Jump to content

Masina mea cea albĂŁ


Rcc-67

Recommended Posts

Am ajuns la Lacul Rosu (jud. Harghita) si pot sa spun ca combinatia H&R si Bilstein B4 cu franele schimbate (discuri Zimmerman si placute ATE) e suuuuuuper.

Am mers agresiv tocmai ca sa vad ce pot si senzatiile sunt super stabilitate si franare excelenta. Recomand oricui.

Drum de 150 Km in aproximativ 2 ore si 15 minute, consumul a iesit 7.9%.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Drumul pânĂŁ la Lacul RoĂâ˘u, dinspre Tg. MureĂâ˘, perfect proaspĂŁt asfaltat. Drum virajul numai bun pentru maĂâ˘inile noastre. VĂŁ doresc la toĂâşi SĂŁrbĂŁtori Fericite Ăâ˘i multĂŁ sĂŁnĂŁtate!

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am vrut sĂŁ schimb azi termostatul EGR și când sĂŁ-l cumpĂŁr am fost ĂŽntrebat de care vreau original la 180 RON sau Behr (cred, n-am ĂŽnțeles prea bine)la 85 RON.

VânzĂŁtorul mi-a spus cĂŁ și a doua variantĂŁ e OK.

Nu l-am cumpĂŁrat pentru cĂŁ vreau sĂŁ mĂŁ lĂŁmuresc.

Diferența de preț mi se pare destul de mare și vreau, dacĂŁ se poate, și pĂŁrerea voastrĂŁ.

Mulțumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@kenbobo te poți uita pe topicul ”Vreau sa invat sa codez cu NCS Expert” sĂŁ vezi dacĂŁ nu am spus o prostie cĂŁ a venit la mine un prieten cu E39 sĂŁ mĂŁ ĂŽntrebe ce am ĂŽntrebat eu acolo.

Azi nu te mai deranjez, dar mâine putem vorbii la telefon?

Link to comment
Share on other sites

Cum arcurile s-au lăsat le-am dat jos (jantele BBS de 19”) să nu-mi frece la aripile din spate. Sper ca în două săptămâni (plec într-o mică excursie) să ajung la Cluj pentru roluit aripile.

De codat e mult spus că fac, doar mă joc și învăț (sistemul de învățare de la distanță, online, eu sunt elevul și kenbobo profesorul).

Nu vreau să scap nici o ocazie să-i mulțumesc pentru sprijin, sper doar ca și eu să pot să-l ajut măcar jumătate cât mă ajută el.

Chiar sâmbătă am fost împreună la Reghin să vedem un 330D de 204 cp cu cutie automată și am ajuns la concluzia, după ce am pus-o pe tester și testat-o, că e OK. Deci sper ca săptămâna asta să am mașina donoare pentru swap motor.

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Cum arcurile s-au lĂŁsat le-am dat jos (jantele BBS de 19”) sĂŁ nu-mi frece la aripile din spate. Sper ca ĂŽn douĂŁ sĂŁptĂŁmâni (plec ĂŽntr-o micĂŁ excursie) sĂŁ ajung la Cluj pentru roluit aripile.

De codat e mult spus cĂŁ fac, doar mĂŁ joc și ĂŽnvĂŁț (sistemul de ĂŽnvĂŁțare de la distanțĂŁ, online, eu sunt elevul și kenbobo profesorul).

Nu vreau sĂŁ scap nici o ocazie sĂŁ-i mulțumesc pentru sprijin, sper doar ca și eu sĂŁ pot sĂŁ-l ajut mĂŁcar jumĂŁtate cât mĂŁ ajutĂŁ el.

Chiar sâmbĂŁtĂŁ am fost ĂŽmpreunĂŁ la Reghin sĂŁ vedem un 330D de 204 cp cu cutie automatĂŁ și am ajuns la concluzia, dupĂŁ ce am pus-o pe tester și testat-o, cĂŁ e OK. Deci sper ca sĂŁptĂŁmâna asta sĂŁ am mașina donoare pentru swap motor.

iei masina doar pentru motor?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.