Jump to content

Masina mea e38 cu mult bun gust


dezsuceava

Recommended Posts

Una din cele mai frumoase zile din viata mea ,tocmai mi am luat un e38 ,care arata foarte bine si e cu mult bun gust ,masina a fost a sefului meu dar el sta la tara si a zis ca e pacat sa o strice si asa a ajuns la mine .Despre masina 730 d ,suspensie bilstein reglabila ,roti porsche boxter dimensiune ,si aici am sa le zic numai pe cele de spate ca sunt mai impresionante 285.35.18 ,250 de cp a fost chipata si cam atat dar din pacate stam in romania si deja i am rupt o roata si am strambata una pe spate dar nah asta e .Poze am sa pun maine dupa ce o spal . Edited by dezsuceava
Link to comment
Share on other sites

Janta dreapta fata am rupt o intr o groapa si stanga spate e putin stramba si pierde aer dar le trimit la facut in italia luna asta cum iau salarul in schimb mi s au furat niste ornamente am sa pun niste poze si cu ele poate are cineva in plus sau de vanzare ,iar cealalta masina este una din cele mai bune masini ,masina de zi cu zi un Seat Arosa 7 sdi .Scuze inca ceva poate cineva sa mi dea un idd ul cuiva care poate sa mi aduca doua telescoape fata reglabile ca unu e deja pe duca .

post-37466-1284734962_thumb.jpg

post-37466-1284734993_thumb.jpg

post-37466-1284735005_thumb.jpg

post-37466-1284735016_thumb.jpg

post-37466-1284735027_thumb.jpg

post-37466-1284735037_thumb.jpg

Edited by dezsuceava
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
e cu mult bun gust......................................roti porsche boxter

 

clar !... deosebit si colantul ala de pe semnale sau ce naiba e.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

MaÂşina nu aratĂŁ rĂŁu cu excepĂžia semnalelor vopsite (probabil la spray).

Pe de altã parte jantele nu sunt urâte, dar parcã ar merge ºi altceva, un AC Shnitzer sã zicem.

Sunt curios cum aratĂŁ interiorul. :twoup:

 

http://www.autodesignhaus.com/tuners/acshnitzer/images/e38cover.jpg

Link to comment
Share on other sites

MaÂşina nu aratĂŁ rĂŁu cu excepĂžia semnalelor vopsite (probabil la spray).

Pe de altã parte jantele nu sunt urâte, dar parcã ar merge ºi altceva, un AC Shnitzer sã zicem.

Sunt curios cum aratĂŁ interiorul. :twoup:

 

http://www.autodesignhaus.com/tuners/acshnitzer/images/e38cover.jpg

Jantele nu arata rau deloc .... chiar dau bine pe masina ... masina asta cu 2-3 mii euro va arata intr-un mare fel ! ma refer strict la exterior .. nu stiu cum sta la partea tehnica si interior !

Link to comment
Share on other sites

masina respectiva am impresia ca am mai vazut-o in trafic,insa in nici un caz cu nr de zoll,dar poate ma insel sau mai e una aproape identica

 

insa am si eu o intrebare va mai fi de bun gust inmatriculata pe BG ?

 

or fi cool jantele mari cu talon mic,insa pe drumurile romanesti ai sa te plictisesti reparand la ele

Link to comment
Share on other sites

parca jantele nu merg, pe astea dau bine cele de la alpina, este in cartier un e38 cu jante alpina si arata f bine, in rest arata bine masina, una din cele mai faine facute de BMW, poate nu stiai dar inainte sa iasa din fabricatie a crescut cererea pentru ele fiindca nimeni nu vroia E65 cu iDrive, deci pretul lor crestea, asta trebuie sa insemne ceva. bafta si sa ne mai incanti cu poze
Link to comment
Share on other sites

semnalizarile nu sunt vopsite cu spray ,masina nu este spalata iar daca nici masina asta nu e frumoasa sunt curios cum arata masinile voastre,asta e dedicatie pentru baitul cu zarurile.Ori frustati ,ori complexati cativa baieti .Deci da asta e masina mea ,am prezentat o ,va place bine nu tot bine,am prezentat o ca asa e frumos .Intradevar nu ar da bine deloc cu numere de bulgaria dar cred ca am sa o tin cu numere de tol la 3 luni ,300 de euro ori am sa o inmatriculez pe germania .Am sa o spal si am sa i fac si interiorul si apoi o sa revin cu poze mai frumose sa multumim pe toata lumea de pe forum.

post-37466-1284796275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masina e foarte frumoasa, nu mai tine cont de rautaciosii de pe aici :twoup:

Iar semnalele alea n-au nimic daca-s facute (bine) cu spray, naspa ar fi daca ar avea folie pe/in ele (nu stiu unde s-ar pune), dar nu cred, cred ca-s vopsite.

O sa sara toti acum ca de ce n-ai stopuri de alea cu 200 E, black line-uri sau cum le-o zice :)

Uite de aia n-ai, ca n-are rost sa dai 200 E pe ceva ce poti face cu 20 RON :)

Adica, daca era o piesa de siguranta, ceva, atunci da, inteleg si sunt de acord sa iei ce-i mai bun. Dar asa, nu vad rostu`.

E foarte frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos si sa mai pui poze cu ea spalata, si interior, etc :(

S-o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Masina e foarte frumoasa, nu mai tine cont de rautaciosii de pe aici :twoup:

Iar semnalele alea n-au nimic daca-s facute (bine) cu spray, naspa ar fi daca ar avea folie pe/in ele (nu stiu unde s-ar pune), dar nu cred, cred ca-s vopsite.

O sa sara toti acum ca de ce n-ai stopuri de alea cu 200 E, black line-uri sau cum le-o zice :)

Uite de aia n-ai, ca n-are rost sa dai 200 E pe ceva ce poti face cu 20 RON :)

Adica, daca era o piesa de siguranta, ceva, atunci da, inteleg si sunt de acord sa iei ce-i mai bun. Dar asa, nu vad rostu`.

E foarte frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos si sa mai pui poze cu ea spalata, si interior, etc :(

S-o stapanesti sanatos!

 

Sincer habar n am daca sunt cu spray sau nu dar ,nu cred ca neamtul a dat cu spray,masina a avut cutia de viteze stricata si a costat acolo 6500 de euro pret care era cam mare deci CRED ca nu e nimic facut cu spray...Nu prea stiu prea multe despre shadow line,nici daca e full sau nu , sau cat costa triplele ,masina am cumparat-o cu inima mai mult .Nu stiu daca titlul topicul e cel mai reusit poate bun gust era daca era 750 il standard si full dar eu cred ca e destul de reusita .

Link to comment
Share on other sites

Sincer acum, stopurile alea arata chiar nasol si nici jantele nu mi se par prea reusite. Cel putin nu dau prea bine pe E38, parerea mea, plus ca o sa o rupi in doua pe strazile din Romania. :)

In rest, e foarte frumoasa. Pune cateva poze si cu interiorul!

Legat de cuita de viteze, ce i-ai facut? Ai reparat-o sau ai schimbat-o?

 

P.S.: "Baiatul cu zarurile" are roti de Porsche pe un Porsche. Probabil ca d-aia nu apreciaza niste roti pe Porsche pe un BMW... :twoup: Si mie mi se pare mai mult taranie chestia asta decat bun gust... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.