Jump to content

[Vand] proiectoare far E46 - noi


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai sunt proiectoare pe stoc?

salut .. inca mai sunt :)

 

palari sepearate nu dai ?

 

PS : pentru eventualii clienti din TM sau din apropiere, ii ajut eu la montaj, avand experienta in asa ceva, contra cost binenteles.

cum a spus si XXL, separat nu dau palariile. poate pe viitor daca voi mai aduce :)

E bine ca avem si in Vest pe cineva care sa ajute cu montajul ;)

Link to comment
Share on other sites

am intrebat in eventualitatea ca vrea cineva doar lupele si iau eu palariile la combinatie :)

sã vãd cum mã descurc eu sãptamâna aceasta. poate ne combinãm cu pãlãriile. eu am nevoie doar de lupe.

 

 

florinkx - te sun imediat când Îmi dã undã verde persoana cãreia urmeazã sã Îi montez lupele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

inca un up :)

Buna seara ,

Am citit topicul si sper ca am inteles bine ce se vinde :rolleyes: !

Problema mea este faptul ca la farurile mele cu xenon ZKW faza scurta este asa de scurta !!!!! :frantics: ca nu vad nimic !!!

Am inteles ca ar fi problema lupele sau oglinzile ??

Sper sa ma puteti ajuta in acest sens cu ceva informatii sau chiar si piese de schimb .

Multumesc anticipat si sper sa nu deranjez .

Mentionez ca masina este E46 320d facelift 2003 .

Edited by 21ACC
Link to comment
Share on other sites

salut. pe aceeasi masina le-am montat si eu. la xenon-ul oem se ard oglinzile si din cauza aceasta nu mai lumineaza deloc. Detalii despre montaj gasesti aici http://www.bmwclub.ro/forums/topic/79175-diy-upgrade-de-la-faruri-normale-la-bixenon/

PRoiectoarele te costa 450 ron si le poti monta singur, iar daca nu te descurci te mai costa 200 ron (colegul XXL te poate ajuta cu montajul). Poti folosi instalatia xenon a masinii. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

fac o precizare menita sa ajute membrii forumului :

palariile de la FX-R-uri nu se potrivesc la prinderi cu lupele OEM de facelift. au alta prindere. in schimb intra la fix in jurul lupei, doar ca vor trebui lipite cumva.

 

florin : scuze oricum, dar nu cred ca te afecteaza deoarece nu vinzi palarii separate.

Link to comment
Share on other sites

fac o precizare menita sa ajute membrii forumului :

palariile de la FX-R-uri nu se potrivesc la prinderi cu lupele OEM de facelift. au alta prindere. in schimb intra la fix in jurul lupei, doar ca vor trebui lipite cumva.

 

florin : scuze oricum, dar nu cred ca te afecteaza deoarece nu vinzi palarii separate.

da, trebuiesc fixate cumva chiar si la FX-R .. eu le-am lipit cu cateva puncte de poxipol pe interior de aproape 2 ani si pana acum nu am avut probleme ( ele fiind si foarte usoare ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pai nu ma intereseaza separat.cu totul le vreau.dar intrebamca am mai gasit proiectoare si nu aveau palarii.oricum sunt in dubii sa ma apuc de ea acum sau dupa sarbatori:) pe palarii scrie xenon sau sunt fara scris?

are vreo importanta daca scrie xenon sau nu? sunt fara scris....dar vezi mai bine!!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.