Jump to content

BMW X6 40d Performance Package


Diesel tuning

Recommended Posts

se pare ca, prima varianta cu toate 4 255 50 19... caucucurile sunt GOODYEAR UltraGrip...deci nu pirelli

si o sa mearaga cineva dupa ele asa ca o sa ies mai ieftin cu 100 euro.

 

dar inca nu m-am decis...sa vedem dc poate sa mearga maine si atunci o sa aflu.

 

pana atunci mi-am comandat niste bari transversale de prindere originale bmw si niste 'talifins' bmw performance :frantics:

Link to comment
Share on other sites

eu n as face vreun compromis cu jantele+anvelope sh . cautati ceva noname mai bine pt jante si cauciucurile ia ti goodyear 255/50 r 19 asa am eu si sunt f ok

 

jantele sunt orig bmw style 232 si anvelopele sunt good year... au doar pana in 400km. nu le iau din romania.

de ce sa dau 600-700 euro in plus pe unele noi? nu vad sensul...ca in 500km...adica in 2-3 zile sunt la fel.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e chiar asa. Daca s-ar toci 1 mm la 1000 km, in 8000km ar fi praf pneurile, nu? ori ele tin 20-30.000km minim. O fi X6 greu, dar nici chiar asa.

 

pai au 8mm... iar noi sunt intre 8 si 8.5 depinde de producator... deci nu mi se pare aiurea nuh? gandeste-te ca poate o dat niste forje..

infine si in cel mai prost caz...mai mult de 1000km nu au cum sa fie rulate...arata ca noi.

Link to comment
Share on other sites

La nokianurile de iarna am pierdut 1mm cam in 9-10k km.Cele de vara arata ca noi si dupa 10k km(nu stiu daca au pierdut macar 0.5mm).Pb mea e alta de ce cineva ar vrea sa arunce niste anvelope dupa doar 3-500km ?

Si pana la urma pt 6-700e nu merita sa iti iei noi ? totusi ai ditamai x6-le!

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

La nokianurile de iarna am pierdut 1mm cam in 9-10k km.Cele de vara arata ca noi si dupa 10k km(nu stiu daca au pierdut macar 0.5mm).Pb mea e alta de ce cineva ar vrea sa arunce niste anvelope dupa doar 3-500km ?

 

nu ii vorba de aruncat ca nu sunt doar anvelopele... sunt cu tot cu jante. cel mai simplu nu i-au placut ca sunt jante mici pt x6 si si-a luat pe 20 de iarna.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca, prima varianta cu toate 4 255 50 19... caucucurile sunt GOODYEAR UltraGrip...deci nu pirelli

si o sa mearaga cineva dupa ele asa ca o sa ies mai ieftin cu 100 euro.

 

Goodyear Ultragrip am pe rotile de iarna la R32, sunt foarte bune, cred ca iesi mai bine cu astea decat cu vredestein-urile.

Link to comment
Share on other sites

1 noembrie - 31 martie este intervalul.

 

Dar nu sunt real obligatorii decat daca circuli cu masina pe zapada/gheata, adica daca in 1 noembrie sunt 15 grade afara poti sa stai linistit cu cele de vara, daca pe 2 noembrie te trezesti si vezi stratu de zapada ... conform legii esti sanctionabil daca te duci la vulcanizare sa-ti pui rotile de iarna si sa te intalnesti cu jumatate de bucuresti. oricum e putin probabil ca de la 15 grade sa sarim direct la zapada, iar esentialul este ca nu ai voie sa circuli cu masina pe zapada/gheata neechipata corespunzator, ceea ce mie mi se pare de bun simt si normal.

Link to comment
Share on other sites

De ce ar fi invidiosi cei cu Dunlop pe cei cu Pirelli sau e o "gluma" :) ?

 

 

@ Diesel:ai luat doar jantele ?

 

si voi acum. Urlati toti ca Pirelli sunt slabe bazandu-va pe niste teste. Din experienta personala e altceva. Si eu pot sa zic ca Dunlop sunt praf pe langa Nokian, pt nu am avut Dunlop. Glumeam pe seama voastra pentru ca unii sunteti prea radicali in pareri :) "ce am eu e cel mai bun ca am auzit la un prieten ca aia e naspa etc"

 

Asteptam poze cu jantele pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, banuiam ca glumesti, dar am avut Bridgestone Blizzak pe fosta masina si erau foarte tari si deloc comfortabile, oricum, fara sa sa-i spun nimic, un prieten mi-a spus ca Bridgestone si Pirelli sunt nasoale ca anvelope de iarna fiind din "aluat" mai tare si experimentand deja cu Bridgestone-ul tind sa-i dau crezare si pe Pirelli, poate ma insel dar nu mai vreau sa iau anvelope pe incercate si ma duc pe ce ar spune majoritatea...acuma nu mi-or vrea chiar toti raul... :rolleyes: Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

oricum , fix ca in Ro , daca e obligatoriu sa avem gume de iarna au si anuntat ca vor creste preturile . Exact ca in perioada pastelui , cresc ouale :laugh: .Noi nu suntem tigani , suntem romani .

 

PS , sa stapanesti sanatos masina , e bine ca exista oameni care-si permit genul asta de masini ,le aduc in Ro in cativa ani dupa ce va plictisiti de ele ajung si la pe la noi eventual . :thumbsup:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.