Jump to content

CIC retrofit pe E93 2008 - terminat


Recommended Posts

USB-ul din cotiera, poate sa faca playback de pe orice device fara a copia melodiile pe hdd ? Tre tras cablu de la combox pana in cotiera?

 

 

Da, trebuie tras cablu usb de la combox pana in cotiera si reda de pe orice device suportat de bmw dar si de pe simple stick-uri usb.

 

Poti verifica lista device-urilor compatibile si gradul de integrare aici : http://www.bmw.com/com/en/owners/navigation/bluetooth/compatibility_check_intro.html

Link to comment
Share on other sites

Si ca sa tragi cablu tre sa dai bancheta jos sau cum ?

 

 

Depinde ce seria 3, eu am un E93 si am consola centrala pana in spate, pe sub acea consola trec toate cablurile iar accesul din portbagaj e foarte usor deoarece am sac pentru skiuri si compartimentul aferent care se demonteaza din 2 suruburi. cablul usb combox-cotiera il poti comanda in varianta de 2.3 metri sau de 4.2 metri, cel lung il poti trage prin praguri pe traseul normal de cabluri.

Link to comment
Share on other sites

Iti tre un adaptor, scoti firele din adaptorul vechi si le pui in asta, gen:

 

http://www.cstone.net/~dk/newdisplaypower1.jpg

 

http://www.cstone.net/~dk/newdisplaypower2.jpg

ma framanta ceva

vad ca in mufa aceasta culorile de la pinul 5 si 6 (negru respectiv galben)la mine sunt de culoare verde si verde cu galben le_am pus in felul urmator 5 verde si 6 verde cu galben

le_am pus bine ???

multumesc

Link to comment
Share on other sites

salut, foarte tare (am citit pe nerasuflate) :twitch: !!! De cand caut pe cineva care sa ma poata ajuta sa-mi fac asa ceva.

Am avut "probleme" cu un reset de computer si am chemat baieti de la BMW Service Mobil .... si din vorba in vorba mi-au spus ca au citit undeva pe un forum ca cineva si-a "tunat" masina cu multimedia pe CIC si mi-au dat linku' !!

Eu am un Seria 5 din 2009 si am deja CIC, as vrea sa "activez/montez" Rear camera, BMW App, TV .. cam tot ce ai tu! ma poti ajuta cu sfaturi de achizitii si codari? sau daca ne putem intalni intr-o zi?

Edited by random
Link to comment
Share on other sites

salut, foarte tare (am citit pe nerasuflate) :twitch: !!! De cand caut pe cineva care sa ma poata ajuta sa-mi fac asa ceva.

Am avut "probleme" cu un reset de computer si am chemat baieti de la BMW Service Mobil .... si din vorba in vorba mi-au spus ca au citit undeva pe un forum ca cineva si-a "tunat" masina cu multimedia pe CIC si mi-au dat linku' !!

Eu am un Seria 5 din 2009 si am deja CIC, as vrea sa "activez/montez" Rear camera, BMW App, TV .. cam tot ce ai tu! ma poti ajuta cu sfaturi de achizitii si codari? sau daca ne putem intalni intr-o zi?

 

 

Daca esti din Bucuresti te pot ajuta si cu codari si cu sfaturi, cel mai bine ar fi sa ne intalnim intro zi ca sa intelegi exact ce implica toate astea, da-mi un PM cu numarul tau sau un id de mess si stabilim o intalnire.

Link to comment
Share on other sites

merge cu orice telefon care face tethering prin bluetooth, eu am verificat cu un nokia e63 si merge foarte bine, pe site la bmw este o lista cu toate telefoanele care sunt compatibile atat cu internet cat si cu functiile bmw apps.

 

poti verifica aici : http://www.bmw.com/com/en/owners/navigation/bluetooth/compatibility_check_tool.jsp?region=EU&country=UK

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Multumesc de aprecieri, voi veni si cu alte noutati si retrofituri in curand pentru cei interesati.

Scuze nu am fost activ in ultima saptamana dar am fost putin plecat.

 

Poza de mai jos spune si pe unde s-a plimbat .... :)

 

Scuze de calitate dar e facuta cu telefonul si e piatra cubica pe bulevardul respectiv. :wink:

post-9028-0-06201300-1335128107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.