Jump to content

E92 320d


alex_ag

Recommended Posts

de adaugat la 100+ lucruri invatate pe forum" XXX. Daca vrei sa te bucuri de masina ta nu ii face prezentare la sectiunea Masina mea."

Cred ca cel mai bine e sa nu precizezi pretul , pt ca se va gasi tot timpul cineva sa zica ca gasea mai ieftin.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baieti, inspirati - expirati, relax...nu inteleg ce rost au "aprobarile" de cumparat sau ne-cumparatul unei masini pe un topic unde masina a fost deja cumparata...sau credeti ca daca il "criticati" pe om isi vinde repede masina si isi ia altceva (nu ca ati foate fericiti pentru el daca si-ar lua un Reventon, daca e masina faina e invidia cat casa, daca e masina naspa e omu care a cumparat-o prost sau ne-inspirat, tot timpu e ceva, doar suntem romani)? Chiar nu vad nici un rost la discutiile astea in momentul asta si la sectiunea "masina mea". Bafta cu masina, E92-ul e unul din cele mai frumoase BMW-uri ever. Grija mare de ea.

 

 

P.S. Is multe masini la sectiunea asta care m-i se par "urate" sau slab dotate, dar am bunul simt pt banul celui care a luat-o si pentru gusturile lui si ma abtin sa fac comentarii rautacioase si nu postez deloc.

 

 

Mamăăăă ce ninge la cluj... , relax baieti, e viata prea scurta pentru tot felul de rautati, enjoy the Christmas spirit. :twoup:

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa, in curand o sa ma uit si eu la una, doar ca pe benzina.

 

Ce zic baietii mai sus suna a:

- Cat ai dat pe ea?

- 20.000

- Aaaa, mai puneai 2000 si-ti luai Seria 5.

- Pai... am mai pus 2000 s-o iau pe asta. Si inca 2000.... de fapt, cred ca am plecat de la 2000.

 

S-o folosesti sanatos! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ca sa va lamuresc pe unii dintre voi, masina am cumparat-o pentru mine, nu ca sa o vand, nu ca sa fac afaceri sau samsarii cu ea. Ca poate o s-o vand in 2 ani cu 12,000 asta e treaba mea :)

Precizasem in alt topic faptul ca gasisem un 330d full (cel mai bun cuvant pe targ) dar o vindeau niste arabi, masina era manarita (revopsita si probabil nici km nu erau reali). Pe autovit sau prin targurile autohtone e cam riscant sa te bagi... stim cu totii de ce, si care e diferenta intre o masina luata de la samsari si una luata de la o reprezentanta BMW, in garantie. Si cred ca asta spune tot.

Nu spun ca daca as fi gasit una cu toate dotarile in aceleasi conditii nu as fi luat-o, ca as fi idiot... dar asta a fost masina care mi-a creat cea mai buna impresie (din toate pct de vedere) si nu cred ca am facut o alegere proasta.

Oricum, decat sa iau un 335 "full opsans" de la vreun boroi care scuipa seminte pe capota in timp ce o prezinta, am preferat sa iau un 320d cu dotari decente de la bmw in conditii bune (intretinuta corespunzator, fara accidente, km reali si garantie).

 

Si sper sa incheiem subiectul asta :)

Astept propuneri si sfaturi utile referitoare la masina, si hai sa nu pierdem timpul degeaba pe forum :twoup: sau pt astfel de discutii deschideti si voi un topic nou, daca nu gasiti unul pe subiect. Multumesc

 

Frumoasa, in curand o sa ma uit si eu la una, doar ca pe benzina.

 

 

Daca vrei benzinar sa nu te gandesti la 320i

de la 325i in sus

Si orice ti-ar spune altcineva, tine cont de sfatul meu :twoup:

 

alex daca mergi spre mare si nu prea franezi,se descarca bateria?

 

 

Se numeste BRAKE ENERGY REGENERATION si face asta:

 

Pânǎ acum, frânarea ĂŽnsemna pierdere de energie. Brake Energy Regeneration, o tehnologie BMW EfficientDynamics, recâºtigǎ energia ĂŽn timpul frânǎrii, pentru a ĂŽncǎrca bateria.

