Jump to content

seria 3 si rivalii


sandumrs

Recommended Posts

Pai ai vazut ca tu nu ai de ce sa te superi cand am zis de aia cu 316i si 520d?Esti fan BMW si ti-ai luat un 316i pentru ca s-a potrivit cu bugetul tau momentan,si l-ai preferat unei alte marci care desi ar fi fost super super,nu te reprezenta.Daca l-ai fi luat doar ca sa demonstrezi cuiva ca esti bazat financiar si apoi ai fii facut mare caz pe chestia asta,atunci ai fii intrat in categoria celor care le dau cu ignore.Cine vrea sa se dea ciumeg,sa se dea ciumeg cu un 330xi sau un 7 nou nu cu un 316.

12764[/snapback]

ce ai frate wfl cu cei ce si-au tras 330xi? L-am ales pentru performantze...cat despre Honda shi alte japoneze...hai sa fim serioshi...stau shi ma uit la cei care s-au facut sa faca comparatzii...mergetzi fratzilor pe www.hondaclub.ro

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ce ai frate wfl cu cei ce si-au tras 330xi? L-am ales pentru performantze...cat despre Honda shi alte japoneze...hai sa fim serioshi...stau shi ma uit la cei care s-au facut sa faca comparatzii...mergetzi fratzilor pe www.hondaclub.ro

12768[/snapback]

:blink: Nu merge link-ul tau :)

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

luati toate revistele de specialitate din Europa shi o sa vedetzi unde este seria3...parca asha suna topicul :) ...seria 3 si rivalii sai...nici audi nici mercedes...ca sa nu mai vorbim de honda, toyota sau tentativa aia numita lexus nu fac fatza...vorbim de motoare, shasiuri, trenuri de rulare, echipamente...chiar ne pierdem timpul in discutii sterile de genul asta... :blink:

Vine cineva si ridica in slavi motorul diesel de 2.4 de la Honda...chiar shtie ce vorbeshte? :)

Link to comment
Share on other sites

1.Ma enerveaza teribil stilul asta de discutie !

2.Ar trebui sa revenim la comparatii cu termeni obiectivi !

3.Fara sa-i dau apa la moara lui aphedrone :blink: ,am auzit ca diesel-ul de la Honda este un motor foarte reusit(repet,doar am auzit )

4.aphedrone,te rog sa nu mai pui paie pe foc !

 

Mersi,

zixx

Edited by zixx
Link to comment
Share on other sites

Uite, eu ma mai gandeam la doua masini care se tin bine: 9-3 si S40. Mie mi se par ok, atat la performante cat si la look. Au cam aceleasi dimensiuni, si fiecare poseda farmecul ei, nu poti spune ca-s comune. Banii sunt cam aceeasi, daca nu mai putin decat 3-ul, la performante sunt tot pe acolo (diferente insesizabile). Edited by aphedrone
Link to comment
Share on other sites

ce ai frate wfl cu cei ce si-au tras 330xi? L-am ales pentru performantze...cat despre Honda shi alte japoneze...hai sa fim serioshi...stau shi ma uit la cei care s-au facut sa faca comparatzii...mergetzi fratzilor pe www.hondaclub.ro

12768[/snapback]

 

Nu m-ai inteles deloc.Eu vorbeam de cei care isi iau BMW ca sa arate altora ca au reusit in viata,in loc sa si-l ia pentru ca este un adevarat fan BMW,si nu numai ca isi ia BMW ca sa demonstreze altora ce buni sunt,dar isi iau si 316 in loc sa ia varful gamei.Pe astia nu ii inghit.

Pai 330xi e masina tare,in varful gamei si jos palaria,poti sa scoti si aia.... pe geam,ca ai masina tare.Repet din nou,numai pentru cei care se dau ciumegi,sa se dea ciumegi in masini ca asta,ca asa nu pot sa le mai zic nimic,dar nu in masini de la baza categoriei.

Si nu am nimic cu fanii BMW care au 316,deci nu va mai luati de ce zic eu,ca nu e valabil pentru voi.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Asta-i spiritul!! Asa "frate", asa te vreau. Ti-ai "tras" 330xi, ai bani faraoane, ce tare esti tu, lasa-ma sa-ti fac parbrizu'.

LOL. Nu exista comparatie intre BMW si alta masina, poate doar ferrari (cu F mic bineinteles).

 

Banuiesc ca esti genul care depasesti coloana de "prosti" pe contrasens :). Bine ca nu esti singurul pe forum, inca mai exista posesori de BMW care te poti intelege cu ei.

 

Mergem "frate" pe hondaclub.ro ca acia ie taramu' masinilor nemtesti si poternice.

