Jump to content

Incepator, actizitionare bmw


Mihai fuchiu

Recommended Posts

Ideea este ca mi`am cumparat un apartament cu 2 camere, si platesc cam un sfert din salar. Daca imi fac si pe o masina inca un sfert, voi plati 20 de ani de acum in colo pentru casa si masina, ceea ce nu imi convine, si plus de asta, sunt incepator.

 

Decat sa o cumpar si sa nu apuc sa fac 1000 de km si sa o sparg, sau eu mai stiu ce, prefer sa arunc pe geam cateva mii nu zeci de mii :).

 

Daca ati avea posibilitatea sa o vindeti, v`ati cumpara altceva exceptand bmw ?

Edited by Mihai fuchiu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super afaceri si masini ieftine si oameni care sa iti zica ca ai dat enorm de mult pe masina ta sunt la tot pasul ...

 

Vezi valoarea mediana pe mobile.de la modelul care iti place mai adauga un 500-1000 pentru impacarea sufleteasca si cumpara !

 

Eu unu am fost vrajit de bavareze cam greu sa optez pentru alta marca dar niciodata sa nu spui niciodata :)))

 

Poti in schimb sa te alegi cu un asa zis cazan si apoi tot tu sa plangi ca ce prost e bmw ce ghinion ce masina proasta am luat ... E loterie la sh dar daca iei una macar pretul sa fie ortodox :))

Link to comment
Share on other sites

In orice masina trebuie sa bagi bani. De cand am luat E60 deja au intrat ceva bani(anvelope noi, filtre, ulei, placute) si astea sunt doar nimicuri dar pe care le schimbi pentru ca nu e bine sa ii crezi pe oamenii care au in anunt tot felul de piese "schimbate" si expresii "nu bate, nu troncane". De obicei romanu vinde numai masini obosite, s-a stricat un amortizor? Aaaaa pai eu o vand ca nu are rost sa bag bani in ea, rar gasesti ceva cat de cat bun.
Link to comment
Share on other sites

Ca varianta poti incerca stiu eu combinatii de 5 mii plus inca 2-3 mii si ai un e46 bun ... E36 e prea vechi sa iti pot recomanda ... Iar referitor ca la faptul ca esti incepator personal zic ca nu e cel mai indicat sa incepi pe un BMW dar tu te cunosti mai bine sa nu il aduni pe langa un copac sau stiu eu doamne fereste !
Link to comment
Share on other sites

Fii atent. Ideal pt tn e un E46 , 318 , SAU daca nu esti pasionat asa de viteza si de permis luat 316 benzina ambele. Dieselu din anul ala are o vekime destul de mare, apar multe probleme, piesele sunt scumpe, chiar daca are un consum mai mic 320d, compenseaza cu asigurarea si impozitul si piesele. Insa e mai silentioasa, e un pic mai ieftina fata de diesel si poti spera la una cu 1-2 ani mai noua decat dieselul acelasi model, km mai putini.

E doar o parere personala. E 46 argintiu :D imi place mie rau. Succes !

Link to comment
Share on other sites

Da mai ales in romanica unde vorba colegului nimic nu bate totul e schimbat la zi si cand intrebi unde au fost facute lucrarile o sa auzi dde mine personal la un prieten sau la bunica la tara

 

Eu poate sunt mai prostalau din fire am dat in 2008 12000 euro pe un e46 o gramada au facut misto dar in sinea mea sunt impacat ca am luat una din cele mai scumpe E46 sedan care le-am gasit si mi-au placut

Link to comment
Share on other sites

Asta cu incepatoru' pe BMW mi se pare o idiotenie, asa bine mersi poate sa se duca la balamuc si cu o berlina. Daca esti cuminte si nu esti "frustrat" cum vad pe majoritatea persoanelor in trafic cu toate bombele de 100cp ca se agita, dau flash, te injura daca incetinesti peste gropi. Nu cred ca va avea probleme de accident. Masini sunt la 5000E ceva cat de cat ok, eu am vandut e46 cu 8000E dar era automat si 2004.
Link to comment
Share on other sites

