Jump to content

Ce model e?


Smiley89

Recommended Posts

repet. fiecare model bmw seria 3, incepand din 1986, au si varianta M Power = M3, pe scurt.

 

se poate face orice masina, de ex 320 diesel E46, de 150 cp , sa fie identic cu un BMW M3 . fireste, doar ca aspect.

fie o cumperi direct modificata, fie iti cumperi un kit M ( suspensii sport, bara fata - spate, praguri , oglinzi etc ) si il montezi pe masina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tocmai vroiam sa scriu acelasi lucru

143392[/snapback]

 

subscriu :blink: am permis din aprilie

am luat bmw(tractiune spate) un 316 pisicutza :) ...pana acum ....am avut un accident grav...din cauza ca nu am reusit sa il controlez ...cand a derapat. incearca ceva tractiune fata

Link to comment
Share on other sites

nush vere cum ganditi voi...da stau asa si ma gandesc..frate e masina..si sigurantza...airbaguri...centuri de sigurantza..atat timp cat sunt constient ca sunt incepator si merg incep care ar fii problema

143496[/snapback]

 

 

Corect,daca iti permiti cumpara un M3 sau un M5 ,incepe direct cu 300+ cai,macar stii o treaba :blink:

Link to comment
Share on other sites

Corect,daca iti permiti cumpara un M3 sau un M5 ,incepe direct cu 300+ cai,macar stii o treaba :blink:

143593[/snapback]

 

:) constient ... am fost si eu ...dar cand conduci un bmw iti spun ca in scurt timp incepi sa ai senzatia ca devii unu cu masina ..si ca o poti controla atat de bine incat nimic nu ti se poate intampla, si atunci apesi acceleratia..senzatia e frumoasa... totul e bine.

Ideea e ca atunci cand ai pierdut controlul ... chiar si cu asitenta electronica.... NU ITI MAI RECUNOSTI BOLIDUL care nu te asculta si cand face de capul lui ...la viteza ...NU FACE BINE... e posibil ca si centura ...si tehnologia ..sa fie useless.

 

Oricum ...dupa ce ai sa conduci un bmw ....ai sa observi senzatia de "una cu masina" :) ...sau de control absolut pe care o simti.

Link to comment
Share on other sites

:blink: constient ... am fost si eu ...dar cand conduci un bmw iti spun ca in scurt timp incepi sa ai senzatia ca devii unu cu masina ..si ca o poti controla atat de bine incat nimic nu ti se poate intampla, si atunci apesi acceleratia..senzatia e frumoasa... totul e bine.

Ideea e ca atunci cand ai pierdut controlul ... chiar si cu asitenta electronica.... NU ITI MAI RECUNOSTI BOLIDUL care nu te asculta si cand face de capul lui ...la viteza ...NU FACE BINE... e posibil ca si centura ...si tehnologia ..sa fie useless.

 

Oricum ...dupa ce ai sa conduci un bmw ....ai sa observi senzatia de "una cu masina" :) ...sau de control absolut pe care o simti.

143598[/snapback]

da ai dreptate da i se poate intampla si unui profesionist asta..deja m3 e mult prea mult...prefer sa raman la ceva mai mic:)

Link to comment
Share on other sites

:) constient ... am fost si eu ...dar cand conduci un bmw iti spun ca in scurt timp incepi sa ai senzatia ca devii unu cu masina ..si ca o poti controla atat de bine incat nimic nu ti se poate intampla, si atunci apesi acceleratia..senzatia e frumoasa... totul e bine.

Ideea e ca atunci cand ai pierdut controlul ... chiar si cu asitenta electronica.... NU ITI MAI RECUNOSTI BOLIDUL care nu te asculta si cand face de capul lui ...la viteza ...NU FACE BINE... e posibil ca si centura ...si tehnologia ..sa fie useless.

 

Oricum ...dupa ce ai sa conduci un bmw ....ai sa observi senzatia de "una cu masina" :) ...sau de control absolut pe care o simti.

143598[/snapback]

 

:blink:

 

Pai cu cei mai mici ,18-19 ani ,nu prea ai sanse sa "castigi " o discutie de genul asta,asa ca le recomand cu caldura un BMW cat mai puternic :)

Toti spun,am super experienta,sunt super sofer,nu mi se poate intampla nimic,...etc.

Link to comment
Share on other sites

mergi cu parintii la un dealer BMW si fa un test drive sau roaga pe cineva cunoscut sa iti dea masina.

 

incerca atat diesel cat si benzina.

 

daca vrei bmw numai pt cum arata, faci o afacere proasta. sunt alte masini care arata mult mai bine , cu tractiune fata si 100 de cai.

