Jump to content

Gropile mi-au creat o noua problema


vartocp

Recommended Posts

Salutari astazi am dat intr-o groapa un pic mai tare si sau aprins avarile masina a apelat singura SOS-ul si mi-a aparut eroare la airbag.Precizez ca inaint aveam becul de la driver airbag aprins pt ca am umblat la volan.Acum am in plus restraint system aprins si zice ceva de centuri.Cand am centura pusa nu se mai stinge indicatorul din bord(cel pt centuri),doar avertizarea sonora se opreste. Edited by vartocp
Link to comment
Share on other sites

vartocp - daca ai atins cu bara aia de care zice IulianC " o bara pe sub motor care avea un modul de airbag pe ea ". fa o constatare si resetare a tot ce trb la sevice autorizat bmw, faci poze cu groapa si chemi pol com sa faca constatare cu poze, dai administratorul drumului in judecata, soliciti , daune, despagubiri si cheltuielile de judecata. daca am face toti asa, ar fi foarte bine.
Link to comment
Share on other sites

Datul in groapa a fost perceput de masina ca un accident!

Ai avut noroc ca nu ti-a sarit vreun airbag.

Au fost activate emergency call si centurile(pretensioners)

Du-te la o diagnoza si cere sa iti citeasca/stearga si memoria de crash, nu doar erorile!

Poti sa ii ceri sa iti scoata lista de erori citite de tester?

Abia acum am vazut poza....

Aveai centura pusa cand ai dat in groapa?

Daca da, nu ai simtit ca te strange in scaun?

S-ar putea sa trebuiasca sa schimbi pretensionatorii de la centuri.....

Edited by Cristi B.
Link to comment
Share on other sites

:twoup:

Ce treaba au pretensionatorii cu senzorul de prezenta din scaun???

@mergeanigym

Eu as fi mai precaut cand e vorba de interactiunea unui "electrician bun" cu sistemul airbag....

Nu de alta dar sistemul asta are prostul obicei de a se declansa din senin daca ceva nu e in regula!

Link to comment
Share on other sites

:twoup:

 

Hai ca esti haios ! Nu are cum sa simta ca nu sunt centurile ei !

Ziceam si eu asa,cu tehnologia din zilele noastre orice e posibil. :) :) :twoup: .

Cred ca este de la cutiuta de sub scaun .Astazi m-am uitat si sta asa atarnata acolo,daca sta cineva in spate o atinge cu varful pantofilor sigur.Sper sa fie de acolo inca nu stiu nimic concret

Link to comment
Share on other sites

se poate sa fie de la gropi. Eu am dat intr-un sant pe autostrada de am zis ca se rupe masina in doua. Sincer mi s-a parut ca s-a flexat de bot... ceva ingrozitor. Tot bordul s-a facut ca un pom de craciun pe loc. Am tras pe dreapta pe unde am putut, am laut contactul si si-a revenit .. am rams doar cu jentile ovalizate. Ce e drept a mea e mult mai simpla, fiind model vechi. dar ce vroiam sa spun e ca se poate de la o gropa zdrava sa o patesti.
Link to comment
Share on other sites

ai avut mare noroc ca nu au sarit.airbag-urile,mergi la un test autorizat bmw de preferat reprezentanta ,ei sunt in masura sa iti spuna, mai exact ce si cum sa intamplat la acel impact soc ce a a ,fost resimtit de masina ta.sa ne dam toti cu parerea ,nu rezolvi nimic si nici nu este ceva ce poti rezolva singur repet mergi la o reprezentanta bmw si sigur vei rezolva problema dupa care ,spune-ne si noua care a fost cauza pana la urma toti avem de infruntat ceva comun, strazile infecte din Romania.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.