Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

gresit ... e 250RON ... sincer mi se pare prea scump .... si tipic romanesc cei care l-au cumparat acum sunt mult prea ofticati ca au dat atata ca sa-l dea si la restul!!

 

Tipic Romanesc e si sa adaptezi in loc sa cumperi :). Moca e mai bine decat 50 lei.

Edited by dvlad
Link to comment
Share on other sites

gresit ... e 250RON ... sincer mi se pare prea scump .... si tipic romanesc cei care l-au cumparat acum sunt mult prea ofticati ca au dat atata ca sa-l dea si la restul!!

250 e scump ? sti cat e la reprezentata ?

omul nu va obliga sa cumparati ba chiar va lasa si testati .... ce vrei mai mult ? 10 rate cu dobanada 0%

Link to comment
Share on other sites

oficial nu exista harta RO pe Business ... deci nici la reprezentanta!

 

250 e scump ? sti cat e la reprezentata ?

 

nu vreau sa dau nici un ban pentru o hackereala a dvd-ului original, pe care sunt convins ca toti il avem!

 

daca nu stiai lucrurile de genul asta se ofera moka cam peste tot ... doar ca la noi e tipic romaneste

 

sper ca acum poti intelege mai clar!

 

omul nu va obliga sa cumparati ba chiar va lasa si testati .... ce vrei mai mult ? 10 rate cu dobanada 0%

Edited by dvlad
Link to comment
Share on other sites

ziceam cat costa in general un cd cu hartile la reprezenta

adapteaza tu harta pentru business si ofer-o moka

 

le. daca esti convins ca toti il avem , tie la ce iti mai trebuie ?

le2. nimic nu e moka , e tipic romaneste sa cersim

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

da cu totii ar trebui sa avem cd-ul original al masinii ... il primeste la reprezentanta cand o cumperi!

 

nu avem cd-ul crackat!

 

spune-mi tu unde ai mai vazut crack/hack afara cu bani pentru un soft!!??

 

daca nu-l gasesc si voi fi nevoit sa-l cumpar poti sa fii sigur ca-l voi posta MOKA pt restul pe forum!!!!

 

ziceam cat costa in general un cd cu hartile la reprezenta

adapteaza tu harta pentru business si ofera-o moka

 

le. daca esti convins ca toti il avem , tie la ce iti mai trebuie ?

 

da e tipic romaneste sa japcarim pe altii pentru un lucru care il inveti gratuit de pe alte siteuri!!!

 

le2. nimic nu e moka , e tipic romaneste sa cersim

Edited by dvlad
Link to comment
Share on other sites

omul acela a luat un cd profesional , si-a pus mintea la contributie sau a citit prin carti sau a citit de pe siteuri sau a avut o revelatie sau poate sa folosit de ce a invatat in facultate ,si l-a adaptat pentru business

dar tu il vrei moka , pentru ca il merit si mai presus pentru ca ai BMW

de ce nu citesti tu de pe siteuri ? de ce nu crakuiesti tu ?

e normal sa-l oferi moka pentru ca tu inafara de a-l cumpara nu ai contribuit cu nimic la producerea lui , lucru care in strainate i spune copywriting si din cate stiu se pedepseste

Link to comment
Share on other sites

am trait sa o aud si pe asta .... sa se faca copyright pe un soft piratat :LMAO:

 

observ ca nu stapanesti semnificatia termenilor ... te rog documenteaza-te inainte sa folosesti cuvinte pe care nu le cunosti.

 

in strainate din contra, pentru ceea ce face el este pedepsit!

 

omul acela a luat un cd profesional , si-a pus mintea la contributie sau a citit prin carti sau a citit de pe siteuri sau a avut o revelatie sau poate sa folosit de ce a invatat in facultate ,si l-a adaptat pentru business

dar tu il vrei moka , pentru ca il merit si mai presus pentru ca ai BMW

de ce nu citesti tu de pe siteuri ? de ce nu crakuiesti tu ?

e normal sa-l oferi moka pentru ca tu inafara de a-l cumpara nu ai contribuit cu nimic la producerea lui , lucru care in strainate i spune copywriting si din cate stiu se pedepseste

Link to comment
Share on other sites

Si-a updatat cineva hartile pt navigatia Professional CIC (cu HDD intern)?

 

La dealer costa 1200 RON aceasta operatiune (1000RON codul de activare si 200RON manopera). Hartile le-am tras de pe net (21GB - 3 DVD), iar codul am vazut ca pot sa-l genereze cei de la fscmap.com (niste rusi) si costa 100 USD.

 

Faza e ca nu stiu daca merita riscul de a incerca sa le updatez in afara reprezentantei (masina e in garantie). Are cineva mai multe informatii despre cum exact se face si ce riscuri pot aparea?

Link to comment
Share on other sites

exact asa ziceam si eu ... sunt cativa pe forum care l-au cumparat dar tin cu dintii de el! :mellow:

 

dak era original mai ziceam!

 

N-o sa apara decat daca unul dintre cei care l-au cumparat, o sa vrea sa-l faca ISO si sa-l urce undeva pe un server. Altfel... nicio sansa.

 

noi ne chinuim sa-i dam de cap la navigatia business ... si tu vii sa ne intrebi de avioane cu hdd intern!! :yahoo:

 

Si-a updatat cineva hartile pt navigatia Professional CIC (cu HDD intern)?

