Jump to content

Desfacere Bord E 34


cezy82

Recommended Posts

Salut.Vin dinou cu o rugaminte catre iubitorii de e34.Vreau sa-mi desfac bordu si sa-mi schimb becurile cu leduri.Problema e ca n-am desfacut niciodata bordu la e34...Am vazut ca la cadrane sunt doua suruburi sus si cred ca din alea,insa panou central nu stiu cum se desface.Va rog daca ati desfacut sau daca aveti vreun link ceva unde arata cum se face sa ma ajutati.Mersi
Link to comment
Share on other sites

Desfaci doar cele 2 suruburi de sus. Tragi bordul un pic in fata si scoti mufele din spate. Faci ceva jonglerii cu pozitia volanului si a bordului ca sa-i gasesti pozitia in care il poti scoate fara demontarea volanului. Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Salut.Vin dinou cu o rugaminte catre iubitorii de e34.Vreau sa-mi desfac bordu si sa-mi schimb becurile cu leduri.Problema e ca n-am desfacut niciodata bordu la e34...Am vazut ca la cadrane sunt doua suruburi sus si cred ca din alea,insa panou central nu stiu cum se desface.Va rog daca ati desfacut sau daca aveti vreun link ceva unde arata cum se face sa ma ajutati.Mersi

139531[/snapback]

Deci : Tragi volanu la maxim spre tine , pui o carpe pe plasticul din spatele volanului ( k sa nu zgarii plasticul de la ceasuri ) , desfaci cele deua suruburi , il tragi spre tine , scoti cele patru mufe iar pe urma invarti cu tot cu volan spre stanga

 

 

Succes :blink:

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

Poate ma ajutati si cu niste indicatii cu desfacerea de la panou central (la butoanele de aer...),ca as vrea sa le schimb si pe alea si chiar nu stiu cum se desface.Modelul este cel cu aer conditionat cu butoane care se invart pentru stanga dreapta si ventilatie.Mersi.
Link to comment
Share on other sites

Poate ma ajutati si cu niste indicatii cu desfacerea de la panou central (la butoanele de aer...),ca as vrea sa le schimb si pe alea si chiar nu stiu cum se desface.Modelul este cel cu aer conditionat cu butoane care se invart pentru stanga dreapta si ventilatie.Mersi.

139729[/snapback]

Scoti casetofonu , impingi cu mana panoul de comanda de la ventilatie .

Scoaterea mufelor : la mufa neagra bagi o surubelnita in fata si tragi spre stanga (o sa iasa singura) , la mufa mica vezi k este o chestie sus de care trebuie sa impingi in stinga ( si o sa iasa singura )

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

Mersi vadim.Cred ca sambata o sa m-apuc sa le schimb.Am schimbat si la un ford pe care l-am avut inainte si sper sa reusesc si la bmw-u.As vrea sa le schimb pe toate si la ceas si la butoanele de la geamuri...sa vad ce reusesc. :blink:

139739[/snapback]

k succes :) sa pui poze dupa ce termini :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest nt02wvx
Asteptam poze......daca iese bine ma apuc si eu la al meu.....succes!!!

139871[/snapback]

salut baietzii...si eu am o problema cu becurile din bord.eu am scus panoul cu ceasuri si nu stiu unde sunt becurile..ma uit la el ca mata-n calendar..spuneti-mi si mie pls unde sunt becurile

Link to comment
Share on other sites

Exact!Am avut si eu o tentativa de a reface bordul...nu lumina...ci tot designul ceasurilor dar am ajuns la concluzia ca nu merita efortul sa fac cine stie ce taranism....lasa-le stock..sunt mai frumoase asa..

148556[/snapback]

daca aveam rabdare sa citesc ce ati scris nu aveam problemele de acum.

nu mai am becuri pe jumatate de cadran si imi pulseaza si becul de la air bag!!!!

ce drak sa fac? :blink:

Link to comment
Share on other sites

daca aveam rabdare sa citesc ce ati scris nu aveam problemele de acum.

nu mai am becuri pe jumatate de cadran si imi pulseaza si becul de la air bag!!!!

ce drak sa fac? :blink:

148660[/snapback]

Le scoti din nou..si vezi pe unde a umblat..si le mai rotesti putin..ca poate nu fac bine contact...sau scoti becurile si, la montaj, le tii apasate in locasurile din bord si le rotesti in sensul invers sagetii de la open :)

Succes si multa indemanare si finete si grija si noroc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.