 

LOL

12776[/snapback]

E vreo problema ca mi-am permis un 330xi? Am muncit pentru banutzii ashtia. A fost visul meu de cand ma shtiu. Ce e rau in asta? ...shi nu vorbim aici de supercars...am zis ceva de ferrari sau alte delicatesuri de genul asta? Vine cineva pe bmwclub shi face apologia motorului diesel de la honda...chiar nu vede nimeni?

Cat despre mers pe contrasens...nu te intzeleg...s-au nu ai depashit o alta mashina in viatza ta?

Link to comment
Share on other sites

Nu m-ai inteles deloc.Eu vorbeam de cei care isi iau BMW ca sa arate altora ca au reusit in viata,in loc sa si-l ia pentru ca este un adevarat fan BMW,si nu numai ca isi ia BMW ca sa demonstreze altora ce buni sunt,dar isi iau si 316 in loc sa ia varful gamei.Pe astia nu ii inghit.

12783[/snapback]

Poate nu au bani sa-sai cumpere varful gamei :blink:

Poate isi cumpara BMW pentru ca pur si simplu asa "vrea muschiu' lor" :)

P.S. Nu poti sa fii fan BMW daca nu ai condus vreunul,nimeni nu s-a nascut fan......poate o sa devina dupa ce il conduc o perioada :)

Link to comment
Share on other sites

Nu te mai scuza atat. Nu-mi dai apa la moara cu nimic, e o discutie libera si sper inteligibila. Pana sa hapara pohesorul de bemfe 333XXi, a fost o discutie la subiect care mi-a facut placere.

12781[/snapback]

Chiar citeam despre o comparatzie intre Acord si Mondeo ( AMS din decembrie)...nu erau chiar asha de entuziasmatzi de Acord...in ceea ce priveshte capitolul motorizare Acord-ul pierdea destule puncte in fatza Ford-ului...

Link to comment
Share on other sites

Poate nu au bani sa-sai cumpere varful gamei :blink:

Poate isi cumpara BMW pentru ca pur si simplu asa "vrea muschiu' lor" :)

P.S. Nu poti sa fii fan BMW daca nu ai condus vreunul,nimeni nu s-a nascut fan......poate o sa devina dupa ce il conduc o perioada :)

12792[/snapback]

 

Pai daca nu are bani de 330xi,atunci e si mai rau.Deci nu ai asa de multi bani,ca nu e 330xi cine stie ce avere,dar te afisezi ca un superman intr-un 316?E ca si cum ai avea un Rolex fake la mana si te-ai da milionar in dolari.Pai daca esti milionar in dolari atunci ia o masina care sa ti se potriveasca.

Asa cum eu nu ma dau cocos in fata unuia cu un rechin din 80,si imi vad de treaba mea,asa si ala sa stea in banca lui.

 

Poti fii fan BMW chiar daca nu ai condus unul,ca doar nu te-ai nascut cu permisul in mana,si ai condus de la 15-16 ani.Eu eram innebunit de BMW si nici nu aveam permis,si nici nu condusesem alta masina decat Dacia pana mi-am luat.Pana mi-am luat permisu doar am fost pasager in BMW.

Link to comment
Share on other sites

Hai mah, nu mai fiti rai, nu mai zapaciti omul, il puneti sa citeasca atat  :blink:

 

El, asa in felul lui, are dreptate. Pe forumul asta nu ar trebuie sa fina decaci ponsesori de 3x30i, ca alea are porformante nu gluma.

 

Imi scuze moderatorilor.

12778[/snapback]

Hai ca esti simpatic...nu vreau sa facem polemica numai de dragul ei...postul era despre seria 3 si rivalii ei...in nemernicia mea ... cred ca seria 3 inca e cea mai buna in clasa...discutzia ramane deschisa...asta nu inseamna ca trebuie sa-i umplem pe unii de noroi numai ca si-au permis un 330xi...

Link to comment
Share on other sites

E ca si cum ai avea un Rolex original la mana,dar acasa nu ai ce manca...cred ca asta ai vrut sa zici :blink:

12799[/snapback]

 

Si asa merge.

Dar e valabil si pentru cei care au ceva bani ,le place sa iasa in evidenta si se folosesc de orice situatie ca sa arate altora ce tari sunt,dar o fac cu un 316 in loc de un 330xi.Ca 316-le a fost mai accesibil.

Cine are puterea sa ramana cu picioarele pe pamant si dupa ce a dat tunul si s-a imbogatit si nu ii face pe ceilalti sa se simta inferiori are tot respectul meu.Daca dupa ce si-a luat 330xi e in stare sa merga si sa manance cu prietenii lui la acelasi restaurant unde mergea si inainte de a se imbogatii,si sa nu arate la nimeni ca are mai multi bani,e om cu caracter.Daca a dat tunul,si-a luat un 316,face impresii peste impresii cu toti,numai poate sta la o masa cu cei cu care statea inainte,ca de,acuma a mai urcat cateva trepte in societate,e un om mizerabil pentru mine.Macar sa aiba cu ce sa faca figuri.