 

La dealer costa 1200 RON aceasta operatiune (1000RON codul de activare si 200RON manopera). Hartile le-am tras de pe net (21GB - 3 DVD), iar codul am vazut ca pot sa-l genereze cei de la fscmap.com (niste rusi) si costa 100 USD.

 

Faza e ca nu stiu daca merita riscul de a incerca sa le updatez in afara reprezentantei (masina e in garantie). Are cineva mai multe informatii despre cum exact se face si ce riscuri pot aparea?

Link to comment
Share on other sites

Si-a updatat cineva hartile pt navigatia Professional CIC (cu HDD intern)?

 

La dealer costa 1200 RON aceasta operatiune (1000RON codul de activare si 200RON manopera). Hartile le-am tras de pe net (21GB - 3 DVD), iar codul am vazut ca pot sa-l genereze cei de la fscmap.com (niste rusi) si costa 100 USD.

 

Faza e ca nu stiu daca merita riscul de a incerca sa le updatez in afara reprezentantei (masina e in garantie). Are cineva mai multe informatii despre cum exact se face si ce riscuri pot aparea?

 

Daca e in garantie, fa-o doar la reprezentanta. Pierzi sicgur garantia iar navigatiile BMW nu au fost nbiciodata cele mai fiabile. Risti sa te coste muuult mai mult dupa

Link to comment
Share on other sites

daca ai citi posturile de mai sus ai vedea ca este suficient de detaliata :p

 

Tu ai acest dvd ? Are pana la urma cineva acest dvd ? Sau e fantoma ? Nu am mai vazut oameni asa secretosi :zorro:

Edited by Daniel24
Link to comment
Share on other sites

daca ai citi posturile de mai sus ai vedea ca este suficient de detaliata :p

 

poate avem viziuni diferite asupra a ce inseamna "detaliat", major roads, bucuresti partial si mai stiu eu ce oras partial nu inseamna detaliat :p

Link to comment
Share on other sites

poate avem viziuni diferite asupra a ce inseamna "detaliat", major roads, bucuresti partial si mai stiu eu ce oras partial nu inseamna detaliat :p

 

Detaliata nu este nici versiunea profesionala 2011! Este cu adevarat utila decat in Bucuresti, in rest varza (decat major roads cu orase mari)... I-Go-ul sau Garmin-ul sunt mult mai bune pentru Romania, dar asta e! Din punctul meu de vedere nu merita cumparat BMW nou cu asa navigatie pentru Romania... :no:

Edited by Corneltrb
Link to comment
Share on other sites

am eu high 2011 care nu e varza deloc, are orase mici gen lugoj, caransebes la nivel de numere pe strazi...nu le compara ca nu e cazul, e diferenta de la cer la pamant, chiar am facut comparatie cu garmin si e cam la fel, nu stiu ce prof 2011 ai testat tu dar esti foarte departe de adevar cand spui ca e utila doar in buc... Edited by zeronoo
Link to comment
Share on other sites

Mai rar asa useri.

Care prin ajutor inteleg doar ce primesc ei moca de la altii. O secunda nu s-ar gandi sa ajute si ei cumva comunitatea.

Dar sunt tare suparati cand altii nu sar cu mic cu mare sa-i ajute pe ei.

 

Mizerabila atitudine. Atat de mizerabila, incat o sa aplic regula care se refera la copyright si o sa primesti 10 zile suspend.

 

1. Legile României trebuie respectate. NU se admit nici un fel de discutii despre subiecte care contravin legilor României sau care îndeamna la încalcarea acestor legi. Aceste tipuri de subiecte nu vor fi tolerate si vor fi sterse de pe forum fara preaviz. Suntem un forum public si trebuie sa ne supunem legilor acestei tari!

 

Pe acest forum nu este permisa postarea/solicitarea de software piratat. Daca ai nevoie de un soft de navigatie, fugi si cumpara-l, nu mai sta cu mana intinsa pe forum. Pentru ca in final sa mai ai si tupeul sa zici mitocanii de genul "DA...MAI RAR ASA FORUM......NE AJUTAM INTRE NOI DE NU MAI PUTEM....!!!"

Link to comment
Share on other sites

Daca e in garantie, fa-o doar la reprezentanta. Pierzi sicgur garantia iar navigatiile BMW nu au fost nbiciodata cele mai fiabile. Risti sa te coste muuult mai mult dupa

Nu stiu ce sa zic. Practic, daca cumperi codul ala de la ei si ai DVD-urile poti sa-ti updatezi si singur acasa. Pe-afara asa se practica, sa nu mai plateasca manopera la dealer, platesc doar codul. Nu trebuie sa faci altceva decat sa bagi in iDrive codul, apoi cele 3 DVD-uri, pe rand, si el isi copiaza singur hartile. Normal n-ar trebui sa afecteze garantia.

 

In orice caz, mi se pare strigator la cer sa coste 1,000 RON un rahat de cod. Asta e, le voi baga rusilor 100 USD in buzunar pentru aceeasi treaba.

... ma mir cum de astia la BMW nu-ti recomanda sa cumperi alta unitate, cu totul, daca vrei un update de harti :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.