Jump to content

300000km


vartocp

Recommended Posts

Este vorba despre un e60 2004 cu 300mii km la bord,masina estetic arata f bine,la motor are o eroare la debitmetru si o bujie arsa .in rest e ok.Totusi km mi se par multi>voi ce zicetzi conteaza asa mult kilometraju, daca masina este in stare buna.Merita sa o iau.(pretul este bun) Asi vrea sa o iau si sa o tin pt mine,nu sa fac bisnita cu ea.Ce ziceti merita sau sa caut ceva cu km mai putini?
Link to comment
Share on other sites

mie mi-a trecut dupa ce am mers cu un taxi Mercedes E 220D cu 650k km. Avea un troncanit in portiera stanga spate si cam atat. Interiorul arata de 3 ori mai bine decat la masina mea, cand aud povestile alea cu uzura volanului si ma gandesc la masina aia ma umfla rasul.. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca cel care o vinde a dat km inapoi cam pe la 157mii dar pe tester au aparut cei reali:))310mii se pare ca nu a stiut sa-i dea bine inapoi...ma deranjeaza faptul ca ma simt inselat si poate doar de aia am dubii in privinta achizitionari.
Link to comment
Share on other sites

pai faci contract de vanzare cumparare, o iei si apoi il dai in judecata pentru inselaciune. Apoi mai negociezi cu el ceva mii sa iti retragi plangerea :twoup:

 

Asa i-as face daca nici macar nu a fost in stare sa mearga la unul care poate sa dea km inapoi cum trebuie :)

Link to comment
Share on other sites

11 mii euro

 

pai faci contract de vanzare cumparare, o iei si apoi il dai in judecata pentru inselaciune. Apoi mai negociezi cu el ceva mii sa iti retragi plangerea :)

 

Asa i-as face daca nici macar nu a fost in stare sa mearga la unul care poate sa dea km inapoi cum trebuie :)

Nu e o idee rea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

mie mi-a trecut dupa ce am mers cu un taxi Mercedes E 220D cu 650k km. Avea un troncanit in portiera stanga spate si cam atat. Interiorul arata de 3 ori mai bine decat la masina mea, cand aud povestile alea cu uzura volanului si ma gandesc la masina aia ma umfla rasul..

 

Si astia mai noi ale naiba cati km au deja http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vsik1k42mogj

 

Si bmw-uri sunt insa mercedesuri m-am tot uitat,nu taxi-uri ci masini normale cu 300 mii, 350,400 mii si arata foarte bine.

 

Uite si un E60 cu ceva km :twoup: http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=li3kvf411i2x

Link to comment
Share on other sites

cum arata interiorul ala :twoup: Nu cumpara nimeni in De asa ceva din cauza normei de poluare. Cred ca e diesel non-euro, impozitul cred ca e 1000 pe an ca popa, plus ca in unele orase nici nu ai voie sa intri in centru cu ea.

baba cu care impart garajul are un w124 190E cu 89k km la bord. Iarna asta de o luna jumate nu am vazut sa o scoata de acolo. Eu tot sper sa ca poate o vinde dar slabe sperante. Fiind benzina si euro 1 sau 2 impozitul e mult mai rezonabil., pana in 200 euro pe an. NU iti mai spun cum arata. Nebuna are capacele originale de plastic la roti de acum 17 ani sau cat are masina aia..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Eu tot sper sa ca poate o vinde dar slabe sperante. Fiind benzina si euro 1 sau 2 impozitul e mult mai rezonabil., pana in 200 euro pe an. NU iti mai spun cum arata. Nebuna are capacele originale de plastic la roti de acum 17 ani sau cat are masina aia..

 

 

bun, deci esti dator cu niste poze de la vecina....:twoup:..poze la masina , nu la vacina...

:)

Link to comment
Share on other sites

Ce sar germanii astia de la o extrema la alta . Incredibil cum poate arata mertul ala .

 

Bine , nici cu acel e60 nu-mi este rusine , il aduci aici dai km. la 120k si nimeni nu va suspecta nimic .

Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.