Jump to content

M.M.D.


lucianWRC

Recommended Posts

bravo...spor la treaba !!!

Multumesc, sunt intro dilema maxima, nu stiu daca sa-i pun eleronul de m-tech, fusta spate si doar bara fata, parca as lasa-o stock, inclusiv sa vand borbeturi-le si sa-i pun OEM e30 pe 15 sau BBS RS 15, depinde ce gasesc. BRANDEX, stii cumva ce este pe capacul de sub volan, are o grila si parca ar fi un difuzor, chiar n-am idee ce este.

Am mai descoperit ca are incalzire la incuietoare si la stropitori parbriz.

 

Ce culoare il faci?

Negru la fel ca e90-ul

Link to comment
Share on other sites

Daca le ai pune-le, eleronul trebuie, e superb pe Cabrio....eu am reusit sa fac rost de pachet complet original de Cabrio...sunt cel mai fericit...m-a saracit...dar a meritat din plin. Momentan astept un junior si am cam lasat ursul de izbeliste...dar usor usor o sa-l fac si eu...anul asta slabe sanse sa fie gata, dar niciodata nu se stie.
Link to comment
Share on other sites

Daca le ai pune-le, eleronul trebuie, e superb pe Cabrio....eu am reusit sa fac rost de pachet complet original de Cabrio...sunt cel mai fericit...m-a saracit...dar a meritat din plin. Momentan astept un junior si am cam lasat ursul de izbeliste...dar usor usor o sa-l fac si eu...anul asta slabe sanse sa fie gata, dar niciodata nu se stie.

Asa cu iti spune-am s-a hotarat amicul sa vanda bara spate completa si doar bara fata, fara fusta. Tot nu mi-ai spus si mie daca ai idee ce este pe capacul de sub volan!

Link to comment
Share on other sites

Asa cu iti spune-am s-a hotarat amicul sa vanda bara spate completa si doar bara fata, fara fusta. Tot nu mi-ai spus si mie daca ai idee ce este pe capacul de sub volan!

 

Nu stiu ce este, am vazut si eu la mine...o sa ma uit luni...maine dimineata plec din Buc. Poti sa pui o fusta de fibra pana gasesti una originala.

Link to comment
Share on other sites

A fost suita pe elevator pentru schimb baie ulei, verificat tren de rulare. De asemenea tinichigeria este gata aproximativ 75%, sper ca intro saptamana masina sa intre la vopsit dupa ce vor fi schimbate filtrele, ulei, distributie, bielete, curele accesorii etc...
Link to comment
Share on other sites

Astazi au fost achizitionate si urmeaza a fi montate urmatoarele:

- ulei motor, 5 litri - BMW 10W40

- filtru ulei, MANN

- filtru aer, MANN

- filtru benzina, MANN

- chit distributie, CONTITECH

- bielete antiruliu spate, 2 buc.- FEBI

- bucsi bara stabilizatoare spate, 2 buc. - OEM

- racorduri frana fata, 2 buc. - FERODO

- bielete antirului fata, 2 buc. - DELPHI

- bucsi bara stabilizatoare fata, 2 buc. - FEBI

- pivoti bascula fata, 2 buc. - pivot mic LEMFORDER; pivot mare - LEMFORDER

- bucsile in care intra bascula fata, 2 buc.- LEMFORDER ( bucsele fara fluture )

Link to comment
Share on other sites

bun bun.

 

vopseaua ai zis ca o sa fie ca la e90, nu ? nu incerci ceva mai deosebit ? ceva perlat, tenta rosie, visinie...

Multe sunt modificate, unele cu bun gust unele nu. Vreau sa incerc sa o tin cat mai originala ca sunt din ce in ce mai rare. Multumesc de sfaturi, vopseaua chiar vreau sa fie ceva deosebit asa ca studiez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hai ca va iesi ceva deosebit :), tine-o cat mai aproape de linia originala, sunt rare cele OEM, totusi cred ca o alta culoare, rosu mai ales, ar pune bine in valoare formele caroseriei care sunt foarte frumoase, negru mai putin, intotdeauna cand ma gandesc la E30 ma gandesc la unul rosu, nu stiu de ce... :rolleyes:, mai ales ca e cabrio... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de aprecieri, vreau asa cum ai spus si tu sa o las cat mai aproape de OEM, si ca atare o las cat mai aproape de cum a iesit din fabrica. In timp, va capata un mtk 2 OEM, jante BBS RS/RM, suspensie reglabila, deocamdata vreau sa o scot pe strada. Timp sa o fac am destul, mi-am propus sa nu o vand niciodata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.