Jump to content

nehotarat 136 sau 168cp pe seria 5


SB-28-ATI

Recommended Posts

nu este vb. de facut logan sau nu.

eu as alege 525, daca ai un drum in afara in concediu, persoane + bagaj o sa te ajute mai mult 525-ul.consum mai mic, nu tragi greu de masina etc.

 

le: daca te referi la 525 diesel are 163 hp stock. asta facelift, pref. este 525 tds 143 hp stock.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

in fata ai spatiu lateral mai mic ca la e46.....

tin sa te contrazic, la e46 genunchiul meu stang sta lipit de consola, oricum as regla scaunul. am aproape 2 metri si peste 85 kg, stau destul de inghesuit in e46.

la e39 este putin mai mult spatiu, atat cat sa stau foarte comod :p

Link to comment
Share on other sites

tin sa te contrazic, la e46 genunchiul meu stang sta lipit de consola, oricum as regla scaunul. am aproape 2 metri si peste 85 kg, stau destul de inghesuit in e46.

la e39 este putin mai mult spatiu, atat cat sa stau foarte comod :p

drept. :hyper: nu se compara la cofort. :D

Link to comment
Share on other sites

tin sa te contrazic, la e46 genunchiul meu stang sta lipit de consola, oricum as regla scaunul. am aproape 2 metri si peste 85 kg, stau destul de inghesuit in e46.

la e39 este putin mai mult spatiu, atat cat sa stau foarte comod :p

 

 

la sofer n am stat in e39, dar in dreapta dai cu genunchi in consola mai rau ca la e46,...in spate nici nu se compara

Link to comment
Share on other sites

la sofer n am stat in e39, dar in dreapta dai cu genunchi in consola mai rau ca la e46,...in spate nici nu se compara

tu credeai ca o sa-l conduca din dreapta ? tare sunt curios cum stai tu in dreapta de dai cu genunchi de consola .

 

SB-28-ATI citeste " ghidul cumparatorului " de mai sus si o sa te convingi

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un 525d din 2001 pe care vreau sa-l dau la schimb cu E46 automat.A ta e manuala?Ai ceva poze cu masina?

da e automat 2001 136 cp dar poze nu am imi este si rusine am masina de aproape 4 ani si nu am o poza de treaba cu ea :frantics: :frantics: dar cit pot de repede o sa fac sa am ca cine stie mai trebe sa o arat la cineva ......

Link to comment
Share on other sites

525d intr-adevar suna bine, iar daca nu te intereseaza impozitul nejustificat de mare la 2500cmc, atunci mergi pe el, ca diferenta nu va fi mare la consum.

sincer consumu nu ma intereseaza doar sa gasesc unu de treaba cel putin cum este al meu de 136 cp sa am un pic mai mult spatiu pt un nou membru din familie .timp de 5 ani am avut un 524 td 1991 si m-am saturat de mare dar a venit timpu pt inca una bucat bmw mare sper sa ma hotarasc ce as aleg

Link to comment
Share on other sites

Imi raspund singur :laugh: Deci nu e common rail. Motoarele de 2.0 common rail nu sau pus pe e39. Mi se pare ca are acelasi pompa de injectie ca 2,5 tds, numai ca are alt tip de injectoare. Corectatima daca gresesc :drinks:
Link to comment
Share on other sites

Imi raspund singur :laugh: Deci nu e common rail. Motoarele de 2.0 common rail nu sau pus pe e39. Mi se pare ca are acelasi pompa de injectie ca 2,5 tds, numai ca are alt tip de injectoare. Corectatima daca gresesc :drinks:

daca nu ma insel, 2.5 tds s-a construit pana in 1998-1999, apoi au bagat 520d 136 common si 525 d 163 common.

singurul common sub anul 2000 era 530d .

asta daca nu ma insel.

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel, 2.5 tds s-a construit pana in 1998-1999, apoi au bagat 520d 136 common si 525 d 163 common.

singurul common sub anul 2000 era 530d .

asta daca nu ma insel.

 

520d pe e39 nu a fost common nici inainte , nici dupa 2000. 525d ( 163cp ) a intrat din 2000 - e common si intradevar singurul common pana in 2000 era 530d ( care a inceput sa se produca din 1998 ) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.