Jump to content

M.M.D.


lucianWRC

Recommended Posts

Ma gandeam ca, la cati bani am "investit" in masina mea, luam un "urs" impecabil din Germania! :thumbsup:

Eu am gandit exact invers, cu banii care vroiam sa-i investesc in e90 sa-mi iau un urs care o sa manance si mai multi bani :hyper: . Este o masina care cel putin la noi are ceva atractie la un segment de pasionati. Intradevar iti iei din Germania urs frumos dar mai este si sentimentul ca dintr-o masina care are potential o iei si o faci bucati, reconditionezi la ea ce se poate iar apoi incerci sa o faci cea mai cea. Bafta daca vrei vreodata sa-ti ieiasa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa imi spui si mie de unde ai luat suportul pentru numar? vreau si eu :D

Salut, l-am cautat pe realoem.com, model USA iar apoi comandat la Augsburg. Codul cred ca este 51131961242. Verifica-l si tu iar apoi daca e mai cautam daca nu este codul.

Link to comment
Share on other sites

BRAVO! felicitĂŁri pentru eforturile depuse!

 

ceva trebuie sĂŁ fie clar:

 

la orice orĂŁ din zi, ĂŽn orice zi a sĂŁptĂŁmânii, ĂŽn orice sĂŁptĂŁmânĂŁ din lunĂŁ, ĂŽn orice lunĂŁ din an, ĂŽn fiecare an din 82 pânĂŁ ĂŽn prezent (și viitor), orice bmw e30 ĂŽn mințile lui, este o mașinĂŁ care meritĂŁ pe deplin sĂŁ fie respectatĂŁ, ĂŽngrijitĂŁ și condusĂŁ de o persoanĂŁ care, la rândul sĂŁu, trebuie sĂŁ merite o astfel de mașinĂŁ !!!

Link to comment
Share on other sites

BRAVO! felicitĂŁri pentru eforturile depuse!

 

ceva trebuie sĂŁ fie clar:

 

la orice orĂŁ din zi, ĂŽn orice zi a sĂŁptĂŁmânii, ĂŽn orice sĂŁptĂŁmânĂŁ din lunĂŁ, ĂŽn orice lunĂŁ din an, ĂŽn fiecare an din 82 pânĂŁ ĂŽn prezent (și viitor), orice bmw e30 ĂŽn mințile lui, este o mașinĂŁ care meritĂŁ pe deplin sĂŁ fie respectatĂŁ, ĂŽngrijitĂŁ și condusĂŁ de o persoanĂŁ care, la rândul sĂŁu, trebuie sĂŁ merite o astfel de mașinĂŁ !!!

Multumesc de urari. Este exact asa cum ai spus tu, am avut e30 acum 7 ani si mi-am spus ca odata si odata o sa ma intorc ca masina de suflet ... e30. Am avut e60, acum am e90 dar gandul tot la achizitionarea unui e30 mi-a ramas. Am vrut coupe, dar pot spune ca am avut mare noroc si mi-am luat cabrio printr-o conjunctura fericita. Am facut ce-am putut la el, urmeaza ca pe parcurs sa-l mai aranjam, ingrijim etc etc ca sa fie o masina dupa care sa te uiti cu drag la ea pe sosea. Sper ca dupa 01.08 sa o scot pe sosea si sa ma bucur de placerea de a avea un e30 ingrijit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Un kit 60/40 este perfect pentru urs. Este suficient de jos cat sa arate bine si totusi sa nu ai mari probleme, de o reglabila nu mai zic, este si mai buna. Sau daca vrei drop mare cauta un kit weitec 80/60.

Daca vrei sa cobori doar 3 cm cauta arcuri de M-technik sau eibach.

Arcuri eibach este pe ea, mie unul mi se pare destul de lasat fata de stock dar vom vedea pe viitor, m-ar aranja niste BBS RC asa ca o suspensie reglabila ma scuteste de multe. Multumesc de informatie si daca este o sa apelez pe la voi ca aveti mai multe cunostinte de e30.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.