Jump to content

CONTROVERSATUL ULEI 5W30 ORIGINAL BMW -LONGLIFE 04


alex.teile

Recommended Posts

ULEI ORIGINAL BMW IMPORT GERMANIA(NU TURCIA).LONGLIFE 4 5W-30- PRET 50 RON L.

cum demonstrezi tu in fata tuturor celor de pe forum ca al tau este din germania si nu din turcia?

 

si aici este frumos sa intervina grozadan,claudiubmw si alex.teile dupa ce tu ne aduci o dovada reala.pana la urma ei 3 sunt cei care vand ulei pe forum si spui ca aduc turcesc la 37 de lei litrul.

 

daca al tau este german si nu turcesc,iar al lor este fake ma jur ca numai de la tine cumpar.altfel de unde este mai ieftin :)

 

PS:nu am Castrol de Vanzare

uleiul original este CASTROL.al tau este sangyong sau mahyong? :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

1 litru de ulei in germania original bmw este 33-34 Ron ( 8 euro)la reprezentanta cu discount. eu nu cred k ei bat drumu pana in germania dupa ulei pt 3-4 Ron pe litru. Eu pot sa aduc o factura de la bmw din germania sa demonstrez k ulei e original si costa 8 euro litru.

si daca aduc si ei factura din germania?asteptam sa vedem ce replay dau

Link to comment
Share on other sites

Tot e mai bine un ulei turcesc decat unul chinezesc.

Si daca uleiul este prost, efectele nu se vad imediat din pacate. Asa ca vanzatorul nu risca mare lucru.

 

tot mai multi renunta la castrol , ulei bmw si folosesc alte uleiuri . Mai rau e cand se va plagia absolut totul in materie de licoare unsuroasa .

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa se analizeze uleiul [...] apoi sa se faca comparatia rezultatelor pentru a pune capat suspiciunilor.

Sigur, sa se analizeze. Asa sa se faca.

Te ocupi tu de analize? La mine in bucatarie e cam deranj acum de sarbatori si nu ma bag.

Link to comment
Share on other sites

AM SA MA OCUP DUPA SARBATORI SA VA ANEXEZ SI O FACTURA PTR ULEI.CRED CA DACA CINEVA DOWNLOADA FISELE DE SIGURANTA PE CARE LE-AM ATASAT IN MOMENTUL IN CARE AM DESCHIS TOPICUL , REALIZA CA ESTE UN PRODUS ORIGINAL. ACESTE FISE DE SIGURANTA NU CRED CA POTI SA LE GASESTI PE INTERNET , IAR EU LE-AM SCOS DE PE ASAP- AFTER SALES ASSISTANCE PORTAL - ZONA CARE ESTE DESTINATA PERSONALULUI BMW SAU DEALERILOR.

 

SARBATORI FRUMOASE TUTUROR VA DORESC SI SA NE REINTALNIM SANATOSI IN ANUL CARE VINE .

 

LA MULTI ANI!

Edited by paul
Nu mai cita posturile anterioare! E inutil si deranjant! Nu mai scrie cu MAJUSCULE!
Link to comment
Share on other sites

Acesta este un non argument. Vorbesti de acele hartii de parca ar fi niste moaste, si ai fi singurul din lume care poate lista acele hartii :twoup:.

Intr-adevar, niciodata nu o sa gasim asa ceva pe net. Nici inainte, nici dupa ce le postezi tu...

 

Faptul ca atasezi niste printuri nu certifica in niciun fel calitatea produselor. Hartiile pot fi originale, insa asta nu implica ca uleiul este tot original.

Pot sa pun si eu certificat de origine pentru un produs original, dar asta nu ma impiedica sa vand de fapt produse contrafacute.

In plus, daca au contrafacut uleiul si ambalajul, e banal sa mai produca si un morman de hartii care sa ateste ca produsul este original.

 

Dupa cum spuneam mai sus, chinezii au reprodus perfect hologramele de securitate ale unui mare producator de software. Holograme mult mai greu de facut decat niste amarate de hartii pe care le poate face acasa oricine are un PC si o imprimanta.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu mai am nici-o urma de indoiala de provenineta uleiului de la Alex.teile deoarece cand am cumparat de la el consumabilele mi-a aratat facturi de Germania cu preturile lui + adaosul firesc .... Eram total impotriva uleiului OEM se poate verifica si in postarile mele precedente despre uleiuri .

Probabil in prima faza mai mult ca sigur el va atasa copie dupa facturile de germania pt x litri de ulei OEM sa fie clar pt. toata lumea ca uleiul achizitionat de el este din germania nu de la nu stiu ce firma fantoma...

Nu pot intelege insa Paul de ce il compari pe alex.teile cu china avand in vedere ca iti poate aduce absolut orice piesa OEM BMW intr-un timp foarte scurt, pe langa asta la preturi mai mult decat acceptabile, oare cati indivizi pot face asta in Romania ??

 

Nu se vorbeste despre faptul ca pe piata se comercializeaza ulei OEM bmw (ca exemplu 5w-30)

FARA eticheta unde scrie "Made in Germany exclusively for BMW AG D-80788 Munchen ....unde se pune aceasta eticheta ??

 

http://img34.imageshack.us/img34/8121/bmwolaj.jpg

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am facut nicio referire la vreo persoana de pe forum.

Am constatat doar ca uleiul BMW existent pe piata e neverosimil de ieftin pentru a fi original.

 

Am adus si dovada ca acest ulei se fabrica si in China. Si ca nu exista nicio garantie ca uleiul vandut in Romania in jur de 35 de lei ar fi cu adevarat original.

Hartiile sau facturile nu pot fi aduse ca dovezi din mai multe motive.

In primul rand sunt usor de contrafacut. Se contrafac ele uleiuri si chiar masini, trebuie sa fii complet nerealist sa spui ca o hartie nu poate fi contrafacuta. Si nici macar nu trebuie contrafacute. Azi cumperi ulei original cu toate actele, maine cumperi acelasi ulei din China si prezinti hartiile de la cel original.

 

Faza aia ca scrie/nu scrie "Made in Germany exclusively for BMW AG D-80788 Munchen" pe ulei este nesemnificativa. Adica falsifica ei uleiul si restul etichetei si nu pot sa scrie un rand in plus? :twoup: Sa fim seriosi.

 

Piese originale aduc foarte multe magazine. Asta nu inseamna ca si uleiul vandut in acele magazine este tot original. Una-i una, alta-i alta!

 

Revenind la piesele originale, se pare ca este vorba de piata gri. Sunt achizitionate de la diverse reprezentante de afara. Bravo lor ca practica adaosuri rezonabile si isi permit sa le vanda sub reprezentantele din Romania, desi nu le cumpara la prima mana ci tot de la o reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

au as lua 50 litri buni cu factura si 1000 litri de la chinezul ala.

iar cine tipa ca nu e original ii bag factura sub nas ca sa se linisteasca.

 

 

 

bine ca deocamdata nu imi sta in caracter,dar pe viitor nu se stie niciodata!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.