Jump to content

segmentare bmw e36 (help me)


dredy

Recommended Posts

Nu ti-a zis nimeni.... Nu te baza pe motorul ala de 1,6.... E chinuit rau daca esti mai tinerel si vrei sa te dai si tu cat de cat la ea... Te face o solentza de vorbesti singur.... .

 

Asta cu solenza e poveste, in nici o situatie nu castiga.

Nevoia de upgrade depinde de fiecare, daca in 6 luni vrei 320, peste inca 6 vrei 330 dupa care M :twoup:. Sunt oameni care conduc bine-mersi loganuri de ani de zile, poate ar fi o idee buna sa conduci un 320i si sa vezi daca nu poti trai fara el :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ti-a zis nimeni.... Nu te baza pe motorul ala de 1,6.... E chinuit rau daca esti mai tinerel si vrei sa te dai si tu cat de cat la ea... Te face o solentza de vorbesti singur.... Macar un 2.0 daca nu 2.5... Parerea mea e ca vei regreta teribil daca iti iei 316... Trage jenant pt un bmw... Nici cu 2.0 sau 2.5 nu esti zmeu dar ai si tu 6 pistoane...

 

Sunt multe discutii intre 318is si 320... Ambele motoare au fost foarte bune indiferent de ce parte te afli in aceasta polemica dar de 316 nu iti va spune nimeni ca e motor... Fara sa ofensez pe nimeni si-mi cer scuze... E o rashinitza...

 

Nu are rost sa repari un motor de 1,6... Oricum in 6 luni vei vrea un 2.5 2.8 sau un M... Chiar daca nu se strica motorul il vei schimba singur din proprie initiativa... Asa ca stai relaxat cu reparatia motorului... Cauta alta masina...

 

dar eu sunt incepator.....un motor mai mare ar fii sinucidere curata:))

mai ales k imi cam place viteza

si consumul ar fii mai mare.....alti bani alta distractie :twoup:

un 330D poate cand devin sofer amator nu incepator si in nici un caz inscris in romania k imi ia statul si pielea de pe mine :)

Edited by dredy
Link to comment
Share on other sites

Cine cumpara un logan nou si merge cu el ani de zile nu o sa-si cumpere niciodata un bmw indiferent de motorizare.

Si 316 pentru inceput e acceptabil, deja 325 e alta experienta si alti bani.

 

am un tovaras cu un logan 15DCI consuma in oras 5 litrii si afara 4.5 litrii.credema k o saptamana ii ajung 50 lei noi pt motorina....consum excelent pt criza asta...

dar totusi simti k traiesti mai mult cu un BMW ............mai ales vara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.