Jump to content

reparatii casete de directie


dorub98nic

Recommended Posts

reparatii casete de directie bmw(tote seriile)-vw-audi-skoda-opel-ford,etc,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.

0765378223 doru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

reparatii casete de directie bmw(tote seriile)-vw-audi-skoda-opel-ford,etc,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.

0765378223 doru.

 

salut.

la e60 poti sa o repari?

Link to comment
Share on other sites

salut.

la e60 poti sa o repari?

 

 

caseta de e60 au un joc intre cremaliera si mecul de la coloana volanului,urma sa desfac una sa vad ce se intimpla acolo si sa ii gasesc rezolvarea, am sa te tin la curent daca se repara ori nu.

Link to comment
Share on other sites

salut.

la e60 poti sa o repari?

Eu am reparat caseta la Doru prin inlocuirea diverselor piese din ea si pot sa va spun ca este impecabila. Masina este un E46 320d. Mergeti cu toata increderea. Omul este un tip cu mult bun simt si legat de meserie 10+. Va salut pe toti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

caseta de e60 au un joc intre cremaliera si mecul de la coloana volanului,urma sa desfac una sa vad ce se intimpla acolo si sa ii gasesc rezolvarea, am sa te tin la curent daca se repara ori nu.

 

exact asa se manifesta si la mine. daca nu reusesti sa o desfaci pe aceea, vin eu sa o desfaci pe a mea sa vedem daca se repera ceva

Link to comment
Share on other sites

Eu am reparat caseta la Doru prin inlocuirea diverselor piese din ea si pot sa va spun ca este impecabila. Masina este un E46 320d. Mergeti cu toata increderea. Omul este un tip cu mult bun simt si legat de meserie 10+. Va salut pe toti.

Mda.. stai sa vezi cand iti face iar probleme si doru se da lovit ca nu are cand/unde sa iti respecte "garantia" aia :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Doar pe experienta mea proprie cu un E53 si o asa zisa "garantie" de 6 luni la el.

 

victor sa fim realisti ca la tine caseta nu bate si nici nu curge... acel pacanit este dela convertorul de servotronic...

Edited by dorub98nic
Link to comment
Share on other sites

victor sa fim realisti ca la tine caseta nu bate si nici nu curge... acel pacanit este dela convertorul de servotronic...

Cred ca ma confuzi, nu ma cheama nici victor, nici nu vad de unde stii ce problema are, din moment ce te-ai dat disparut. La telefon ti-am spus ca am probleme cu caseta reconditionata de tine. Ai zis ca nu te mai ocupi de casete si ca nu mai ai service, desi vad ca inca deschizi topicuri cu anunturi. Mai mult, m-ai trimis la robert, pe motiv ca el trebuie sa imi acorde garantia, daca in curtea lui erai cand mi-ai reconditionat-o.

De obicei nu imi bat capul cu cazuri de genul asta, sa stau dupa tine pana iti vine chef sa te uiti la ce are caseta mea, dar macar pune clar in anunt ca nu acorzi garantie.

 

PS: ca sa ne facem intelesi, absolut toate articulatiile si ambele amortizoare au fost schimbate la reconditionarea casetei. Problema a fost diagnostica ca "joc din caseta" de GT auto, AD garage si un baiat care are topicuri cu oferte de manopera mecanica aici, la vreo 4 luni de la reconditionare.

Edited by chas3
Link to comment
Share on other sites

Opa, un nou show.

 

Eu il stiu baiat serios pe Doru, cel putin cu mine a fost de nota 10, sunt curios cum se termina.

Nu e nici un show :)

Amabil nu am zis ca nu a fost, m-am inteles bine cu el cat a durat sa mi-o reconditioneze. Asta nu inseamna ca si-a si respectat garantia. In fond, nici macar nu a avut buna vointa sa ne intalnim si sa incerce sa remedieze problema cumva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pai nu mai inteleg, cand te-am sunat in legatura cu garantia, ziceai ca nu mi-o rezolvi pentru ca nu te mai ocupi si nu mai ai garaj. Care e pana la urma?

 

 

da, nu mai aveam garaj si nici aici nu mai eram..am revenit si rezolvam si problema ta viorel.

Link to comment
Share on other sites

Casetele intr adevar se pot reconditiona dar eu la cate masini am incercat nu au tinut. Si cele care le cumparati ca noi de la magazin multe sunt reconditionate. Problema e ca multi meseriasi in Romania nu au kiturile originale de reparatie si improvizeaza si iese treaba proasta. Eu am reconditionat la un Scorpio de 2 ori intr un an si tot nimic. Intr un final mi a explicat meseriasul de ce nu ii iese dupa ce era sa il iau la pumni si anume ca nu gaseste kit pentru masina mea. Poate domnul Doru lucreaza direct cu Zf si ceilalti producatori primeste kituri originale si atunci merita tot creditul nostru Edited by malasorte
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.