Jump to content

Vand Pachet Dvdx3 Update Maps Europe East Premium 2016(CIC)


davyd

Recommended Posts

Am reusit sa fac update la masina mea cu aceste 3 dvd-uri,pe tot internetul nu gasiti cum sa faceti update de pe dvd-uri la CIC deoarece a 3-a parte de dvd are 8.3 gb,iar un dual layer are 7.9 gb reali din 8.5.Am facut o modificare incat sa poata sa intre pe 3 dvd-uri dual layer,merge fara nici-o problema.Am si poze de aseara cu navigatia update de la 2014 la 01/2016 la masina personala un E60 11/2008 cu CIC.

 

Pret fix 150 lei.La reprezentanta o sa va ceara 450 lei sa va faca update firmware la toata masina (nu pot doar la navi cica) ca sa mearga de pe stick updateurile.

  • Like 1
  • Downvote 22
Link to comment
Share on other sites

Asa este,ai dreptate in privinta pretului,da cel putin el a citit si a reusit sa instaleze singur.

Si sa stii,codul nu costa 200 ron pe net.

Iar tu,te ai gasit sa i faci reclama altuia care presupun ca este prieten cu tine si cu multi altii de pe forum.Cum lasa un coment cum primeste multe aprecieri.

Eu am pus un programel cu care puteti singuri sa va activati hartile si pasii care trebuiesc urmati.Hartile le gasiti gratis pe net,va mai trebuie un cablu de diagnoza.

Pentru cei din Braila care doresc le instalez eu gratis plus activare.Doar prin usb.

Edited by player31
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt prieten cu Neo. Am dat un exemplu de preț. Exista și variante mai ieftine...

Sunt foarte multi pe forum care pierd ore ĂŽn sir documentandu se pt diferite probleme și nu vin aici sa vândĂŁ informațiile. Nu asta e rolul unui forum auto! Ne a frecat la cap cu cĂŁutĂŁrile lui, a primit atâtea sfaturi gratis și acum, dupĂŁ ce și a vĂŁzut sacii ĂŽn cĂŁruțĂŁ, asa vede sa rĂŁsplĂŁteascĂŁ acest forum? Urat!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stii de ce am facut asta?? pentru unii care postau la baza si radeau de mine cand ziceam ca nu am ce sa fac ca nu merge ca nu-mi intra pe dvd-uri,care m-a ajutat,il astept in privat si i trimit set cu dvd-uri gratis).Sincer nu mi-a dat nimeni ideea asta,m-au ajutat cativa colegi cu care am si vorbit la telefon si se stiu si le raman dator,dar am stat 4 zile,veneam de la munca la 6 ma chinuiam pana la 10,dupa somn..duminica dim am stat de la 11 la 4 sa ma documentez si sa incerc.Fanatic mi-a dat mesaj in privat ca daca vreau imi face el update de firmware la toata masina cu 250 lei in pitesti.codul este 15 dolari si lifetime undeva la 28 dolari cu cat l-am luat eu.La reprezentanta costa mult mai mult aceste lucruri.

 

Apropo tu cu cat ti-ai pus codul? ca iti zic eu daca au intrat banii de harti si in pret sau nu. 200 lei? da fac si eu asa daca vrei,il iau cu 15 dolari (50 lei) si pana la 200 ,mai sunt inca 150 lei (manopera).Au fost mai multi care mi-au vorbit urat si m-au jignit fara motiv decat aia care m-au ajutat si mi-au vorbit frumos.Cum am spus cand am dat pe topicul cu vanzare masini 5 masini cu km dati inapoi,lovite,etc,decat un om mi-a zis "mersi",restul au zis "ce pretentios esti", "pana la urma o sa iei un cazan de masina", "dute sa cumperi masina noua".Din punctul asta de vedere nu aveti niciun respect unii fata de altii sau de colegii noi.

 

Pana la urma eu cred ca am spus cum am facut ca sa reusesc,mi-am dezvaluit "secretul" sa spun asa.Daca chiar vroiam sa fac un ban,nu spuneam cum am reusit sa fac update si ofeream la vanzare direct,numai am ce face cu dvd-urile si din fericire pentru cel care vrea sa le cumpere numai are bataie de cap cu stickuri,firmware,etc.

 

Cineva mi-a dat mesaj "nu inteleg de ce toti iti zic sa pui hartile premium 2016/01 pe dvd-uri deoarece nu se mai poate,maxim poti sa pui 2015,iar de la 2016 in sus o sa mearga doar cu stickuri" uite ca mi-am pierdut timpul si nervii si am scoso la capat.

 

Repet,cine ma ajutat i raman dator si prieten pe forum tot timpul (mai exact 2-3 oameni).Restul daca doreste cineva...sa se descurce singur sau sa cumpere ce vand.Pana la urma din 150 lei , 80 lei m-au costat doar dvd-urile stricate si folosite,daca chiar crezi ca vreau sa fac bani din asta. M-am gandit ca acuma numai am ce face cu ele si pot sa scap de ele ,dar cu un anumit pret,deoarece am investit si eu la randul meu timp,bani,nervi.

 

Multumesc! Va rog sa postati daca doriti sa cumparati,daca nu dati dislike de pe butonul din dreapta jos.

Edited by davyd
  • Like 1
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Asa gandire n am mai vazut pe niciun forum! Adica le sugerezi colegilor sa nu mai ofere gratis nicio informație pt care au pierdut mai multe ore pt documentație? Crezi că ești singurul care a pierdut atâtea ore pt a se informa? Ceilalți care au dat atâtea informații gratuite s au născut cunoscători?

