Jump to content

racord elastic


Gully

Recommended Posts

Pai racordul ala nu e o piesa independenta de restul instalatiei de evacuare? eu asa stiu...ca se prinde in 2 flanse...o data la saxofon, si in celalat capat de toba catalitica...e posibil ca tu sa ai spre toba catalitica sudura..se taie cu sudura cu flacara si se sudeaza urmatorul racord...dar trebuie data jos evaxuarea...sau macar o bucata de toba catalitica ce se demonteaza din flanse/coliere si urmeaza a fi sudata,...
Link to comment
Share on other sites

Depinde de masina. Pe a mea nu e separata, si cu totul... costa!

 

Gully, vezi aici o posibila rezolvare. Cu garantie doi ani, parca.

200238[/snapback]

esti o bomboana

mrsi mult

AB imi cerea 700E pt unul nou

si eu ma gandeam ca cu 700 imi pun esapament nou cap coada din inox cu evacuare directa....

ma mai gandeam si la racordul flexibil universal dar vroiam sa stiu daca a mai facut cineva si daca tine treaba

eu sunt din buc dar cred ca o sa gasesc un service care sa sudeye ca de cumpara mi'l cumpar eu

Link to comment
Share on other sites

esti o bomboana

mrsi mult

AB imi cerea 700E pt unul nou

si eu ma gandeam ca cu 700 imi pun esapament nou cap coada din inox cu evacuare directa....

ma mai gandeam si la racordul flexibil universal dar vroiam sa stiu daca a mai facut cineva si daca tine treaba

eu sunt din buc dar cred ca o sa gasesc un service care sa sudeye ca de cumpara mi'l cumpar eu

200352[/snapback]

 

Eu mi-am schimbat racordul la niste baieti priceputi care se ocupa cu sudura. Daca te intereseaza iti pot da un nr de tel. M-a costat 220 ron cu totu.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am schimbat racordul la niste baieti priceputi care se ocupa cu sudura. Daca te intereseaza iti pot da un nr de tel. M-a costat 220 ron cu totu.

200405[/snapback]

la mine te costa 66 de lei un racord nou

si restul un mecanic :blink:

Link to comment
Share on other sites

Depinde de masina. Pe a mea nu e separata, si cu totul... costa!

 

Gully, vezi aici o posibila rezolvare. Cu garantie doi ani, parca.

200238[/snapback]

 

 

asa mi-am reparat si eu cum scrie in link . ba dar chiar toti avem probleme cu racordul ala??? oare e din cauza ca traim in romania sau sunt prost facuta, sau amandoua :blink:

Link to comment
Share on other sites

asa mi-am reparat si eu cum scrie in link . ba dar chiar toti avem probleme cu racordul ala??? oare e din cauza ca traim in romania sau sunt prost facuta, sau amandoua  :blink:

201016[/snapback]

asta ma gandeam si eu:

cred ca ambele

Link to comment
Share on other sites

BMW 320d 2000

Se pare ca am si eu aceeasi problema, cu racordul de la toba. Imi puteti indica si mie un service OK in Bucuresti unde se poate rezolva ?

 

Multumesc !

201945[/snapback]

depinde ce vrei

daca vrei sa pui unul universal ( nu original bmw) cred ca la orice service care se ocupa de esapamente (nu ma refer la maghernitele de cartier).

Link to comment
Share on other sites

Si eu (Bmw 320d, 2002). :blink: Vad ca e foarte intalnita problema.

Am tot citit despre ea dar nu am aflat de niciunde care sunt dimensiunile racordului flexibil (diametru, lungime). Stie cineva? Nu stiu ce sa cumpar. Si... in legatura cu firma, Bosal e in regula?.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Aveti grija unde le sudati.trebuie sudor bun.Ca eu intr-un an juamte l-am sudat de 3 ori.Prima oara mi l-au sudat la promotor tm dupa vreo 3 saptamani s-a rupt.am fost inapoi la ei si mi l-au facut iar(ca doar imi dadusera garantie).dupa vreo 6 iar s-a rupt.pe urma l-am sudat in alta parte.la carlos tm.acum vad ca tine.
Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit-o alaltaieri seara. Simteam miros puternic de gaze in masina... Am crezut ca e fantoma lui Hittler langa mine si incearca sa ma gazeze <_<) Am ridicat-o pe elevator si... nici o surpriza: flexibilul!

Unde mai pui ca tocmai ce plimbam si eu o domnisoara pe care o cunoscusem o zi inainte. A fost profund impresionata de mireasma romantica ce a umplut masina :))

Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.