Link to comment
Share on other sites

prietene...viata ta conteaza cel mai mult.crede-ma!cand te sui in bmw,devi o "fiara" si la varsta ta e greu sa te controlezi.macar primii 20000km fa-i cu altceva.e adevarat ca multe masini ajung la 180,da e important timpul in care ajunge la viteza aia...si tractiunea fata ai fi cea mai ideala.de asta iti dai seama doar cand intrii in derapaj si vezi ca nu mai ai ce sa ii faci.iti spun totul din experienta proprie
Link to comment
Share on other sites

nush..io anu asta am avut un motor aprilia pe care am mers 6 luni si inca sunt viu:) si maicamea mia promis ca daca il vand acuma in iarna imi da bani sa imi iau yamaha r1 dar si-a dat si ea seama ca e mult prea periculoasa si a zis ca sa ma linisteasca sa imi ia ce masina vreau io numai sa renuntz la motor si stiti si voi bine cum

143484[/snapback]

 

 

Probabil ai avut o Aprilia RS50 sau RS125.Tu vroiai sa sari de la astea la Yamaha R1 ? :blink: :)

 

Si inca ceva:Prima mea masina la 18 ani a fost o Lada,cu tractiune spate si 60CP(BMW-ul rusesc :)) Am avut un accident urat cu ea.Mi-a fugit spatele pe piatra cubica si am intrat sub un camion parcat pe marginea strazii.Singurul lucru care m-a salvat a fost tabla tare :)

Deci tractiunea spate nu este buna doar la cerculete,te poate baga si in belele,chiar cu atat de putini cai putere !

 

Nu spun ca nu esti ponderat sau mai stiu eu.Insa cred ca ar trebui sa incepi primul an cu o masina nu foarte puternica(intre 70- 100CP).Mergi o perioada,inveti si oricand poti face upgrade la un BMW frumos.Intre timp poate se strang mai multi bani si iti iei ceva pe gustul tau.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Pai cu cei mai mici ,18-19 ani ,nu prea ai sanse sa "castigi " o discutie de genul asta,asa ca le recomand cu caldura un BMW cat mai puternic :)

Toti spun,am super experienta,sunt super sofer,nu mi se poate intampla nimic,...etc.

143602[/snapback]

 

 

am incercat si eu mai devreme :) da` nu are capitalu` necesar distractiei

Link to comment
Share on other sites

Guest brandex

Eu am preferat ca prima mea masina pe care invat sa merg sa fie DACIA (imi puteam permite si un BMW). Dupa ce am prins eu treaba cu condusul dupa cateva zeci de mii de KM, am renuntat la Dacie si am trecut la BMW E30 325i. Si atunci pana am prins treaba cu tractiune spate a mai trecut ceva timp.

 

Daca o sa-ti iei BMW de la inceput nu prea te vad bine, varsta, teribilismul, sa le arati la prieteni ce masina belea ai tu, etc, mii de tentatii, te gadila in talpa sa apesi pe acceleratie.

Link to comment
Share on other sites

salut baieti.sunt nou pe aici si ash fii avut si io de pus cateva intrebari :) am 18 ani aproape sunt din craiova si am marele noroc de a-mi fii promis ai mei masina la 18 ani si bine`inteles ca ma gandesc la un bmw,cei drept la un m3 nu prea ma gandesc fiind mult prea scump *sa ma limitez in 20-25 de mii* intrebarea mea e care bmw se apropie ca design de m3,de preferat in 2 ushi,daca stiti sa imi spuneti si mie ce model e bmw`u din poza,va multumesc:)

143381[/snapback]

Sfatul meu...in cazul in care inca nu tzi ai luat BMW, imprumuta de la un prieten unul, la primul polei sau prima ninsoare.... shi dupa aia gandeshte te daca itzi permitzi sa duci 25k in service . :blink:

Link to comment
Share on other sites

2004 DACIA 1310 nou nouta. Prima zi cu masina noua, curba 180 grade, griblura, am sarit in sant pentru ca am vrut sa iau curba cu frana de mana... Dupa acea intamplare si inca 3 accidente minore (in 2 nu am fost eu de vina :) ) si alte cateva zeci de mii de km parcursi, mi-am luat BMW. Dar e de preferat asa, decat regrete... Caii putere sunt un drog, cred ca cel mai puternic. Cine isi ia BMW ptr. cai sau pentru femei greseste tare. Eu am BMW pentru ca asa simt... Nici pentru cai si nici pentru femei... Pentru mine. :blink:
Link to comment
Share on other sites

salut baieti.sunt nou pe aici si ash fii avut si io de pus cateva intrebari :blink: am 18 ani aproape sunt din craiova si am marele noroc de a-mi fii promis ai mei masina la 18 ani si bine`inteles ca ma gandesc la un bmw,cei drept la un m3 nu prea ma gandesc fiind mult prea scump *sa ma limitez in 20-25 de mii* intrebarea mea e care bmw se apropie ca design de m3,de preferat in 2 ushi,daca stiti sa imi spuneti si mie ce model e bmw`u din poza,va multumesc:)

143381[/snapback]

 

si pana la urma :) BMW inseamna si un statut...care trebuie bine'inteles intretinut.

BMW'u din poza este un E46 cabrio cu hardtop

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.