Jump to content

problema e39 2001 525 D


Recommended Posts

salut tuturor, sa mai facut un topic pe aceias tema, tot de pe userul meu dar imi cer scuze nu a fost pus de catre mine si nu a fost prea bine scris, daca matzi putea ajuta cu niste raspunsuri:

oscileaza relantiul, tremura la relantiu, si cand vreau sa o tin in turatzie mai mare (3000 - 4000 rot/min) se aprinde bujia in bord si o simt ca nu mai trage si parca miroase si un pic a fum in cabina ...ce ar putea fii???

 

ar mai fi ca nu imi merge klmetrajul mereu (implicit nici indicatorul de consum , pilotu automat, si sa nu mai zic de stergatoare ca daca nu ma insel sunt in legatura cu kilometrajul le dau drumu la maxim si merg cam incet, exact cum ar merge cand masina sta pe loc indiferent de viteza ) ex: cand plec diminetza de acasa imi indica kilometrajul tot, opresc sa bag combustibil si cand plec din nou nu imi mai indica kilometri ...?.si nu imi merge nici abs si nici asr ??? dc?

 

astept or ce indicatzie or ce opinie sau ajtor ... mersi cu stima kalutzu

Link to comment
Share on other sites

kilometrajul,consumul instant,viteza a 3-a la stergatori,autonomia nu iti merg atunci cand ti se aprind martorii de la ABS si ASC. pt asta vezi urmatorul linc: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/69664-repar-module-abs-asc-asct-dsc-dtc-toate-modelele-de-bmw/page__p__953814__fromsearch__1#entry953814

 

pt oscilatii si restul simtomelor verifica injectoarele.se poate si pe tester dar cel mai sigur e pe banc.cu un drum poate ii verifici si bujiile

Link to comment
Share on other sites

pana sa le trimiti la reparat verifica senzori de abs de pe fata sau spate sau poate are vreun scurt pe undeva cum am avut si eu .

asta am sa fac primu lucru cand o sa imi revin (momentan am picioru rupt in ghips) dar io da rotzile jos senzori ii curat da cum sa ii verific sa stiu daca sunt buni un sfat ceva ???

Link to comment
Share on other sites

cu un aparat de masurat tensiunea se verifica senzorii. Eu, sincer nu ma pricep, dar asa i-a verificat la mine. Cel mai bine e sa-l pui pe tester dedicat in legatura oscilatiile de turatie, pot fi multe chestii. Prima data incearca sa schimbi filtrele toate si alimenteaza de la alt peco, poate scapi cu atat.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

asta am sa fac primu lucru cand o sa imi revin (momentan am picioru rupt in ghips) dar io da rotzile jos senzori ii curat da cum sa ii verific sa stiu daca sunt buni un sfat ceva ???

am schimbat toate filtrele aproximativ acum 2000 de km si tot asa face , am puso pe testar si mia dat un cod (senzor de presiune in rampa de injectoare) asa mi-a zis baiatu de la tester ...? a mai patit cineva asa ceva ??? sau daca e de la senzorul acela...???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.