Edited by wlf
Link to comment
Share on other sites

Hai ca esti simpatic...nu vreau sa facem polemica numai de dragul ei...postul era despre seria 3 si rivalii ei...in nemernicia mea ... cred ca seria 3 inca e cea mai buna in clasa...discutzia ramane deschisa...asta nu inseamna ca trebuie sa-i umplem pe unii de noroi numai ca si-au permis un 330xi...

12800[/snapback]

 

Trebuia sa zic 3XX ca asa nu se mai creea impresia ca as avea ceva cu 330xi.Era doar de exemplu,dar nu stiam cum sa denumesc varful gamei.

Link to comment
Share on other sites

nice to have you back :blink:

 

Hai ca esti simpatic...nu vreau sa facem polemica numai de dragul ei...postul era despre seria 3 si rivalii ei...in nemernicia mea ... cred ca seria 3 inca e cea mai buna in clasa...discutzia ramane deschisa...asta nu inseamna ca trebuie sa-i umplem pe unii de noroi numai ca si-au permis un 330xi...

12800[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Auziti, am o curiozitate si poate sunteti in masura sa ma lamuriti. Domnilor, la noi de fapt, cine-i mai ciumeg, cine isi ia un BMW330 de 40k sau o Honda Legend de 60k ?

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...rl_front-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...interior-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...l_brakes-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2..._quarter-hi.jpg

 

As face niste teste, niste sondaje daca as avea bani. E si ciumegaria asta o zeama demna de studiu. Oare cu cat masina e mai scumpa, nu esti si mai ciumeg? Hmm, tema de meditatie.

 

Si asa merge.

Dar e valabil si pentru cei care au ceva bani ,le place sa iasa in evidenta si se folosesc de orice situatie ca sa arate altora ce tari sunt,dar o fac cu un 316 in loc de un 330xi.Ca 316-le a fost mai accesibil.

Cine are puterea sa ramana cu picioarele pe pamant si dupa ce a dat tunul si s-a imbogatit si nu ii face pe ceilalti sa se simta inferiori are tot respectul meu.Daca dupa ce si-a luat 330xi e in stare sa merga si sa manance cu prietenii lui la acelasi restaurant unde mergea si inainte de a se imbogatii,si sa nu arate la nimeni ca are mai multi bani,e om cu caracter.Daca a dat tunul,si-a luat un 316,face impresii peste impresii cu toti,numai poate sta la o masa cu cei cu care statea inainte,ca de,acuma a mai urcat cateva trepte in societate,e un om mizerabil pentru mine.Macar sa aiba cu ce sa fac figuri.

12807[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Auziti, am o curiozitate si poate sunteti in masura sa ma lamuriti. Domnilor, la noi de fapt, cine-i mai ciumeg, cine isi ia un BMW330 de 40k sau o Honda Legend de 60k ?

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...rl_front-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...interior-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2...l_brakes-hi.jpg

http://www.acurazine.com/assets/articles/2..._quarter-hi.jpg

 

As face niste teste, niste sondaje daca as avea bani. E si ciumegaria asta o zeama demna de studiu. Oare cu cat masina e mai scumpa, nu esti si mai ciumeg? Hmm, tema de meditatie.

12813[/snapback]

Eu sunt pentru 330 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Auziti, am o curiozitate si poate sunteti in masura sa ma lamuriti. Domnilor, la noi de fapt, cine-i mai ciumeg, cine isi ia un BMW330 de 40k sau o Honda Legend de 60k ?

[

 

Eu zic asa.Unu care vrea sa fie ciumeg nu o sa isi ia Honda Legend.Pentru ca pe el nu il intereseaza ca e tehnologie performanta sau ca e ceva extraordinar.

Pe el il intereseaza gura lumii si ce zice lumea ca ar fi super.Si cum sa ai un BMW pentru toti aduce a semn de prosperitate nu isi va lua nici macar 330ix,ca poate spera ca lumea pune botu si confunda 316-le cu 330-ul si va zice mama ce s-a scos asta,uite ce tare a ajuns.Deci nici pe departe sa vezi pe un figurant ca se suie in Honda Legend.Si nici nu conteaza cat costa masina macar.Unii dau 10 mii,si zic la toata lumea ca au dat 15 mii,ca a lui e cea mai beton masina si ca el numai una impecabila a vrut.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa ne oprim aici cu posturile aiurea ca mai avem un topic asemanator(cu fitzosi si despre fitzosi)

:blink:

12815[/snapback]

 

Pai chiar aiurea nu este.Ca astia de care vorbim aici sunt clienti de BMW,printre care si seria 3.Practic putem denumi chestia asta:Studiu asupra pietei BMW si Romania in particular.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.