Jump to content

Recommended Posts

vara mai baga si soferul un butoi d apa la o cisterna...vrei sa moara d foame?...

 

 

cu uleiul e trb garantata

 

 

 

Scuze am uitat cu desavarsire de sofer. :twoup:

Ii roman nu?

Poate mai avem noroc sa nu fie toti romani sa mai fie si unguri

Link to comment
Share on other sites

rzv20 - relax, fura si ungurul, chiar mai bine...

 

 

ai spulberat si ultima firmitura de speranta din mine in ceea ce-i priveste pe vecinii nostri vestici, dar cum speranta moare ultima eu propun sa aducem nemti sa ne conduca cisternele si putem sa dormim si noi linistiti pe perna noastra :) :) :twoup:

 

ce tare ar fi sa lucre nemtii la noi :twoup:

 

 

PS. abia astept sa bag ulei sa vad daca se reduce trancanitu de 4 pistoane :twoup:

Edited by rzv20
Link to comment
Share on other sites

rzv20 - daca toti romanii, indiferent de etnie, ar fi invatat cate ceva cand au trecut prin germania si prin celelalte tari din europa, tara noastra ar fi fost demult mai frumoasa si mai curata....

 

...sper sa nu ai un "trancanit" in motor de la pistoane, ci doar de la injectoare.....totusi...

 

 

P.S.; asta asa, pt distractie, acum catva timp, mi-a scapat o fraza: daca romanii ar reusi sa gaseasca un cumparator la export pt prostia si mofturile inutile care, din pacate abunda, si sa le vanda si la ambalaje cat mai mici, sa ne scoatem si la "ciolofan", am avea angajate femei de serviciu din elvetia....

Edited by brownshark
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M-am tinut de cuvant si azi am plecat hotarat, am cumparat un ulei mai ieftin ce-i drept ca na ..... nu-mi mai ajungeau banii de motorina :twoup: am amestecat 0,5l de ulei cu 5 l de motorina am ajitat bine si dupa ce am turnat-o in rez. am facut plinu. Dupa vro 15 km motoru si-a schimbat glasu , dar nu pe masura asteptarilor mele (ma gandeam ca va suna cel putin ca un 2.5 sau mai bine, eu nu ma suparam :) :) :twoup: ). e ok suna mai bine motoru, dar 4 pistoane tot 4 pistoane raman :twoup:

mai vedem maine daca vor mai fi inbunatatiri

Link to comment
Share on other sites

rzv20 - asa ca, dupa ce consumi sa le faci loc, pune si ceilalti 0.500 ml amestecati in 2 l de diesel.

check again....

cu pasi din astia de 0.500 ml poti sa determini cantitatea optima de ulei in fct de diesel folosit si de uzurile masinii.

simplu si eficace.

poti sa faci si un studiu pt o diferenta de consum. sigur o sa-ti placa rezultatul

Link to comment
Share on other sites

paul - in afara faptului ca nu ai inteles ce am intrebat, exista PM daca nu intelegi ce scriu....nu de alta dar se pare ca numai tie t-i se intampla asta. daca esti moderator asta nu inseamna ca esti free sa-mi faci provocari pe forum. eu, de cand sunt aici, n-am jignit nici un coleg.

 

nu am d c sa fac vreo diferenta, l-am intrebat pe coleg doar pt ca parea ca nu a inteles ce si cum cu procentele, pt ca a si scris cum a scris...mai fara articol, am banuit ca e maghiar si vb acasa in maghiara, nu-i asa d familiarizat cu romana ca noi, si ii reformulam sa nu fie dubiu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

in asta, logic

 

tu esti roman sau maghiar ?

 

sunt Roman da-s din ardeal si ma prind mai greu, da si cand ma prind...............

 

 

oricum eu am inteles din discutiile astea ca trebe 0.2-0.3l la un plin (sau nu am inteles bine), eu am pus 0.5l cred ca ii destul deocamdata sa vad exact ce se petrece eu fac destui km. intr-un an si am timp

Link to comment
Share on other sites

ok. sper ca nu te-a deranjat intrebarea, n-a fost pusa sa supere / jigneasca.

 

 

Nem :twoup:

 

 

'''L''' se poate vorbii si fara pe la noi

 

 

 

 

 

 

 

Traim intr-o tara democrata

Edited by rzv20
Link to comment
Share on other sites

paul - in afara faptului ca nu ai inteles ce am intrebat, exista PM daca nu intelegi ce scriu....nu de alta dar se pare ca numai tie t-i se intampla asta. daca esti moderator asta nu inseamna ca esti free sa-mi faci provocari pe forum. eu, de cand sunt aici, n-am jignit nici un coleg.

 

nu am d c sa fac vreo diferenta, l-am intrebat pe coleg doar pt ca parea ca nu a inteles ce si cum cu procentele, pt ca a si scris cum a scris...mai fara articol, am banuit ca e maghiar si vb acasa in maghiara, nu-i asa d familiarizat cu romana ca noi, si ii reformulam sa nu fie dubiu.

Eu nu fac provocari pe forum, am grija doar ca sa nu se sara calul. Avertismentele se dau pe forum, nu pe PM. Nu ma intereseaza in mod deosebit ce scrii, ma intereseaza doar sa termini cu agresivitatea inutila.

 

Daca tot zici ca intrebarea ta a fost nevinovata, tu ce esti, roman sau maghiar, ca nici tu nu pari a fi asa de bine familiarizat cu limba romana?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.