Mai mult Imediat ce conducǎtorul auto ia piciorul de pe acceleraĂžie, generatorul se activeazǎ Âşi converteÂşte energia cineticǎ ĂŽn exces ĂŽn energie electricǎ. Odatǎ ce bateria este ĂŽncǎrcatǎ complet, generatorul este dezactivat. Iar acest lucru elibereazǎ motorul Âşi reduce emisiile. Economia de combustibil ĂŽnseamnǎ mai multǎ putere disponibilǎ pentru acceleraĂžie.

 

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Doamne fereste.Cheliciunea asta 20150 euro fara taxe.

 

 

Mircea citeam undeva ca esti un samsar care a vrut sa pacaleasca niste baieti cu un Audi... Ziceai ca e 3,0 TDI cand de fapt era un parlit de 2,0TDI

Si multe altele care ma fac sa cred ca nu esti un om serios deloc ... fara suparare, e parerea altora :)

Eu zic sa ramai la telefoanele tale si barcile care le vinzi pe targ... si daca tot nu ai inteles de ce am cumparat masina asta, te las in durerea ta profunda...

Nu am luat-o sa o vand (cum faci tu) si nu traiesc din asta.

E o masina buna, de care sunt foarte multumit si cred ca isi face fiecare cent.

Eu am incheiat discutiile de acest gen...

 

Repet, astept sfaturi, idei, propuneri UTILE referitoare la masina

 

PS: multumesc tuturor pentru urari

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

1. Sa o stapanesti sanatos !

 

2. L-ai confundat pe Mircea, nu el vindea 3.0 TDI in blana de 2.0 TDI ci un baiat din Constanta !

 

3. Si eu as fi facut aceeasi alegere, decat 330 full da full dubioase, mai bine 320 decent, cu garantie, intretinut, etc !

 

4. Daca ar fi masina mea, as face 3 modificari: jante pe 18 modelul pe care il are @alexandru_83, pachet M exterior, inlocuit scaune cu unele sport !

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Alex ti-am spus si mai sus,sa o stapanesti sanatos.

 

 

vrei ideei?...k

 

Sa incepem

 

 

Interior:

 

-volan m-200 euro

 

-trim volan m-70e

 

-footrest m-30e

 

-praguri m interioare 200e

 

-nuca schimbator m 110 euro

 

-manson fraa mana 30e

 

 

Exterior:

 

jante 1000e

 

pachet m 1000e

 

 

Fa un calcul si vezi unde ajungi,bine m pachet cu tambureti nu am vazut pana acum.

 

Sunt banii tai si faci ce vrei, d c sa cumperi o masina cheala pe care vrei sa o faci sa arate ca una dotata?

Link to comment
Share on other sites

Alex ti-am spus si mai sus,sa o stapanesti sanatos.

 

 

vrei ideei?...k

 

Sa incepem

 

 

Interior:

 

-volan m-200 euro

 

-trim volan m-70e

 

-footrest m-30e

 

-praguri m interioare 200e

 

-nuca schimbator m 110 euro

 

-manson fraa mana 30e

 

 

Exterior:

 

jante 1000e

 

pachet m 1000e

 

 

Fa un calcul si vezi unde ajungi,bine m pachet cu tambureti nu am vazut pana acum.

 

Sunt banii tai si faci ce vrei, d c sa cumperi o masina cheala pe care vrei sa o faci sa arate ca una dotata?

 

 

Multumesc

 

Nu vreau neaparat sa o fac ca una "dotata", dar daca pica ceva frumos la un pret convenabil mi-ar placea sa pun ceva pe ea (pachetul M ma atrage cel mai mult -interior exterior-)

Si cum masina o s-o tin o perioada, cred ca merita :twoup:

Stim cu totii ca banii bagati intr-o masina sunt bani aruncati pe o pasiune nefireasca pt unii dintre noi.

Multumesc pentru informatii, imi sunt de folos :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.