puncte..

nu stiu daca mai a fost vre-un topic pe tema asta( daca da sa stearga cineva ce scriu..).

 

deci..a incerca cineva sa le curete?

 

thks

119752[/snapback]

 

 

Da ,exista un set de 3 creme abrazive de diferite granulatii pentru slefuirea plasticului,nu pot sa-ti spun daca se gasesc in mag. din ROM.dar in D gasesti sigur si nu sunt scumpe in jur de 35 eu tot setul :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai...si unde le pot comanda?

thks

122515[/snapback]

intra pe EBAY si cauta polish plastic,vezi ce gasesti si incearca sa faci o comanda prin mail,daca nu ai cont ,dai adresa ,apoi trimiti banii prin banca .,sau mai simplu roaga pe cineva din D sa-ti aduca ,poti sa mai dai si la altii....

Link to comment
Share on other sites

Intru in discutie ca am fost si io in "pomelnic". WLF spunea de mine atunci cand pomenea ca "Ardeal" a facut operatiunea cu slefuirea farurilor.

Le-am facut cu smirghel si le-am lacuit...aratau grozav dar totusi "sticla" a ramas murdara pe interior..iar dupa aprox 5-6 luni s-au matuit la loc ( cred ca s-a dus lacul).

Nu am mai avut nervi sa le lacuiesc din nou si ma stresa rau faptul ca nu aveam lumina buna pe faza scurta ( nu am xenon)...asa ca mi-am luat faruri noi HELLA.

Arata impecabil farurile...dar lumina buna pe faza scurta tot nu am si am fost asigurat ca "asta e, asta-i treaba daca nu ai xenon".

Link to comment
Share on other sites

eu tocmai mi-am comandat solutie dinaia Xplast si cred ca in vreo saptamana ajunge va transmit dupa aia ce s-a intamplat cu poze before and after cu macro ca sa se vada diferenta daca e

ma duce undeva la 450.000 cu tot cu taxe postale produsul e din constanta si costa 320.000

121943[/snapback]

De unde anume l-ai luat ? Un nume, adresa, telefon ne poti da si noua ?

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea sincera este ca solutiile astea sunt....frectie la picior de lemn.

Cand incepi sa faci "potriveli cu mana" la un moment dat tragi linie si vezi ca ai aruncat banii pe fereastra (chair daca sunt putini banii in comparatie cu costul unui far nou..tot aruncati sunt)

 

Am facut treaba cu farurile si am realizat ca nu mi-a rezolvat deloc problema mea....poate sa fie o solutie pentru un asa zis "samsar" care ar vrea sa arate bine farurile pt timp scurt pana vinde masina.

 

Ceva similar am patit cu sticla de la ecranul de navi pe care niste baieti binevoitori de la o spalatorie auto au reusit sa o zgarie...si am luat solutii peste solutii si tot n-am rezolvat nimic

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat Hella - fara xenon - au costat 10,5 mil/buc tva inclus dar nu am platit io ca le-am luat pe casco....

 

daca te intereseaza te ajut....ca la Bucuresti am intrebat la un mag de piese si mi-au oferit la banii astia Bosch ( nu e ce trebuie)....iar hella era peste 15 mil bucata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.