Jump to content

Conteaza marca masinii pt ceilalti participanti la trafic?


r0n1n

  

584 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ooooohhh da..cu siguranta :thumbsup: . mai ales pe autostrazi, unde 320d face de ras toate celelalte masini cu performantele sale demne de F1 si viteza sa maxima de-a dreptul halucinanta. :hyper:. si eu am observat ca toata lumea se da la o partea din calea lui 320d, nimeni nu indrazneste sa ii stea in fata :poke:

 

:rofl:

"Esteți" invidioși... :D

Link to comment
Share on other sites

Era doar o glumĂŁ. :)

 

Pe de altã parte, sã ºtii cã E46 e o maºinã miºto dar foarte banalã În trafic, nu stârneºte respect sau admiraÞie pentru cei mai mulÞi oameni.

 

CĂŁ noua, celor pasionaĂži, ni se pare o maÂşinĂŁ foarte miÂşto, e cu totul altceva.

stiu sĂŁ gust o glumĂŁ,mai ales de la colegi,cĂŽnd am spus cĂŁ e46 impune respect ĂŽn trafic,sĂŁ stii cĂŁ eu chiar am observat acest amĂŁnunt,mai ales cĂŁ eu conduc ĂŁn o tarĂŁ la care participantii la trafic se respectĂŁ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vĂŁd cĂŁ te referi la alt FUMAT,nu ma fumat niciodatĂŁ ce cred cĂŁ ĂŁncerci sĂŁ insinuezi

Atunci de unde atata "respect " pentru 320 d ?

 

 

Cum ai ajuns la concluzia asta ? :popcorn: Restul participantilor la trafic se trag pe dreapta cand treci tu ? ( de parca trece salvarea sau pompierii ) :LMAO:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

stiu sĂŁ gust o glumĂŁ,mai ales de la colegi,cĂŽnd am spus cĂŁ e46 impune respect ĂŽn trafic,sĂŁ stii cĂŁ eu chiar am observat acest amĂŁnunt,mai ales cĂŁ eu conduc ĂŁn o tarĂŁ la care participantii la trafic se respectĂŁ

 

În ce țarĂŁ ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Atunci de unde atata "respect " pentru 320 d ?

 

 

Cum ai ajuns la concluzia asta ? :popcorn: Restul participantilor la trafic se trag pe dreapta cand treci tu ? ( de parca trece salvarea sau pompierii ) :LMAO:

cu pĂŁrere de rĂŁu vĂŁd cĂŁ nu prea ai condus pe drumuri europene :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Atunci de unde atata "respect " pentru 320 d ?

 

 

Cum ai ajuns la concluzia asta ? :popcorn: Restul participantilor la trafic se trag pe dreapta cand treci tu ? ( de parca trece salvarea sau pompierii ) :LMAO:

 

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ba da :thumbsup: Chiar conduc de 4 ani pe drumuri europene ..

 

Adevarul e ca nu am condus 320 d :hyper:

nu cred cĂŁ e momentul sĂŁ ne lĂŁudĂŁm,eu sĂŽnt dr 9 ani ĂŽn grecia unde am vĂŁzut destul de mult respect ĂŽntre participantii la trafic si crede-mĂŁ,mai bine mĂŁ descurc aici unde sĂŁnt respectat decĂŽt ĂŽn RO,de cĂŽte ori vin ĂŽn bucuresti,crede-mĂŁ,uneori sĂŽnt uimit de felul haotic ĂŽn care se circulĂŁ ĂŽn capitala noastrĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Da , ai dreptate .. se circula altfel .. dar pana la fraza " am 320 d si sunt respectat in trafic "e mult :angel:

 

Eu in Spania am condus si Hyundai coupe si vectra A si o furgoneta si n-am vazut nici o diferenta .. sa ma respecte unul mai putin sau mai mult ! Se conduce normal indiferent de masina in 99 % din cazuri .

 

In tara cand mergeam cu Coupe-ul nu era zi fara sa se agite careva cand era depasit .. Si cu BMW am patit la fel ... cred ca e vb de mentalitate :laugh:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Da , ai dreptate .. se circula altfel .. dar pana la fraza " am 320 d si sunt respectat in trafic "e mult :angel:

 

Eu in Spania am condus si Hyundai coupe si vectra A si o furgoneta si n-am vazut nici o diferenta .. sa ma respecte unul mai putin sau mai mult ! Se conduce normal indiferent de masina in 99 % din cazuri .

 

In tara cand mergeam cu Coupe-ul nu era zi fara sa se agite careva cand era depasit .. Si cu BMW am patit la fel ... cred ca e vb de mentalitate :laugh:

 

sax...trage o raita prin nordul mediteranei pana in grecia si ... vezi unde vei fi respectat( :crazypilot: ). dar... grija mare la :drag:

stii tu cum e in grecia... :hyper:

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

Asta cu contatul masinii in trafic e valabila doar la noi (sau cel putin in mintile unora dintre noi, care cred ca daca au masina mare sau rapida se pot urca peste tine fara probleme). Afara nu intalnesti asa ceva, orice-ai conduce.
Link to comment
Share on other sites

Asta cu contatul masinii in trafic e valabila doar la noi (sau cel putin in mintile unora dintre noi, care cred ca daca au masina mare sau rapida se pot urca peste tine fara probleme). Afara nu intalnesti asa ceva, orice-ai conduce.

 

:rolleyes: cel putin marimea conteaza cand e vorba de parcare. multi evita sa isi confrunte "buburuza" cu una mai maricica.

Link to comment
Share on other sites

cred ca s-a ajuns la vb din batrani frumusetea/respectul e in ochii privitorului . Totusi , doar ca info nu simt nici cea mai mica emotie cand vad un 320d , ma gandesc doar saracul o sa-i cada turbina , ceva injectoare , pompa de sub prag si daca nu a scos clapetele o sa-i zboare si alea in motor . Asa ca ma dau intr-o parte , sa nu ma faca praf si pe mine :p
Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu topicul asta , dar nu am inteles ceva: de unde ideea ca, daca ai/conduci un BMW, esti ...respectat???!! Eu nu am respectat un individ niciodata pentru masina lui!!! Sunt multe altele care-ti asigura respectul celorlalti!!

Si, este adevarat ca toti se dau din calea unuia cu un BMW, dar NU din respect! Toti stiu ca, daca ti-ai luat BMW, "nu te mai incape soseaua", deci e bine sa-l eviti, sa-l lasi sa se duca! Este ...self defense!! :laugh: Fireste ca nu e valabil pt TOTI posesorii de BMW, dar pentru ...foarte multi!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In viata, orice conteaza. Daramite un BMW :laugh:

:thumbsup:

 

Am citit si eu topicul asta , dar nu am inteles ceva: de unde ideea ca, daca ai/conduci un BMW, esti ...respectat???!! Eu nu am respectat un individ niciodata pentru masina lui!!! Sunt multe altele care-ti asigura respectul celorlalti!!

Si, este adevarat ca toti se dau din calea unuia cu un BMW, dar NU din respect! Toti stiu ca, daca ti-ai luat BMW, "nu te mai incape soseaua", deci e bine sa-l eviti, sa-l lasi sa se duca! Este ...self defense!! :laugh: Fireste ca nu e valabil pt TOTI posesorii de BMW, dar pentru ...foarte multi!!

 

Mircea, Mircea, you're no fun... :nea: :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.