Jump to content

bmw x6 4.0d 306cp


ionut_marius

Recommended Posts

alo,alo ce sunt cu atatea dezbateri ? :twoup:

 

intre x6 si e46 au mai fost doua masini,iar inainte de e46,insa e46-le a fost cea mai ieftina si am zis sa o mai pastrez macar pt a merge la cumparaturi,insa sta degeaba,de fapt intr-un timp erau 3 masini si indiferent ca mergeam la cumparaturi,la munca,in concedii mergeam tot cu cea mai buna.

 

q7,Ml niciodata,chiar daca in q7 materialele sunt mai bune,chiar daca ML nu este asa rigid,pur si simplu nu ma caracterizeaza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La iarna ce faci? Eu iarna trecuta am folosit jantele de vara 20" 275/40 si 315/35 . N am avut mari probleme . Dar anu asta o sa mi iau un set de iarna am gasit oem bmw spoke 232 la o reprezentanta din Lindau la pretzu de 2100e[1765e fara tva] e un pretz bun . Tu vad ca ai pe 19. daca ai 255/50 pe toate 4 nu prea ai de ce sa ti faci probleme cu ele :twoup:. Dar ai putea totusi sa ti iei doar cauciucuri.

 

eu am 23.000km si trebuie sa schimb placutele pe spate, am facut prima revizie pe la 14000km. Sunt vreo 1300 ron pe spate , poate o fac prin germania daca tot ma duc :)

Link to comment
Share on other sites

sambata nu am avut ce face,am pus un anunt pe autovit cu e46-le,eram oarecum indecis dar totusi statea degeaba,ultimul full de motorina i l-am facut in martie,ieri l-am vandut,acum parca imi lipseste

 

la test (autotest din vitan) a iesit f bine (vops originala,suspensia beton,motor ok,ambreaj beton,cutie ok,discuri farana spate usor uzate,cateva erori -farurui,arbore cotit,aprindere ,scapa ulei usor pe la intercooler)

 

pe dyno a scos 160cp la 4000rpm,era cipuita

 

cam asa se prezenta un e46 bine intretinut

Link to comment
Share on other sites

incearca sa o mai cureti cu Sonax din cand in cand, chiar daca masina e noua. Pielea e misto de avut dar pretentioasa. Sonax asta e chiar ca lumea mai scapi de cute, face pielea mai elastica. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Eu de asta mi am pus alcantara :twoup: e mult mai ok decat pielea

 

am vazut ca ai avut consum 9.6% Buc-Viena , ce autonomie ai avut ? si cate plinuri ai facut Buc-Viena , Viena-BUc . o sa plec si eu duminica cu ea . Eu la drumuri mai lungi asa am scos cam 10-11% dar mers mai sportiv

Link to comment
Share on other sites

Eu de asta mi am pus alcantara :twoup: e mult mai ok decat pielea

+1 pt alcantara, desi cu piele arata mult mai bine, personal nu am vazut scaun de BMW fara cute sau fara sa faca cute .... indiferent ca este seria 5, 6 sau 7 :), dar discutia e inutila oricum avand in vedere ca masina in conceptia lor trebuie schimbata repede cu alta noua :twoup:

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Pai conteaza cum arata? sau cum te simti tu in ea? eu ma simt mult mai bine in alcantara , e si mai sportiva a , cu piele arata mai luxoasa dar are mai multe dezavantaje : iarna e rece , vara e fierbinte , face cute , intretinerea mai grea etc etc si alcantara este la aceleasi pretz cu pielea , numai ca vine doar cu scaune sport
Link to comment
Share on other sites

incearca sa o mai cureti cu Sonax din cand in cand, chiar daca masina e noua. Pielea e misto de avut dar pretentioasa. Sonax asta e chiar ca lumea mai scapi de cute, face pielea mai elastica.

 

ms de sfat

 

 

Eu de asta mi am pus alcantara :twoup: e mult mai ok decat pielea

 

am vazut ca ai avut consum 9.6% Buc-Viena , ce autonomie ai avut ? si cate plinuri ai facut Buc-Viena , Viena-BUc . o sa plec si eu duminica cu ea . Eu la drumuri mai lungi asa am scos cam 10-11% dar mers mai sportiv

 

autonomia nu o mai tin minte,despre plinuri nu stiu ce sa zic,i-am facut plinul la AR (imi luase mai bine de jumatate de rezervor pana acolo),dar nu mai stiu cat arata acul in viena

 

Eu de asta mi am pus alcantara :twoup: e mult mai ok decat pielea

+1 pt alcantara, desi cu piele arata mult mai bine, personal nu am vazut scaun de BMW fara cute sau fara sa faca cute .... indiferent ca este seria 5, 6 sau 7 :), dar discutia e inutila oricum avand in vedere ca masina in conceptia lor trebuie schimbata repede cu alta noua :twoup:

 

trebuie schimbata cat mai repede,dar abia am luat masina

 

 

 

Oricum si Alcantara in timp se toceste...

 

subscriu

 

inainte de x6 am avut un 2 audi,unul l-am folosit 12k km; de la 8 la 20k km,piele nu avea cute

Link to comment
Share on other sites

am scos de la fisc e46,sa va povestesc;

 

am ajuns la ei pe la ora 1,1 si ceva,nici coada nu era,toate bune si frumoase pana dau de angajatele de la ghiseu,sitirite,plictisite

 

m-au pasat de la un ghiseu la atu,m-au trimis dupa timbru fiscal,copii,ma intorc nu mai era nimeni la ghiseu,astept 5-10 min,nimeni,incep si fac scandal dupa 2-3min vine una sitirita,imi ia actele,verifica ma pune sa mai compltez,ma trimite la alt ghiseu sa imi dea nu stiu ce fisa,ma duc iar la ea cica sa ma verifice daca am datorii;ma asteptam la o amnda ceva,cand colo soc cica nu ati mai platit impozitele din 2007+2 amnezi;incepe scandalul,ma duc acasa dupa chitante,vin cu chitantele rezolv cu impozitele si o amenda,una am platit-o asta e,nu mai aveam chitanta si iar ii fac incompetenti,scandal....abia la 4 scap

 

greu,greu,rusine !