Dute la o intalnire BMW prima data !!! Iti faci prieteni vezi masini si ceri cateva pareri LIVE ! masina pe cat poti nu cumpara din RO doar daca esti sigur de la cine si ce cumperi ! Atentie si la sacalii ce vand masini pe BMW Club
Link to comment
Share on other sites

Voi incepe sa caut foarte bine, o sa merg spre finalul saptamanii in piata de masini, doar ca nu prea am amici de pe la serviceuri auto..

 

Si singur nu prea stiu la ce anume sa ma uit..

 

Cauta si tu pe cineva mai priceput de la tine. Poate e dispus un coleg sa te ajute(din Arad).

Link to comment
Share on other sites

Un coleg zicea ca ceea ce ti se pare masina buna tie mai ales xa incepator si nepriceput poate fi foarte aproape de un cazan :) sunt multi colegi cae te-ar putea ajuta in Arad mergi la o intalnire prima data si fa cinste cu un pepsi si sigur te ajuta careva !
Link to comment
Share on other sites

Eu masina pe care am luat-o E60 este din Romania 2004 si 120 000km reali, tot ce vad din Germania sunt cu KM SF. Tot ce aduc astia din Germania sunt cele mai ordinare masini ca sa puna si ei acolo 500E. Sau cine isi aduce masina, era cineva pe forum o vindea dupa un an cu mai mult decat a dat pe ea, cred ca vroia si profit :frantics:
Link to comment
Share on other sites

Sanse mai mici turcaletii in germania sunt mai escroci dar legile sunt mai aspre lumea mai civilizata si sunt obligati sa iti dea garantie !

 

@Florian daca mergi personal dupa ea si vezi 5-10 masini sa nu imi spui ca te intepi singur ...

Link to comment
Share on other sites

Apropo cate din bmw din RO au fost cumparate noi in RO ? hai sa nu vorbim prostii ...

 

@Florian nici berea nu e full cand o desfaci ca ii ttebuie putin aer sa o poti bea fara sa patezi tricoul :) oricum apreciez campania anti-boss-manelica-pitipoanca

Link to comment
Share on other sites

Full fara e chiar absurda afirmatia dar la noi orice se poate ... Sa stii ca am vazut si prin Franta masini full de full dar erau chiar mai full fara ca la noi :))) full de full aveau aer conditionat simplu cu butonul rotativ aferent deci full de full e la moda in cocalarie internationala
Link to comment
Share on other sites

Apropo cate din bmw din RO au fost cumparate noi in RO ? hai sa nu vorbim prostii ...

 

@Florian nici berea nu e full cand o desfaci ca ii ttebuie putin aer sa o poti bea fara sa patezi tricoul :) oricum apreciez campania anti-boss-manelica-pitipoanca

 

Am vazut pe autovit si un a4 cu bos numarul de inmatriculare, am ajuns rau cu vorbele astea de la spalatorii auto si manele la greu, scarba totala.

 

Si pentru topic sa vedem ce gaseste colegul, daca are rabdare si cauta :D

Link to comment
Share on other sites

Zilele trecute vazusem peaici un E36 care chiar m-a facut sa intorc capul dupa el, cand a parcat era de vanzare ! Nu exagerez nu i-am facut poza ca nu eram interesat dar pretul era mult mai mare ca la masinile din germania ... Am intrebat proprietarul dece costa ata masina si mi-a spus cat a fost pretul de nou cat il costa intretinerea cat costa piesele care le schimba aproximativ anual si a spus ca decat sa il vanda la 2-3 mii mai bine il tine pentru el daca nu il poate vinde la cat doreste ... Omul a zis ca nu face servicii caritabile si ca acesta e pretul ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.