Jump to content

bmw E34 520i cvz


jhonycvz

Recommended Posts

bmw 520i 110kw/150cp 24V,an:1993 culoare:gri autoblocant,dotari standard:serodirectie,ABS,airbag sofer,geamuri electrice fata,trapa electrica,oglinzi electrice incalzite/heliomate,inchidere centralizata cu optiune de inchidere geamuri/trapa,incalzire scaune,proiectoare cu lupa,cui tractare,trusa scule originala heyco,jante aliaj bmw 15,jante tabla+anvelope iarna,... si nush ce ar mai fi...schimbat de curand bujii NGK,filtru benzina,ulei 5w40 havoline+filtru ulei mann+filtru aer,disc frana ft/sp zimermann ventilate+placute frana ft/sp TRW,etrieri ft/sp,saboti frana,accesorii frana,furtune frana ft,...urmeaza mai multe..deocamdata e underconstruction.. :twoup:

post-39757-1288110221_thumb.jpg

post-39757-1288110240_thumb.jpg

Edited by jhonycvz
Link to comment
Share on other sites

Salut Âşi bine ai venit ! :)

Am mai vĂŁzut maÂşina Âşi pe alt SITE

AratĂŁ bine maÂşina sĂŁ te bucuri de ea !

Ce ĂŽnseamnĂŁ CVZ ? :twoup:

sunt initiale de la nume/prenume mama/tata..asa am avut la prima masina..dacia 1410..tata la opel astra g combi(IF 01 CVZ),eu la opel astra g hatchback(IF 24 CVZ)..si asta tot cvz va fi..asa ma striga si lumea..tovarasii..asa ma stie mai toata loomea.. :twoup:

Edited by jhonycvz
Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos, poate pui niste poze cu interiorul. LA M50 cele mai bune bujii sunt alea clasice, originale, chestiile alde Bosch platinum cu 4 electrozi sau mai stiu eu ce nebunii fac probleme. ..

Am vazut putine e34 culoarea asta, arata frumos..

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos, poate pui niste poze cu interiorul. LA M50 cele mai bune bujii sunt alea clasice, originale, chestiile alde Bosch platinum cu 4 electrozi sau mai stiu eu ce nebunii fac probleme. ..

Am vazut putine e34 culoarea asta, arata frumos..

bujii NGK cu 2 electrozi..standard..bro..

Link to comment
Share on other sites

ai aruncat banii aiurea,franele stock sunt excelente pe E34...

..erau etrierii varza..pistonasele nu mai lucrau deloc,erau gripati,garniturile varza,,placutele bunicele dar se sfarmau...discurile pe spate nu prea bune..si asa le-am schimbat...ferodouri muci..deci eu zic k se merita..si da bn..+ frane de ingheata..

post-39757-1288271401_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

..ete si ceva piese schimbate....sapt viitoare o inmatriculez pe bg:( nu am ce face..m-ar costa 10mil(lei vechi) rar-ul,taxa de mediu 28.5mil cu depreciere,..+ asigurare+ acte -talon numere(preferentiale)etc in jur de 10mil..asa k ma las pagubas..sa traiasca bulgarii...

post-39757-1288361076_thumb.jpg

post-39757-1288361100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ii dai in judecata si iti scoti taxa inapoi. Dureaza ceva ce e drept.

..slabe sperante...multa bataie de cap..bani..etc..nervi..las asa.. c est l vie..jante k cele din pozele atasate vreau sa iau la "fata mea"...printesa o fac... :twoup:

post-39757-1288419056_thumb.jpg

post-39757-1288419132_thumb.jpg

post-39757-1288419179_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu am ca cele din prima poza, dar ceva mai mici, de 16". Modelul din poza 2, cele de m5 sunt faine tare dar gasesti doar de la 17" in sus. O sa iti rupa fundul...

Am vazut ca sunt firme specializate acum, le dai doar actele si banii doar daca castigi procesul..E doar o sugestie. Ce e drept ramai si cu banii blocati posibil si un an..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

fa ceva cu rugina aia cat mai ai ce sa repari...

 

urmeaza si partea asta..acum cat de curand pana sa intre in iarna..o duc la CUSTOM GARAGE berceni..o duc la baieti,o las acolo sa aive ei gija in maxim 2 saptamani o face,,sa am si banutii,k nu-mi ajung....post-39757-0-55209500-1317149295_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

urmeaza si partea asta..acum cat de curand pana sa intre in iarna..o duc la CUSTOM GARAGE berceni..o duc la baieti,o las acolo sa aive ei gija in maxim 2 saptamani o face,,sa am si banutii,k nu-mi ajung....post-39757-0-55209500-1317149295_thumb.jpg

lampi semnal OEM pe alb..

urmeaza sa o spalatorie integrala/degresare/gresare si o duc in garajul unu-i prieten pana la primavara..mi-au expirat actele pe bg :(

post-39757-0-50255800-1323014023_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.