Jump to content

Roti iarna M3


fbdcnt

Recommended Posts

O sa trec iarna cu M3-ul, nu mai am X5. Ma rog, pot folosi alte masini dar mai nasoale asa ca as vrea sa merg cu M-ul. Ce roti de iarna ii pot lua neoriginale? N-as vrea sa bag bani multi in ele pt. ca oricum am in plan un Porsche. Nu stiu daca merg jante de 3 din motive de offset. Stie cineva ceva clar?
Link to comment
Share on other sites

oricum pentru M3 nu poti pune jante mai mici de 18"...din cauza diametrului discurilor de frana ...suna la bavaria si o sa-ti faca o oferta mai mult ca sigur...

143297[/snapback]

 

am sunat, sunt mai scumpe ca la x5, peste 2000 eu /set complet. daca as tine m3-ul as da numai ca ma maninca rau de un porsche. fie ca vand m3-ul fie ca il dau in buy-back pt noul x5 rotile sunt bani aruncati, am patit-o de 2 ori pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Atunci cauta ceva second hand pe ebay...cum a facut Kane pentru 645-ul lui...sau ia niste replica's pe 18" pentru M3...in jur de 700 de euro setul...vindeau baietzii pe aici...daca nu ai de gand sa pastrezi M-ul ...nu are rost sa cheltui +2000 euro pentru 2 luni...(20 zile dupa unii... :blink: )
Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca mai bine te "sacrifici" si lasi M-ul la caldurica in iarna asta si mergi cu orice cand e zapada , gheata etc. Daca e uscat iei M-ul cu pneuri de vara ca nu pateste nimic. Daca te interesezi acum de pneuri si jante si mai astepti putin trece iarna si ai scapat , dar daca banii nu sunt o problema ci o marfa, i-ati un set de roti calumea.
Link to comment
Share on other sites

@330xi: sezonul de ski in Romania e in cel mai bun caz 3 luni. Iarna calendaristica, tot cam asa. Eu vorbeam de 20 de zile de zapada pe drumuri, pana se curata si nu mai sunt probleme deosebite.

 

:blink:

 

@Doru: din datele problemei, ai o grea incercare in fata. Crezi ca la revanzare, nu vei castiga nimic din setul de roti de iarna original BMW? Altfel, nu cred ca-ti ramane decat solutia de a gasi jante care potrivesc si sa le incalti cu ce crezi tu de cuviinta. Jante daca incepi de acum sa ceri oferte de la cei care aduc, sunt convins ca vei avea pana la iarna. Sunt zeci. Ei trebuie sa stie si ce se potriveste pe E46 M3.

Link to comment
Share on other sites

@330xi: sezonul de ski in Romania e in cel mai bun caz 3 luni. Iarna calendaristica, tot cam asa. Eu vorbeam de 20 de zile de zapada pe drumuri, pana se curata si nu mai sunt probleme deosebite.

 

Chiar ma gandeam daca citesti postul ala...a fost mai mult o gluma...

 

Lasa ca poate apare un M cu xDrive. :blink: Nu m-am putut abtine.

143352[/snapback]

 

Sincer doresc sa vad E90 M3 in varianta integrala...pentru ca fara...nu o sa prea faca fatza la monstrul care l-au facut cei de la audi...RS4 pe numele sau... :) ...nici eu nu m-am putut abtzine... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

@Doru, ti-au venit si cele din spate? Le-ai montat?

Poti sa imi dai mai multe detalii ale cauciucurilor?

 

Eu azi mi-am montat numai pe spate 2 Pirelli W 240 Snowsport 255/40 R18 95V , N0 cu profilul din poza, si nu stiu daca sa mai iau si pe fata, sau sa le las pe cele de vara Michellin Pilot Sport?

post-1042-1165687194_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Doru, ti-au venit si cele din spate? Le-ai montat?

Poti sa imi dai mai multe detalii ale cauciucurilor?

 

Eu azi mi-am montat numai pe spate 2 Pirelli  W 240 Snowsport 255/40 R18 95V , N0 cu profilul din poza, si nu stiu daca sa mai iau si pe fata, sau sa le las pe cele de vara Michellin Pilot Sport?

163227[/snapback]

 

1. au venit toate, le-am pus, alex le-a vazut. sunt jante de 18 de m dar diferite de cele cunoscute in sensul ca nu au buza aia pe margine. mi se pare ca arata mai bine ca alea cu buza. o sa fac o poza dar acum masina e murdara. anvelopele sunt continental profilul aduce cu dunlop winter sport.

2. pune-le toate 4 deoarece:

a. spatele iti da tractiune dar fata te franeaza si iti asigura directia.

b. pocesti masina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.