Jump to content

BMW E60 525d 11/2005


IulianC

Recommended Posts

Va prezint si eu masina mea, am cumparat-o acum 4 zile de la un prieten de-al unui prieten. Am vandut E90-ul si am luat E60-ul.

Lista cu optiunile este:

Colour black-sapphire metallic

Manufacturing date 30.11.2005

Automatic transmission

Hydro Steering- Servotronic

Sports leather steering wheel

BMW light allow wheel, spider spoke 138

Shadow-Line

Windscreen, green-tinted upper strip

Floor mats velours

Interior mirror with automatic-dip

Fine wood trim (cred ca au fost schimbate, ca pe fata sunt argintii, lemn a ramas doar in spate la grilele de aer)

Smoker package

Drink holder

Self heating driver/passenger

Headlight cleaning system

Park Distance Control (PDC)

Xenon Light

Automatic air conditioning

Cruise control

Navigation system Professional

BMW Assist

BMW Online

Voice Control

Preparation, mobile phone, Business

CD Changer for 6 CDs

HiFi speaker system

Individual sunshade glazing

White direction indicator lights

Advantage package

 

Si cateva poze:

http://img530.imageshack.us/img530/3486/dscf8533.jpg

http://img844.imageshack.us/img844/3628/dscf8535.jpg

http://img811.imageshack.us/img811/116/dscf8537.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/4065/dscf8539.th.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/6075/dscf8540.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/4521/dscf8541.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/4065/dscf8539.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/1972/dscf8545.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/5575/dscf8548.jpg

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deci pana la urma pe asta ti l-ai luat? Spune si tu un pret, cat a cerut el si cat i-ai dat tu.

Da, pe-asta. El cerea pe autovit 16.500, mie mi-a zis 16.000negociabil initial, cand ne-am intalnit prima data a zis ca n-o da fara 15.500, dar am negociat pana la 15.200. Asta a fost pretul

 

Foarte "dotata" masinutza, sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

Pot intreba care a fost pretul de achizitie?

Multumesc frumos!

Cum sa nu...15.200euro a fost.

 

Al treilea topic nou pe seara asta la "masina mea" sau nu am tinut eu bine numarul...

Faina sa o canduci cu placere, nici nu se poate altfel :twoup:

EU n-am fost atent la topicurile nou create din seara asta.

Multumesc frumos!

Link to comment
Share on other sites

De ce sa bag 3000?

 

pai e posibil sa fi nimerit o masina buna la care sa nu trebuiasca sa tot repari . Asta vei vedea in timp . Sa o stapanesti sanatos . Undeva la 12 k e valoarea ei sau atat as fi dat eu .

 

Edit ,in prima faza sa schimbi uleiul la cutie , daca fostul proprietar nu a facut asta deja .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare o masina cheala, pur si simplu cheala, dotari de baza, un volan sport si navi mare sa ia ochii. Nici 12k nu as fi dat.

 

Nu cred ca ati vazut ce super masina a vandut Chas3 inainte sa isi ia X5. Pai pe langa faptul ca era 530d automat 2006, avea headup display, pachet M din fabrica interior exterior, jante M originale, o tona de dotari de la navi mare si pana la Logic 7, si a dat-o cu 14.600 euro. Masina super ingrijita si fara belele.

 

Nu mai stiu ce sa zic, am un E60 luat la schimb pe X5 si acum parca nu as mai vrea sa il vand. Vrea sa mi-l cumpere colegul Kathlin, a vazut masina si ne-am inteles la 12.250 Euro, desi eu vruiam 13k pe ea ultimul pret. Masina are pachet M, scaune comfort, volan sport, perdelute, trapa, active steering si dynamic drive, stopuri LCI, vreau sa ii pun jante Individual cum am avut pe X5, mie imi place la maxim masina. Si e buna, verificata de mine ca nu sunt tampit sa ma joc cu banii, nu bate nimic, totul functioneaza, ingrijita. Avea un far aburit si sinele la bara rupte, le-am reparat din placere, ii mai reconditionez si volanul si e brici. Pai cum sa o mai dau eu cu 12k cand vad ca oamenii arunca cu 15k asa pe nimic. :twoup:

 

Pai eu credeam ca tu vrei LCI, ca iti propuneam masina mea. Sunt suparat, foarte suparat.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Are doar stopuri LCI. Nu suport volanele uzate, indiferent cat de tare, ma deranjeaza la maxim, asta e uzat cu mult peste limita mea de toleranta. Mai vorbeam cu Bartolomeus la telefon si i-am zis ca e doar simpatica masina, si dupa ce i-am aratat pozele a zis cum sa fie doar fainutza ca e chiar foarte tare. Daca n-as avea GTI-ul ala de care nu mai scap, nici n-as mai vinde-o.