Link to comment
Share on other sites

Ce greu mah???

Ce ai cu oamenii???

Tu crezi ca e usor sa stai la ghiseu fara stimulente si sa vezi ca vin astia de la privat(care toti fura si au numa BMW) !!!!

 

Plus ca aia de la Finante au stimulente si salarii mai mari ca restul....

 

Sa stii ca esti foarte nerecunoscator....adica statul iti da sosele, sanatate, pensie si scoala iar tu il barfesti pe forum....hm...urat din partea ta...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Glumesc...dar e trist ce am ajuns....

Cred ca ar trebui sa postezi la topicul ala cu greva celor de la finante...esti in mood-ul perfect!!!

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

am scos de la fisc e46,sa va povestesc;

 

am ajuns la ei pe la ora 1,1 si ceva,nici coada nu era,toate bune si frumoase pana dau de angajatele de la ghiseu,sitirite,plictisite

 

m-au pasat de la un ghiseu la atu,m-au trimis dupa timbru fiscal,copii,ma intorc nu mai era nimeni la ghiseu,astept 5-10 min,nimeni,incep si fac scandal dupa 2-3min vine una sitirita,imi ia actele,verifica ma pune sa mai compltez,ma trimite la alt ghiseu sa imi dea nu stiu ce fisa,ma duc iar la ea cica sa ma verifice daca am datorii;ma asteptam la o amnda ceva,cand colo soc cica nu ati mai platit impozitele din 2007+2 amnezi;incepe scandalul,ma duc acasa dupa chitante,vin cu chitantele rezolv cu impozitele si o amenda,una am platit-o asta e,nu mai aveam chitanta si iar ii fac incompetenti,scandal....abia la 4 scap

 

greu,greu,rusine !

 

Stai linistit CA si in alte Patti se intampla chestii de genul asta , Deci don't worry :twoup:

 

Foarte frumoasa masina ! Motorul e de vis !

 

 

am scos de la fisc e46,sa va povestesc;

 

am ajuns la ei pe la ora 1,1 si ceva,nici coada nu era,toate bune si frumoase pana dau de angajatele de la ghiseu,sitirite,plictisite

 

m-au pasat de la un ghiseu la atu,m-au trimis dupa timbru fiscal,copii,ma intorc nu mai era nimeni la ghiseu,astept 5-10 min,nimeni,incep si fac scandal dupa 2-3min vine una sitirita,imi ia actele,verifica ma pune sa mai compltez,ma trimite la alt ghiseu sa imi dea nu stiu ce fisa,ma duc iar la ea cica sa ma verifice daca am datorii;ma asteptam la o amnda ceva,cand colo soc cica nu ati mai platit impozitele din 2007+2 amnezi;incepe scandalul,ma duc acasa dupa chitante,vin cu chitantele rezolv cu impozitele si o amenda,una am platit-o asta e,nu mai aveam chitanta si iar ii fac incompetenti,scandal....abia la 4 scap

 

greu,greu,rusine !

 

Stai linistit CA si in alte Patti se intampla chestii de genul asta , Deci don't worry :)

 

Foarte frumoasa masina ! Motorul e de vis !

 

Legat de piele , vezi la intretinere poate iti e de ajutor dl. Cristian , are topic la ingrijire si intretinere ...

Link to comment
Share on other sites

am scos de la fisc e46,sa va povestesc;

 

am ajuns la ei pe la ora 1,1 si ceva,nici coada nu era,toate bune si frumoase pana dau de angajatele de la ghiseu,sitirite,plictisite

 

m-au pasat de la un ghiseu la atu,m-au trimis dupa timbru fiscal,copii,ma intorc nu mai era nimeni la ghiseu,astept 5-10 min,nimeni,incep si fac scandal dupa 2-3min vine una sitirita,imi ia actele,verifica ma pune sa mai compltez,ma trimite la alt ghiseu sa imi dea nu stiu ce fisa,ma duc iar la ea cica sa ma verifice daca am datorii;ma asteptam la o amnda ceva,cand colo soc cica nu ati mai platit impozitele din 2007+2 amnezi;incepe scandalul,ma duc acasa dupa chitante,vin cu chitantele rezolv cu impozitele si o amenda,una am platit-o asta e,nu mai aveam chitanta si iar ii fac incompetenti,scandal....abia la 4 scap

 

greu,greu,rusine !

 

Pai doar traim in Ro, la ce te astepti?!!

Off topic: zilele astea mi-am schimbat permisul si intrand pe site-ul DRPCIV sa vad program, acte necesare etc, am dat peste un tabel cu salariile nete platite angajatilor in august-sept 2010... erau salarii si de 400 de RON!!! Cum poate cineva sa traiasca cu banii astia, cand iarna, 400 RON se duc doar pe intretinere? Daramite sa mai creasca si 1-2 copii... Probabil la FIsc sunt mai mari veniturile, dar stati voi linistiti, ca angajatii de la ghiseu nu aveau cine stie ce venituri din sporuri...

Edited by monique
Link to comment
Share on other sites

eu la 2 zile dupa ce mi am pus pachetu performance, am fost la casco pt supliment. toate bune si frumoase . ajung acasa ma dau jos din masina , inchid usa, si vad ca e infundata exact pe linie . mda o fi deschis vreun taran mai tare usa la masina ...... :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.