Jump to content

Rechemare in service ptr distributie


Recommended Posts

Salut.Recent am aflat ca exista un program de rechemare in service ptr schimbarea gratuita a distributie.

Aveti idee unde pot afla daca sunt compatibil sau nu?

Va multumesc!

Am un 520 E60 2009 si cred ca trebuie schimbata distributia 198000km.

Link to comment
Share on other sites

Salut.Recent am aflat ca exista un program de rechemare in service ptr schimbarea gratuita a distributie.

Aveti idee unde pot afla daca sunt compatibil sau nu?

Va multumesc!

Am un 520 E60 2009 si cred ca trebuie schimbata distributia 198000km.

 

1. lectura placuta http://www.bmwclub.r...40#entry2308657

2. la 2009 an fabricatie sunt 0% sanse

3. oricum iti schimbau doar intinzatoru' de la lantul superior, ceea ce e frectie galenica la picior de lemn

 

L.E. succes thumbsup.png

Edited by claudiuBWR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am trimis deja un formular la reprezentanta sa verifice daca sunt compatibil sau nu.

Dar dupa ce mi-ai scris tu m-am cam "desumflat":)

Ma miram eu sa faca astia ceva in legatura cu distributia.

Asta e mergem inainte:))

De ce zici ca nu am nici o sansa?

Link to comment
Share on other sites

Am trimis deja un formular la reprezentanta sa verifice daca sunt compatibil sau nu.

Dar dupa ce mi-ai scris tu m-am cam "desumflat":)

Ma miram eu sa faca astia ceva in legatura cu distributia.

Asta e mergem inainte:))

De ce zici ca nu am nici o sansa?

 

pentru ca in general au primit primele motoare scoase in fabricatie, 2007 gen

si nici la alea tot

 

L.E. sfatul meu e sa iti schimbi distributia ( aproximativ 775 euro cu manopera inclusa ) daca ai deja zgomot

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Am inteles .Multumesc ptr info .

Acum cateva zile mi-a spus un mecanic ca are un inceput,ca se aude,etc.

Am inteles ca la reprezentanta e undeva la 5000ron am intrebat la bimmer 3500ron.

Ma mai gandesc si o sa actionez.

Tu ce-mi sugerezi unde sa o schimb?Dupa cum vezi si in status sunt "nou"pe forum si posesor de"bemveu":))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eu am fost anul trecut in noiembrie cu a mea(e60 n47 2008) in reprezentanta pentru rechemare.A fost inclusa in program,dar dupa verificarile lor nu au inlocuit decat intinzatorul superior,spunandu-mi ca daca va fi cazul schimba si distributia dar nu a fost nevoie spun ei.Acum cand am fost pentru o alta interventie la ei,am insistat sa mai verifice o data distributia si surpriza,acum trebuie schimbata,deci dupa numai 2 luni de la ultima verificare ,dar nu se mai incadreaza in actiunea de rechemare,invocand ca sa terminat acest program pentru acest tip de motor,toata distractia ajungand la 5800 lei.
Link to comment
Share on other sites

Salut.Recent am aflat ca exista un program de rechemare in service ptr schimbarea gratuita a distributie.

Aveti idee unde pot afla daca sunt compatibil sau nu?

Va multumesc!

Am un 520 E60 2009 si cred ca trebuie schimbata distributia 198000km.

 

inainte sa ceri, vezi ce poti sa si dai...

 

ti se verifica si un anumit istoric al masinii... masinile "fantoma" nu prea se incadreaza in programele astea, adica unde nu se cunoaste un istoric de service, o masina care in istoric arata ca ultima intrare intr-un service BMW a fost acu 5 ani cand a iesit din garantie, nu cred ca se incadreaza in acel program... mi se pare destul de logic. Servisarea in reprezentante, chiar daca e scumpa, mai trage cateodata dupa ea si anumite beneficii pe viitor... cateodata.

cat despre piesele ce se inlocuiesc in garantie... copiii la McDonalds nu cred ca ti-i duce nimeni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.