Jump to content

This is my car - E90


Kozman

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hai ca m-ai bagat in ceata.. :) jantele mele sunt OEM, si intr-adevar pe spate au j8,5 si pe fata 8.

daca iau toate 4 gumele 225 nu e ok ?

si nu cumva iarna e mai bine sa ai talon-ul un pic mai mare ?

 

45 talon e suficient chiar si iarna , de la 35 iti face probleme . 45 si presiune adecvata e totul ok .

Link to comment
Share on other sites

pentru bara de M ai nevoie de:

1.toate grilele din fata.singurele care se potrivesc sunt alea de sus<narile,cum se spune>.

2.proiectoare.cred ca sunt identice cu cele de E60

3.scut motor,daca u cumperi scut de pachet M,exista o prelungire pentru acesta.la mine a venit pachetul cu prelungirea decat,din pacate :( .recomand sa cumperi scut de pachet M

4.carenele de la roti.partea din fata.

5.plasticele care unesc bara cu carenele de la roti.

 

daca nu intelegi vorbim pe desenul asta.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=51_5969&hg=51&fg=15

 

 

edit.....am uitat de capacele la spalatoarele faruri.sunt diferite la M.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

pe jante am dat 200 eur, originale bmw made in Poland, dar a trebuit sa le refac pentru ca erau zgariate de borduri.

tocmai ce le-am montat.

 

ma ajuta cineva cu bara aia de M de mai sus ?!

 

Erau cumva pe okazii , printr-un sat pe la o iesire de pe Autostrada? Cum le-ai refacut ? Le-ai sudat?

Link to comment
Share on other sites

Erau cumva pe okazii , printr-un sat pe la o iesire de pe Autostrada? Cum le-ai refacut ? Le-ai sudat?

exact alea erau, de la Lehliu ! :)

nu le-am sudat eu, le am dus la cineva aici pe forum care s-a ocupat de ele, din cate mi-a explicat procedeul presupunea sudura in argon pentru rectificare.

Edited by Kozman
Link to comment
Share on other sites

nu se observa diferenta la rectificat, dar un cunoscator isi da seama la vopsea, chiar daca au fost vopsite dupa cod-ul de vopsea bmw, din fabrica sunt vopsite prin alt procedeu... si iti poti da seama de asta.

insa au iesit bine, acum sa vad si cum se comporta pentru ca daca dupa o luna se exfoliaza sau sare pe undeva vopseaua nu o sa fie bine si am sa scriu pe topicul respectivului user (desi sper sa nu fie cazul).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.