Jump to content

M.M.D.


lucianWRC

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

salut,ai apucat sa pui arcurile?sa imi zici cum e cu ele,trebuie si eu sa ma orientez de arcuri+amortizoare.parca si la frane ai facut upgrade?

Astazi am fost sa comand arcuri Eibach pro kit atat la e60 cat si la e30 ... am ridicat e30 pe elevator si ... surpriza, am arcuri Eibach pe masina, asa ca nu mi-a mai ramas decat sa pun 4 boxe pe locasurile ei. Nu vreau sa modific nimic ... Revin cu impresii ...

Link to comment
Share on other sites

Acum depinde de ce vrei de la masina ... eu la un e30 cabrio 1.8 benzina nu cer performante ... e o masina pt 6 luni pe an, care ma duc din punctul A in punctul B.

In 2012 dupa ce am vandut e90, am ramas doar cu ea, iar in aprox 15.000 km a fost o masina excelenta, fara nicio problema.

Acum o sa ma duc sa iau 4 boxe care sa mearga in locasurile masinii, muzica fiind redata de un cass OEM.

Mai trebuie luate niste chedere de usi si geamuri laterale plus mici plastice deformate sau crapate.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

ehh,merg mai tare oe viraje ,so as vrea ceva cat de cat mai "sportiv" pe E46 am H&R si sunt relativ multumit,dar acum a devenit masina de zi cu zi si se cam simte.Oricum pt 1,8is am decat 35/35 la H&R ar trebui sa fie ok.

Chedere o sa am si eu de luat.sunt doar pe original si scumpe 450 ron bucata,pt moment am luat din dezmembrari 2 bucati mai ok decat alea ale mele(care eraau roase cumva) o sa iau alea de trapa noi sunt vreo 500 600 lei parca.

de muzica nu am apucat sa ma uit inca tot cassul original il am si eu sa zici cum sunt boxele daca e :)

PS:la mine o sa fie masina de weekend, am inchiriat un garaj pt ea,pana la anul sper sa fie gata sa ies cu ea in primavara.

PPS:imi e groaza acum ca trebuie sa schimb bucse,pivoti ,conducte frana si ce dracu mai e pe acolo,astea costa cat tinichigeria daca nu si mai mult.Distractie o sa fie si la motor,probabil ca ala o sa fie cat vopsitoria :)))

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Astazi am montat 4 boxe Mac Audio Pro flat 13.2 ... se aude mult mai bine decat la cea fost dar la un cass de ceva ani n-ai ce-i cere ... Vreo idee de ceva OEM care sa se auda mai bine? Un CD presupun ca are mai multe reglaje. Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.