Jump to content

Ce sa fac..?merita investitia...?sau sa o vand


bogdyy

Recommended Posts

Am trait sa o vad si pe asta , a blestemat-o aici pe forumu asta de la inginer care a proiectat-o pana la ala de la care a cumparat-o si acu sta pe ganduri daca sa o vanda sau nu :laugh: , (macar ti-au sarit si tie balerinele in masina ca la gurul :queen: "tata urs ") sau ai indurat atata timp degeaba cotetu ala ?

 

 

 

Logan forever !!!!!! sau cel putin solenza frate :good:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce ma ''condamna'' unii si altii,ca eu nu am bagat bani la refuz in masina,dar cei care afirma treaba asta,nu stau un pic sa se gandeasca ca in Romania sunt foarte multe asfel de exemple,nu sunt unicat,eu am vrut sa ma folosesc de masina,imbinand utilul cu placutul,nu curse,nu pentru poze sau eventuale expozitii,am bagat ce a fost necesar,sau cand spun necesar pentru unii inseamna 0?Si in cazul in care ma hotarasc sa o vand,nu o s-o dau pe nimica toata,unor vanatori de chilipiruri,vanatori adica samsari,care apoi ai arunca in graba niste chit si o spoiala,iar apoi o vand cu 1500 de euro mai mult ca masina intretinuta si ''marfa''.Sunt constient de starea masinii,insa nu sport ideia de a face ''fundul mare'' unor samsari de masini.Iar cand am avut momente in care m-au lasat nervii referitor la masina,deh pe moment da asa este,sunt o fire putin colerica si cu toate astea,cum am spus,m-am obisnuit cu masina,cu acea pasiune tumultoasa..fata de ea,de aceia stau pe ganduri referitor la masina.Ceva in sufletul meu spune sa ai rezolv aceste probleme iar apoi sa mai cutreier strazile,sa mai ma bcur de ea,dar altceva spune sa o dau,scap de probleme cu restaurarile,voi conduce o alta masina doar pentru ca e practica,fiabila si atat.Dar asta a fost cauza de nu am dat-o pana acum,pentru ca daca nu exista un pic de feeling,normal ca se ducea demult.Mi-ar place cum am spus un e46,alta forma,alt bord,alte scaune,alt design,toate imbunatatite,insa mai e pana atunci,iar daca ar mai si coupe(nu cabrio)....se amplifica placerea,dar poate toate la timpul lor.
Link to comment
Share on other sites

Mie imi face impresia ca s-a lasat de "meserie" .... Poate nu mai poate sau nu e cautat :laugh: :laugh:

 

 

On: Pune si tu o poza sau 2 sa vedem exact cum arata ca poate tu exagerezi cu starea masinii :angel:

adica masina lui nu este mancata de molii asa tare?

ai putea sa ii faci casco si sa ti-o repari pe casco.o bagi la vandalism =))

Link to comment
Share on other sites

bai ne lasi odata cu masina ta,ce sa faci, ce sa faci, fa ceva odata, ai primit destule raspunsuri. anuntu asta trebuia sa fie la matrimoniale, si sa fie topicurile cu probleme adevarate pe prima pagina nu balarii si prostii de astea...mutati anuntul la alte discutii si gata, sau mai bine face-ti domne un poll si scapi usor, o repari sau o vinzi.

 

scuza-ti aciditatea, dar consider ca e un topic inutil in aceasta arie de probleme. TOPIC INCHIS!? nu mai putem noi de posturi!

 

Poate intervine un moderator si inchide acest topic, ca o da in diverse.

Edited by Munteanu
Link to comment
Share on other sites

bai ne lasi odata cu masina ta,ce sa faci, ce sa faci, fa ceva odata, ai primit destule raspunsuri. anuntu asta trebuia sa fie la matrimoniale, si sa fie topicurile cu probleme adevarate pe prima pagina nu balarii si prostii de astea...mutati anuntul la alte discutii si gata, sau mai bine face-ti domne un poll si scapi usor, o repari sau o vinzi.

 

scuza-ti aciditatea, dar consider ca e un topic inutil in aceasta arie de probleme.

pai si cum vrei sa mai adune posturi?

 

le: in fapt ca d-ul bogdyy se plange de ingineria nemtilor, presupun sa i se schimbe statusul din "pasionat"in "plangacios"

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Alex_why,omule de ce nu te abtii?eu am zis ca am incheiat si voi lua o decizie in cel mai scurt timp,ce sunt cu acele cuvinte,camasa de forta?adica stai un pic,care e defapt problema ta?este masina ta cumva si te doare de ea?ce sa-ti spun,vi cu niste argumente de chiar ai merita o replica pe ''gustul'' tau dar nu are sens.Nu-ti convine ce spun eu,nu mai intra omule pe aceste topicuri ale mele,cauti replici,sincer nu mai vreau sa-mi pierd timpul asa inutil.Ce e asa mare scofala,am cerut niste pareri si atat,pentru ca e vorba feelingul meu fata de masina si cealalta parte si anume,latura practica,investitia,meritul investitiei,stresul,avand in vedere ca sunt un tip mai coleric de fire.Si de aici vine si faptul ca am spus tot felul de vorbe cand am mai avut cate o problema,pe moment mi-a venit la gura anumite cuvinte urate la adresa masinii,insa apoi mi-a trecut.Defapt la o masina second trebuie sa ai mult calm si rabdare cand e vb sa faci ceva.Daca nu aveam pic de feeling fata de ea,o dadeam de acum 2 ani de zile,fara regrete si cu mare bucurie si nu mai aveam nici un fel de problema.Masina are destule lacune,la domenul tablarie,am recunoscut acest aspect,la mecanica are unele probleme,am mai spus, partea cu suspensia fata,cu toate aceste probleme,m-am obisnuit cu ea.Pt un tip cu o masina noua,indiferent de marca este o rabla,dar pt. mine inseamna altceva.O sa ma gandesc si voi lua o decizie,sper sa fie o decizie buna,inca odata,multumesc pt. unele pareri sincere si serioase,a si era sa uit ai multumesc si lui DanS care e un tip ok si cand a fost vb de o problema a sarit in ajutor cu o informatie corecta si precisa,binenteles cu simtul umorului care al are:),salut.
Link to comment
Share on other sites

NU stiu cum se face dar omul asta are har. Ma amuz ori de cate ori citesc un topic de al lui. Nu stiu cum face....

 

Parerea mea e ca masina ....daca a devenit o povara. ....trebuie vanduta. Sigur gasesti pe cineva. Sigla orbeste de cele mai multe ori.

 

In conditiile actuale o masina noua cu ceva garantie, dar ieftina, e mai recomandata. Dar daca iti gasesti o masina potrivita, nu vei mai fi in centrul atentiei pe forum pt ca nu vei mai avea probleme. Dar noi te consideram un membru al comunitatii BMW chiar daca o sa renunti in cele din urma la "feelingurile" pt pisica.

Pt poze, daca nu vrei aici pe topic ..poti apela cu incredere http://www.bmwclub.ro/forums/topic/23037-taranisme/page__st__7720

 

Apropo ...ce mai face adolescentul de 46 ani ? s-a maturizat?

Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.