Jump to content

This is my car - E90


Kozman

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Asadar aceasta este masina mea, un BMW 320d (163 cp deocamdata) fabricat in 12/2005

 

Am cumparat-o acum o luna si ceva din RO dar adusa de cineva din Germania, nu stiu chiar lista completa a dotarilor la ea...dar stiu ca voi sunteti cunoscatori si o sa va dati seama din poze :twoup: (dar cred ca ar trebui sa cer si eu lista la dealer...)

Totusi cateva dotari ar fi: pachetul M la interior + suspensiile M, xenoane, angel eyes, dublu climatronic, trapa, jante oem 16', senzori parcare, oglinzi incalzite heliomate...

 

Foarte probabil va suferi cateva upgrade-uri pe care am sa le prezint asa pe parcurs... :)

 

 

http://img522.imageshack.us/img522/4200/p1010588c.th.jpghttp://img214.imageshack.us/img214/3285/p1010591wt.th.jpg

 

http://img440.imageshack.us/img440/799/p1010584a.th.jpg

 

http://img693.imageshack.us/img693/249/p1010585w.th.jpg

 

http://img7.imageshack.us/img7/3339/p1010601k.th.jpg

 

to be continued...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa o alergi cu placere.Frumos si numarul:)

merci :) parca mi-ar trebui si un odorizant nu ?! :twoup:

 

de unde ai luat luminile albe pt nr?ca sunt si eu interesat sa imi pun..

gasesti o gramada de modele in targ la autovit.

Edited by Kozman
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru masina! :twoup: Cati km are acum? Daca poti, spune-mi si pretul, chiar si pe PM.

 

Frumoasa si culoarea si jantele si pielea.

 

@others, chiar asa se fura oglinzile? Si inscriptionate? Tablitele de care ziceti sunt alea de se pun in colturi? Nu exista alta solutie mai estetica? :)

Edited by crst_g
Link to comment
Share on other sites

daca nu pui antifurturi la oglinzi vei ramane fara ele si nu vei mai fi asa fericit pe aici . Deci te asteptam cu tablele pe masina :) . Sa o stapanesti sanatos

esti al nu stiu catalea care imi spune chestia asta :twoup: ....dar deocamdata m-am rezumat in a le sabla doar.... mi se pare ca arata prea urat cu fierataniile alea acolo....

 

ieri am ramas si eu fara ele........inscriptionate

pfff...

 

Felicitari pentru masina! :twoup: Cati km are acum? Daca poti, spune-mi si pretul, chiar si pe PM.

 

Frumoasa si culoarea si jantele si pielea.

 

@others, chiar asa se fura oglinzile? Si inscriptionate? Tablitele de care ziceti sunt alea de se pun in colturi? Nu exista alta solutie mai estetica? :twoup:

multumesc :twoup: 12.400 euo, la care se adauga inscrierea si rar-ul. 13.100 cu totul.

km nu i-am verificat inca, dupa ce dau o fuga la bavaria o sa va anunt.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru masina !

Pachetul M la interior era daca aveai pe langa volan,schimbator si frana de mana: praguri inscriptioante M, rest foot M, plafon negru si tapiserie completa piele sau alcantara cu material.

Oricum ai niste elemente esentiale si placute la atingere :twoup: din pachetul M.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru masina !

Pachetul M la interior era daca aveai pe langa volan,schimbator si frana de mana: praguri inscriptioante M, rest foot M, plafon negru si tapiserie completa piele sau alcantara cu material.

Oricum ai niste elemente esentiale si placute la atingere :) din pachetul M.

merci frumos, chiar nu stiam chiar tot ce contine acel pachet M. E bine ca macar am cateva elemente si nu mai am multe de cumparat ca sa completez tot pachetul :twoup:

acum mi-ai mai adugat si tu pe lista (care si asa nu e scurta deloc) cateva cumparaturi. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina

multumesc pentru urari :twoup:

 

Eu as cumpara cea mai complicata piesa din pachet si anume plafonul negru dar nu prea se gaseste folosit.

am vazut la cineva acel plafon negru in interior si mi s-a parut putin straniu...adica asa atmosfera macabra...poate mi s-a parut mie..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

m-ai facut curios si ti-am cautat masine pe aici.nu stiam ca ti-ai prezentat-o :)

din ce vad iti place cromul....

 

sa o conduci cu placere si hai cu alte modificari :)....

 

si mie mi-ar placea plafon negru...dar nu la masina mea.interiorul meu este absolut tot crem,mai putin partea de sus a bordului si nu merge :(

 

in rest mi-ar mai trebui pielea pe scaune sa inteleg pentru un interior,dar nici aia nu o vreau.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

m-ai facut curios si ti-am cautat masine pe aici.nu stiam ca ti-ai prezentat-o :)

din ce vad iti place cromul....

 

sa o conduci cu placere si hai cu alte modificari :)....

 

si mie mi-ar placea plafon negru...dar nu la masina mea.interiorul meu este absolut tot crem,mai putin partea de sus a bordului si nu merge :(

 

in rest mi-ar mai trebui pielea pe scaune sa inteleg pentru un interior,dar nici aia nu o vreau.

urmeaza modificari... dar nu cred sa te ajung prea curand :)

 

grilele sunt oem sau nu?poti da detalii?

grilele sunt oem, aprox 350 lei

 

Tinand cont ca ai shadow line pe masina ai cam dat-o in bara cu grilele cromate sau ai de gand sa schimbi si shadowline-ul cu chromeline?

schimb tot !

 

hai ca uitasem de acest topic... si ciudat ca nici nu am mai primit notificare pe mail.. :sleep:

intre timp am primit un set de jante originale bbs rs gt 17 (de la brandex care vad ca acum vrea sa-mi vand si alte grile.. :) )

+ 4 anvelope noi pirelli cinturato p7

+ folie lumar

+ footrest M

+ baterie noua...

+ covorase velur noi (nu suport cauciucul in masina)

+ schimbat filtre + ulei si alte consumabile dastea...

si in viitorul apropiat va veni si un pak m exterior :)

2 poze facute cu telefonul dar o sa revin cu altele mai profi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.