 

Deci sincer, nu vreau sa te supar cu ceva, dar nu te inteleg cum de la ce cautai tu, ai ajuns la masina asta. Daca ii dai jos volanul sport si navi mare, masina n-are nimic deosebit. Poate exagerez, dar am ramas surprins, cand am vazut topicul am fost foarte foarte foarte curios sa vad ce ti-ai luat si ma asteptam la o super masina. Nu mi-o lua in nume de rau si nu vreau sa te dezumflu, stiu ca fiecare e foarte entuziasmat dupa cumpararea unei masini si nu vreau sa iti stric placerea.

 

Cati km are, crezi ca sunt reali?

Link to comment
Share on other sites

Are doar stopuri LCI. Nu suport volanele uzate, indiferent cat de tare, ma deranjeaza la maxim, asta e uzat cu mult peste limita mea de toleranta. Mai vorbeam cu Bartolomeus la telefon si i-am zis ca e doar simpatica masina, si dupa ce i-am aratat pozele a zis cum sa fie doar fainutza ca e chiar foarte tare. Daca n-as avea GTI-ul ala de care nu mai scap, nici n-as mai vinde-o.

 

Deci sincer, nu vreau sa te supar cu ceva, dar nu te inteleg cum de la ce cautai tu, ai ajuns la masina asta. Daca ii dai jos volanul sport si navi mare, masina n-are nimic deosebit. Poate exagerez, dar am ramas surprins, cand am vazut topicul am fost foarte foarte foarte curios sa vad ce ti-ai luat si ma asteptam la o super masina. Nu mi-o lua in nume de rau si nu vreau sa te dezumflu, stiu ca fiecare e foarte entuziasmat dupa cumpararea unei masini si nu vreau sa iti stric placerea.

 

Cati km are, crezi ca sunt reali?

Stai linistit ca nimeni nu-mi poate strica placerea! Masina merge foarte bine si eu sunt foarte incantat.

Intr-adevar cautam altceva dar am avut alte asteptari de la parintii mei, ei au pus diferenta, in momentul de fata nu s-a putut mai mult si i-am inteles, am cautat ceva la bani mai putini.

Are 97.000km. Eu cred ca sunt reali pentru ca prietenul meu mi-a zis ca proprietarul a luat-o in 2008 cu 25.000km.

Despre motor imi este suficient 2.5d, am vrut motor diesel L6, eu nu caut putere pentru ca nu merg tare cu masina, desi am 21ani. Prudenta e pe primul plan, ce mai fac cateodata cate-un sprint 0-100km/h, dupa 100km/h nu mai pasioneaza.

Eu zic ca are ceva dotari, fara volan sport si navi mai sunt piele integrala, incalzirea in scaune, SERVOTRONIC-ul, tempomatul, xenon-ul, senzorii de parcare, bluetooth-ul, luminile ambientale, magazia de cd-uri, jantele, cutia automata care imi place, desi eram fan manuala.

 

si eu care cer un pret astronomic pe a mea cred ca ai dat putin prea mult pe ea.

acum sa nu aiba si belele.

sa o conduci fara evenimente si cu placere.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Iti urez sincer sa te bucuri de ea, pana la urma banii mai putin conteaza. Raman eu cu supararea mea. :twoup:

Mersi inca o data! Conteaza si banii, poate am facut o afacere proasta raportata la piata de acum, dar mie imi place sa cred ca am facut o afacere buna!

Si parerea mea e ca daca va creste taxa de prima inmatriculare preturile din tara vor creste!

Link to comment
Share on other sites

Si parerea mea e ca daca va creste taxa de prima inmatriculare preturile din tara vor creste!

si ti-a fost frica de treaba asta si te-ai grabit sa-ti iei masina?

Sigur ca nu!Era doar o parere, nimic altceva.

 

 

Sa o folosesti cu placere.conteaza mai putin cat ai dat pe masina,oricum nu erau banii tai :twoup:

 

poate sa creasca taxa si cu 1000%.un e60 525 din 2005 nu mai are unde sa creasca.

Mersi frumos!

 

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !

Multumesc! Si tu sa stapanesti sanatos E90-ul! ca stiu ca l-ai luat de curand si te ofticai in legatura cu km ca nu erau reali.

 

Sa o folosesti cu placere si cati mai multi km fara probleme!

Multumesc!

 

 

Sa o stapanesti sanatos! Daca ai cumparat-o inseamna ca iti place, restul e relativ :) Multa bafta cu ea!

Multumesc! Da, imi place. intr-adevar, restul e relativ, important e ca mie imi place.

 

 

Sa il conduci cu placere! :twoup:

Multumesc! Ai dat e92-ul?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.