Jump to content

problema directie e46


bitza

Recommended Posts

De cand a venit gerul,ma macina o problema!cand e rece masina,timp de vre-o 10 min,cand rotesc de volan stanga-dreapta pe loc ,scartzaie..un zgomot de zici ca se rupe!a mai avut cineva problema asta?un sfat ceva?o fi pompa servo de vina?...face doar la rece..timp de cateva min...mentionez ca volanul nu merge greu!
Link to comment
Share on other sites

Cam rar mai ales daca zici ca gasesti ulei pe vasul de la servo, singurul loc pe unde poate sa curga acolo unde se infileteaza busonul.

Daca nu pierde pe acolo, mie imi pierdea pe la caseta de directie.

 

la mine vasul are ulei pe el ...poate e de la el, dar am si joc in caseta ( mic ) pana imi cumpar alta mai merg asa cu ea..are ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Scartaie cumva mai mult sau mai putin daca e in panta, cu o roata pe bordura sau ceva de genul si se manifesta mai mult dupa primatura de volan?

Eu am scos capacele de la telescoape si am vazut ca nu prea e vasilina, am topit niste vasilina si am turnat-o acolo, zgomotul a disparut.

Link to comment
Share on other sites

Cam rar mai ales daca zici ca gasesti ulei pe vasul de la servo, singurul loc pe unde poate sa curga acolo unde se infileteaza busonul.

Daca nu pierde pe acolo, mie imi pierdea pe la caseta de directie.

 

la mine vasul are ulei pe el ...poate e de la el, dar am si joc in caseta ( mic ) pana imi cumpar alta mai merg asa cu ea..are ceva ?

 

Mie imi pierdea f mult ulei caseta de directie 15 zile/ 1 L ulei, si am decis sa o reconditionez sunt f multumit a costat 600 de ron, aveam si un mic joc in volan , dupa ce am reconditionat-o si am schimbat anvelopele cu unele noi pe fata nu mai se simte nimic.

 

www.casetadirectie.eu Sunt la sighisoara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
De cand a venit gerul,ma macina o problema!cand e rece masina,timp de vre-o 10 min,cand rotesc de volan stanga-dreapta pe loc ,scartzaie..un zgomot de zici ca se rupe!a mai avut cineva problema asta?un sfat ceva?o fi pompa servo de vina?...face doar la rece..timp de cateva min...mentionez ca volanul nu merge greu!

Nu mai speriati omu aiurea .. e posibil sa ti se fi dus pivotii de scartaie, mai ales pe frigurile astea. Verifica si tu la un mecanic la service de unde provine inainte sa schimbi ceva degeaba. Succes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.