Jump to content

Sfaturi achizitie BMW X5


dananculescu

Recommended Posts

Va salut pe toti! Daca se poate sa ma lamuriti in legatura cu o chestie. Am un X5 e70 fabricatie 2011 motorizare 4.0 . Cand masina este pe loc si virez stanga sau dreapta volanul vibreaza. Asta se intampla sa vibreze doar cand masina este pe loc. Este normal sa se intample asa ceva? Va multumesc

 

Are active steering? Nu este normal... dute la un service.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

la E70 40d am consum extra urban 8.5-9 daca merg batraneste si 10-11 mai apasat. Urban Bucuresti intre 13 si 16 in functie de conditii trafic etc. Nu stiu cat e la 30d

 

Salut ! esti bine! eu la 3.0d am consum 9.5 -10 afara si vreo 14.6 in oras dar o tin sportiv in oras.

Link to comment
Share on other sites

Da are active steering...

 

 

Am avut si eu problema asta la un e60 tot cu active steering, am schimbat un senzor de pe caseta am dat 200 de euro pe el avea eroare pe el (eco-valva) si lichidul si degeaba, cred ca e din cauza casetei, pune-o pe tester in primul rand.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu problema asta la un e60 tot cu active steering, am schimbat un senzor de pe caseta am dat 200 de euro pe el avea eroare pe el (eco-valva) si lichidul si degeaba, cred ca e din cauza casetei, pune-o pe tester in primul rand.

 

 

 

 

Am fost la o verificare la BMW Filaret si cei de acolo mi-au zis ca este normal sa simt un pic de vibrati in volan cand virez pe loc stanga/dreapta pentru ca masina are active steering si mai ales daca am pe masina cauciucurile de iarna.

Edited by Claudiu777
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salutare! Sunt in cautarea unui X5 40d dupa 2011, buget 30k maxim. Unde sa caut? Nu prea m-as uita in targ, sunt banuti munciti si nu vreau sa fac o investitie proasta/riscanta. Ca dotari, vreau scaune comfort (456), navigatie, carlig de remorcare, pachet lumini, (pachet innovation), trapa. Evident ca vreau sa fie cat mai dotata, insa nu m-as incadra in buget pentru una full. Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

ce intrebare e asta unde sa cauti ? la mine in curte sau nu inteleg ? crezi ca are cineva reteta succesului pe forum aici ? :) nu te atac dar ma gandesc ca daca ai reusit sa faci banii de un x5 si nu i-ai furat , ar trebui sa iti mearga mintea cat de cat si sa nu pui astfel de intrebari copilaresti :(
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Intrebam în ideea ca sunt un pic debusolat. Sunt mulți care exclud varianta de a lua o mașină din altă țară (pentru că 75% ar fi țepe). La fel de mulți sunt și cei care critică mașinile luate din România și rulate aici (mentenanță cu consumabile de o mai slabă calitate, drumuri proaste, etc.). În ideea asta ceream un sfat, așa, prietenește. Dacă aici, pe un forum avizat (cred eu, copilărește) nu se poate asta, mă duc să cânt la altă masă. :russian: Edited by odie
Link to comment
Share on other sites

Salutare! Sunt in cautarea unui X5 40d dupa 2011, buget 30k maxim. Unde sa caut? Nu prea m-as uita in targ, sunt banuti munciti si nu vreau sa fac o investitie proasta/riscanta. Ca dotari, vreau scaune comfort (456), navigatie, carlig de remorcare, pachet lumini, (pachet innovation), trapa. Evident ca vreau sa fie cat mai dotata, insa nu m-as incadra in buget pentru una full. Multumesc!

 

Nu este o investitie, este o cheltuiala...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@cotti - super motor de cĂŁutare, este exact ce voiam! Am gĂŁsit vreo 2 mașini, sun astĂŁzi. Mulțumesc!

@ebay - de acord, este o cheltuialĂŁ care ĂŽn mod cert nu-și va scoate banii. Dar mie-mi place sĂŁ spun cĂŁ investesc ĂŽn confort, siguranțĂŁ, ĂŽn plĂŁcerea de a conduce.

Link to comment
Share on other sites

@cotti - super motor de cĂŁutare, este exact ce voiam! Am gĂŁsit vreo 2 mașini, sun astĂŁzi. Mulțumesc!

@ebay - de acord, este o cheltuialĂŁ care ĂŽn mod cert nu-și va scoate banii. Dar mie-mi place sĂŁ spun cĂŁ investesc ĂŽn confort, siguranțĂŁ, ĂŽn plĂŁcerea de a conduce.

 

Este o platforma online a reprezentantilor de marca din Germania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.