Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

Buna.

Am si eu nevoie de DVD-ul cu Romania pentru un E60 din 2009.

Multe multumiri.

 

Ai PM.

 

si pe mine m-ar interesa un dvd cu Romania pentru navigatie Bussines.

am inteles ca ar fi facuta din Professional versiune 2010.

rog si cateva lamuriri. Multumesc. Respecte!!!

 

Ai PM.

 

Salutare,

Am achizitionat recent un X3 din 2006 si as vrea naviatie, cum procedez.

Multumesc anticipat

 

Ai PM.

Link to comment
Share on other sites

Salut Cristi23,

 

Pentru navi mk4, ecran monocrom (E46 FL 2003) ce fel de varianta trebuie?

 

Momentan am una din 2004 - HIGH functionala, pe forum am vazut ca de fapt BUSINESS ar trebui. Ma intereseaza in special harta Romaniei.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salut Cristi23,

 

Pentru navi mk4, ecran monocrom (E46 FL 2003) ce fel de varianta trebuie?

 

Momentan am una din 2004 - HIGH functionala, pe forum am vazut ca de fapt BUSINESS ar trebui. Ma intereseaza in special harta Romaniei.

 

Multumesc anticipat.

 

Ai PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am incercat DVD-ul versiunea 2012 din 11 parti, dar nu merge. Masina mea este fabricata dupa 06/2006 si are navigatia doar cu sageti. Dupa ce bag dvd-ul nu il recunoaste si imi zice Please insert navigation cd.

@bbi, masina ta in ce luna a anului 2006 este fabricata?

 

pentru cele dupa 06/2006 merge sigur 100% navigatia 2012 arhivata in 11 parti nu trebuie neaparat sa fie dupa 03/2007. numai ca la modelel 2006 e posibil sa iti vada doar modul arrows adica modul sageti si sa nu iti afiseze harta, asta in functie de ce modul de navigatie ai din ce am gasit eu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salut cum zicea cineva intr-un post anterior,

MEDIUM CAN NOT BE READ e mesajul normal daca navigatia nu stie sa citeasca DVD ul din cauza ca are soft prea vechi? sau e mesaj de DVD scris prost samd

merci!

 

am navi business e 60.

 

-inca o intrebare: cineva mi-a recomandat sa ma duc la reprezentanta si sa fac un update de soft pt navigatie. exista asa ceva?? are cineva o idee despre costuri si/sau daca se merita??

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna seara stimati colegi. De doua zile sunt posesorul unui Bmw 320d din 2008 luna 3. Din cate m-am interesat, este vorba de varianta E90. Am navigatie on-board, DVD original cu Europa de Vest (Business). In Germania si Austria a mers fara probleme, dar am observat ca nu cunoaste Romania si nici Ungaria. Eu umlbu cel mai des in aceste doua tari. Am descarcat varianta Professional (nu stiam ca nu functioneaza) si nu a functionat, imi zice ca nu poate citi dvd-ul.

Intrebare : ce solutie exista pentru a avea Romania si Ungaria? Ar putea sa ma ajute cineva in acest sens? As fi tare recunoscator!

Va multumesc mult, anticipat

Edited by Asztalos
Link to comment
Share on other sites

Din cate vad, harta Romaniei este din 2011. Din pcate, nu cunoaste multe lucruri : de ex. autostrada A3 intre Campia Turzii si Turda sau autostrada integrala dintre Bucuresti si Constanta. Intrebare : nu se poate cumva introduce/inlocui/implementa noua harta a Romaniei, tot de la Navteq din editia 2012 Q3? Sau deocamdata trebuie sa ne multumim cu atat?

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut am un e60 din 2005 navi prof. am luat de pe net BMW.Navigation.Road.Map.Europe.PROFESSIONAL2013.MULTiLANGUAGE si am incercat sa fac dvd cu imgburn pe toate vitezele si 2 si 4 si 6 nimic nu citeste dvd oare trebuie un dvd anume? cum se procedeaza ? putin ajutor pt. un frate bavarez va rog
Link to comment
Share on other sites

