Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

eu nu cred ca exista o tara in care oameni isi intretin masinile 100 %... Exista tari care inspectori tehnici ai registrului lor auto sunt f stricti si nu permit sa treaca masina cu jocuri la roti sau gaze peste normele de fabrica si verificarile sunt anuale. ASta obliga proprietarul sa o tina in stare f buna. Totodata nu exista mecanici de colt de strada care zice merge si asa si leaga cu sarma si face tot fel de improvizatii. Se schimba cu piese originale sau macar producator bun si cel mai important la timp si de acolo sunt masini intretinute. Statul german nu permite oricui cu 2 surubelnite si 3 cheii sa repare bmw uri la coltul strazii. Oameni zgarciti si nepriceputi care nu si ar repara masina sunt peste tot in lumea asta...

 

Si as mai adauga ca in vest lumea isi cumpara exact ce masina isi permit si atunci cand se strica ceva nu ii se pare sfarsitul universului de exemplu 1000 de euro o turbina. El sigur castiga cateva mii de euro pe luna daca si a luat o astfel de masina...

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

89 AAK e numar preferential? Ca ma gandesc ca 89 e anul nasterii, dar AAK ma depaseste, nu inteleg de ce ai pune o asa combinatie de cifre.

89 e anul nasterii,dar nu al meu (al prietenei). AAK semnifica Andrei , numele meu de familie , Cristina (prietena mea).

Vezi , ti-am spus cam tot. Nu ma ascund.

 

Salut, misto masina :thumbsup:

 

Fiind LCI, banuiesc ca ai functia in bord care iti arata cand sa schimbi viteza nu? Eu ma chinui sa aflu cum o activez :(

 

Jantele alea pe cat sunt? 17?

 

Nu te intereseaza alt model?

Am si functia aia. Probabil se poate activa (pe bmwcoding.com poate afli ceva , dar totusi nu vad de ce ar fi asa important). Eu as vrea sa activez alte functii din meniul OBD ascuns astel incat sa le pot vedea in BC. Colegul LYM mi-a zis ca si-a activat cateva functii pe masina lui tot prin codare (cu NCS cred).

Jantele sunt pe 17.

Alt model deocamdata nu. Raman cu astea doua , 318d si 520d. Poate pe viitor sa trec la alte motorizari.

 

malasorte , ai dreptate. Totusi eu nu sunt adeptul pieselor after-market daca ti-am lasat cumva impresia asta. Cumpar doar piese originale de pe realoem.ro sau bmw-teile.ro. Aceleasi piese vandute la reprez. BMW din tara dar cu preturi mai mici.

Asta vroiam sa-i explic si lui Pole cand zicea ca un DPF e 8000 lei. Eu l-am gasit cu 875 euro in Germania iar cei de pe realoem.ro il vand cu 5440 lei. Deci e o oarecare diferenta de pret.

 

N-am vrut sa jignesc pe nimeni. N-am nimic nici cu WLF nici cu Pole.

Am vrut doar sa nu mai fie asa radicali in exprimare.

Link to comment
Share on other sites

89 e anul nasterii,dar nu al meu (al prietenei). AAK semnifica Andrei , numele meu de familie , Cristina (prietena mea).

Vezi , ti-am spus cam tot. Nu ma ascund.

 

Lol. Pai si daca schimbi prietena, schimbi si numarul?

Link to comment
Share on other sites

89 e anul nasterii,dar nu al meu (al prietenei). AAK semnifica Andrei , numele meu de familie , Cristina (prietena mea).

Vezi , ti-am spus cam tot. Nu ma ascund.

 

 

 

Creata ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.