Jump to content

Vand Jante 17" BBS Style 42 Modulare


Recommended Posts

Jantele sunt originale si au iesit din fabrica ca echipare pe E39 530i,540i dar se potrivesc si pe E46 , nu sunt strambe, nu bat si nu au fost sudate, provin de pe un E46 FL recent adus din Germania. Se pot vinde doar jantele separat, sau impreuna cu cauciucuri de vara bune cu dot de 2013.

Pret: 250E Jantele.

350E Jante+Cauciucuri Vara 225/45/17.

post-46948-0-96793900-1418337086_thumb.jpg

post-46948-0-90658200-1418337845_thumb.jpg

post-46948-0-35785500-1418337934_thumb.jpg

Edited by bt80gyb
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

e39 are alta dimensiune la inelul de centrare decat e46, ai pus flansa adaptoare sau le-ai prins direct in prezoane (ceea ce ar fii o mare problema)

Ps: daca se potrivesc direct sunt replica si nu sunt pentru e39 (implicit OEM)

Edited by NWZeu
Link to comment
Share on other sites

Potrivesc cu inele de centrare insa:

 

- nu s-a specificat ET-ul;

- nu s-a specificat J-ul;

 

Din foto merg pe E46 insa cu suspensie stock. Deja la suspensie M sau sport anvelopele ating dimensiunea fiind pentru E39.

 

Din punctul meu de vedere, aceste jante cu anvelope potrivesc strict pe E39.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu când am luat masina ,habar nu aveam nici ce style sunt, dar am căutat pe Google si am fost gasit un link ,unde zicea că au fost puse pe 540i(acum nu reusesc să mai găsesc linkul). Iar în linkul de mai jos am văzut foto unde arată si un e39 cu acest model de jante.

http://www.bmwstylewheels.com/bmw/42

Mii de scuze cristie35, dar nu mă pricep chiar asa bine la jante, abia în seara asta când am facut poză cu et-ul si j-ul am verificat pe tabelul pus de tine mai sus si m-am convins că pt e39 trebuie la acest model de jante alt et. Scuze si membrilor de pe acest forum dacă i-am dus în eroare, nu a fost cu intenție.. Mulțumesc și colegului Dan_316i pt info oferite de el mai sus, unde precizează că, cu ajutorul flanșelor adaptoare se pot monta si pe e39...

Edited by bt80gyb
Link to comment
Share on other sites

In concluzie. Sunt originale, neoriginale? Merg pe e46 cu distantiere? Sunt strambe sudate sparte?

Salut!Din ce se vede,aceste jante MERG pe E46,si nu ai nevoie de distantiere sau flanse adaptoare ca pentru E39.Poti pune distantiere DOAR daca doresti sa ai rotile mai iesite spre exterior.

Edited by botosanibmw
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.