nu stiam ca au mai aparut harti pe disc dupa 2010, respectiv 2011 cum spuneti voi. daca da, foarte bine. ce vreau insa sa va spun este ca majoriatatea hartilor bmw care circula piratate pe dvd nu sunt complete. in dorinta de a le scrie pe dvd single layer, cei care le "fabrica" scot de regula toate limbile in afara de engleza si mare parte din poi-uri (puncte de interes). asa se face ca nu am fost atent si am plecat la drum prin germania cu un astfel de disc, m-a prins noaptea pe autostrada, cautam sa dorm undeva, parca eram in pustiu, cel mai apropiat hotel la peste 100km, la fel benzinariile foarte rare. mi-am dat seama imediat care e motivul, noroc ca aveam la mine un disc mai vechi dar original. l-am pus pe ala si harta s-a populat subit. atentie deci la dimensiune, daca nu are minim 6gb discul nu e complet. am vrut si eu sa cumpar de la okazii pt cineva un disc nou, l-am intrebat pe vanzator, se jura ca e complet dar spunea ca e scris pe single layer. nu exista asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

nu stiam ca au mai aparut harti pe disc dupa 2010, respectiv 2011 cum spuneti voi. daca da, foarte bine. ce vreau insa sa va spun este ca majoriatatea hartilor bmw care circula piratate pe dvd nu sunt complete. in dorinta de a le scrie pe dvd single layer, cei care le "fabrica" scot de regula toate limbile in afara de engleza si mare parte din poi-uri (puncte de interes). asa se face ca nu am fost atent si am plecat la drum prin germania cu un astfel de disc, m-a prins noaptea pe autostrada, cautam sa dorm undeva, parca eram in pustiu, cel mai apropiat hotel la peste 100km, la fel benzinariile foarte rare. mi-am dat seama imediat care e motivul, noroc ca aveam la mine un disc mai vechi dar original. l-am pus pe ala si harta s-a populat subit. atentie deci la dimensiune, daca nu are minim 6gb discul nu e complet. am vrut si eu sa cumpar de la okazii pt cineva un disc nou, l-am intrebat pe vanzator, se jura ca e complet dar spunea ca e scris pe single layer. nu exista asa ceva.

[/quot

E destul de nasol sa ai navigatie si sa nu o folosesti.majoritatea il folosesc in tara,iar pt afara chiar daca unu are toate poi tot poti "merge" mai bine decat daca nu ai avea navigatie.

Link to comment
Share on other sites

nu stiam ca au mai aparut harti pe disc dupa 2010, respectiv 2011 cum spuneti voi. daca da, foarte bine. ce vreau insa sa va spun este ca majoriatatea hartilor bmw care circula piratate pe dvd nu sunt complete. in dorinta de a le scrie pe dvd single layer, cei care le "fabrica" scot de regula toate limbile in afara de engleza si mare parte din poi-uri (puncte de interes). asa se face ca nu am fost atent si am plecat la drum prin germania cu un astfel de disc, m-a prins noaptea pe autostrada, cautam sa dorm undeva, parca eram in pustiu, cel mai apropiat hotel la peste 100km, la fel benzinariile foarte rare. mi-am dat seama imediat care e motivul, noroc ca aveam la mine un disc mai vechi dar original. l-am pus pe ala si harta s-a populat subit. atentie deci la dimensiune, daca nu are minim 6gb discul nu e complet. am vrut si eu sa cumpar de la okazii pt cineva un disc nou, l-am intrebat pe vanzator, se jura ca e complet dar spunea ca e scris pe single layer. nu exista asa ceva.

 

oare...DVD1-DL, DVD2-SL, aria de acoperire e diferita - asta la business, la professional sunt 3 DVD SL, treaba cu DL taiat este doar la HIGH...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Masina e un prefacelift E60 navi bussines , nu reusesc sa fac sa mearga , in trecut am facut o gramada pt E39 meu si alti amici , am tras 2 dvd-uri Verbatim+R unul cu burn image la 4* altul cu Nero la viteza mica , ce naiba are de nu merge , invarte dar apare sa introduc DVD ????
Link to comment
Share on other sites

Masina e un prefacelift E60 navi bussines , nu reusesc sa fac sa mearga , in trecut am facut o gramada pt E39 meu si alti amici , am tras 2 dvd-uri Verbatim+R unul cu burn image la 4* altul cu Nero la viteza mica , ce naiba are de nu merge , invarte dar apare sa introduc DVD ????

Baga un CD de curatat, cu perii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.