Jump to content

folie negru mat


ownage16

Recommended Posts

salut!

 

a fost prezentat mai pe larg acest subiect pe un post tv. => folia mata

 

eu nu as pune asa ceva pe masina. vara nu respinge razele soarelui deloc, ba chiar le atrage mult mai tare decat o vopsea acoperita cu lac ceramic.

 

ti se va incalzi masina pe timp de vara de o sa fiarba toate in ea, plus ca vei ajunge in situatia sa nu iti faca fata clima cu racirea.

 

la fel si cu compartimentul motor, se va supraincalzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adica arabii nu au astfel de probleme, si noi am avea din cauza unei folii ?! hai sa nu exageram ... nu vad de ce sa schimbi talonul dupa colantare, atat timp cand nu schimbi culoarea trecuta in acesta ...

 

arabii au cate un ferrari facut negru mat, cu care merg din an in paste. sa nu comparam o masina cu utilizare zilnica cu un ferrari / lambo / veyron cu care arabu` merge o data la 2 zile si atunci 1 ora.

Link to comment
Share on other sites

Pai de ce?

Daca ramane aceeasi culoare? Albastru de exemplu?

 

daca este aceeasi culoare nu trebuie sa schimbi nimic, mie nici nu mi-au trecuto ca este metalizata RARu desi in actele de germania scria clar "blue metal", ei mi-au vazuto albastra si asa am in talon

nu este o problema ca este mata important este sa fie aceeasi culoare ca in talon

Edited by nutu 18
Link to comment
Share on other sites

Asta ziceam si eu.

Am gasit chiar un articol

 

Important! In concordanta cu Directiva Uniunii Europene nr. 2001/116, cele 10 culori de baza inscrise in cartea de identitate sunt: alb; galben; portocaliu; rosu; violet; albastru; verde; gri; maro si negru.

 

Citeste mai mult: http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_25622/Vrei-sa-iti-schimbi-culoarea-masinii-Iata-cum-procedezi.html#ixzz1WWRHUa8L

 

Deci nu conteaza nuanta.

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

Adica arabii nu au astfel de probleme, si noi am avea din cauza unei folii ?! hai sa nu exageram ... nu vad de ce sa schimbi talonul dupa colantare, atat timp cand nu schimbi culoarea trecuta in acesta ...

 

trebuie sa te duci sa schimbi culoare

daca te opreste politia .. si baga numarul masini in sa il verifice , in baza de date ii zice ca masina cu numarul B-XXX-COX este a lu Marcel si ca este un BMW seria 5 ALB/NEGRU/VERDE...etc. , iar daca tu ai masina colantata..

daca ti-ai colantat masina si te opreste politia si in talon scrie negru si tu ai masina alba ori te pune pe loc sa ti-o decolantezi , ori iti ia talonul

Link to comment
Share on other sites

Am impresia ca faci misto ... scolo scrie clar ATAT TIMP CAT NU SCHIMBI CULOAREA DIN TALON! :)

 

Asta am zis si eu. Adica, daca ai masina neagra, si o foliezi negru mat, in certificat tot NEGRU va scrie, nu conteaza nuanta.

La fel si pt restul culorilor.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.