Asa ceva?!

Edited by X M I
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu.Am dat informatii gratuite sa numai bata si altii sute de km pentru niste cazane,am dat informatii care le-am luat din anumite surse direct de la reprezentanta bmw si a fost plin de carcatosi pe langa care comentau in loc sa zica "multam" si atat.Cand dai o informatie buna iti multumeste 1-2 si primesti 1-2 like.Cand dai ceva urat primesti 10 dislike si se mai gasesc inca 15 care sa comenteze,care pana la urma au dat 200 lei "ca sa ia codul fsc si hartile gratuit".Ma bucur ca ai zis cat ai dat! :laugh: chiar ca le-ai luat gratuit.

 

Stii cum e?! E bine cand dai informatii gratis la colegi da niciunu nu zice mersi,ba mai mult altii comenteaza si spun tampenii,iar cand nu vrei sa dai informatii sau sa zici ceva rau,atunci apar adevaratii carcotasi,i-am si asteptat cu anuntul asta pe astia mai carcotasi sa comenteze,i asteptam sa apara. Daca spuneam in titlul "Donez 3 dvd-uri gratis cu hartile premium 2016 care merg" primeam direct mesaje in privat "vreau eu" si nimeni nu mai zicea nimic.Si daca vrei o sa-ti arat ca la un titlul de genu asta(adica cu donatii) tot o sa iau dislike deoarece m-am certat cu cativa dintre voi pe forum si la orice anunt de al meu,ca zic buna ziua,sau ce faceti,dau imediat dislike,dar fara sa zica ceva pentru ca nu au ce,au vazut si ei ca la cate tampenii zic li se sterg posturile.

Edited by davyd
  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca ma aduceti in discutie inutil, vreau sa precizez ca din 05/2015 eu ofer coduri FSC GRATUIT pentru toti membrii forumului.

Singura cerinta este codul 1B citit din navigatie si trimis pe mail sau PM.

 

Pentru conformitate, postul este aici : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/164045-download-bmw-road-maps-2015-harti-cic-nbt-ccc-mk3-mk4/page__view__findpost__p__2263052

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nu spune la plural deoarece doar cel care spune ca facut update la tine a vorbit despre tine,dai lui mesaj in privat si explica-i cum sta treaba.Omu e deranjat ca am cerut bani pe munca mea.Daca faceam si eu dvd-urile in 5 min si imi dadeam seama cum sa fac da,dar dupa ce pierzi zile intregi e altceva.Nu cred ca ar da nimeni coduri gratis sa stea acasa dupa ce vine de la munca mai multe zile sa scoata codul pentru altcineva pentru nimic,cum nici eu nu le dau gratis.
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Vorbim de piraterie,vorbim de bonuri fiscale pe piese din dezmembrari si multe vanzari ce se fac pe toate forumurile inclusiv acesta?esti sigur ca vrei sa duci discutia la nivelul asta?Asa duceti-va frumos la bavaria sa va scoateti codurile si sa va instalati hartile pe 200-300 euro,numai le scoateti voi sa le vindeti.Inainte de 05/2015 dadeai bon fiscal cand instalai harti si dadeai coduri?

 

Hai sa fim corecti cand e vorba de altu,dar nu ne uitam la noi.

 

P.S multumesc ca imi tineti topicul sus,tot ce pot sa spun!

Edited by davyd
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Munca si banii au fost in primul rand pentru folosul tau, asta nu ai cum sa negi.

Deci sunt cheltuiti pentru confortul tau.

 

Acum ca tu vrei sa iti scoti parleala, e discutabila povestea.

Edited by jeezy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

popcorm1.gif

 

...Daca faceam si eu dvd-urile in 5 min si imi dadeam seama cum sa fac da,dar dupa ce pierzi zile intregi e altceva.Nu cred ca ar da nimeni coduri gratis sa stea acasa dupa ce vine de la munca mai multe zile sa scoata codul pentru altcineva pentru nimic,cum nici eu nu le dau gratis.

 

sa nu uiti ce ai spus cu gura ta... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegi...nu am cerut 150 de lei pentru harti care sunt gratis de pe net (si acestea de pe dvd-uri sunt tot de pe net),e vorba ca am reusit sa fac in asa fel incat sa mearga 2016/01 premium east de pe dvd-uri deoarece daca te uiti pe net o sa vezi ca sunt 3 parti ,DVD1,DVD2,DVD3,iar DVD3=8.3 gb,pe un dual layer degeaba scrie 8.5 gb deoarece poti sa scrii doar 7.9...

 

up

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Eram pe punctul sa ma duc la craiova ca sa-mi faca update de firmware la toata masina cu 450 lei.Nu intelegeti ideea deloc,am terminat cu dvd-urile,numai am ce face cu ele! Ori le tin in dulap,ori le vand pe 150 lei ,mi-e indiferent daca stau in dulap 5 ani sau le vand cu 150 lei si am ales sa le bag in dulap si sa le pun si 150 lei la vanzare,de luat o sa le ia cineva pana la urma zic eu si daca nu le ia tot la fel de bine dispus o sa fiu :thumbsup: Edited by davyd
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Aici suntem ca o familie si incercam sa ne ajutam reciproc , asa cum putem ,cum ne pricepem si din problemele de care ne-am lovit fiecare la masinile noastre !!! Si eu am sunat sa imi ajut colegii de forum , sau am fost sunat sa fiu ajutat la randul meu dar am facut-o fara nici un beneficiu thumbsup.png !!! Parerea mea este ca nu ai ce cauta printre noi .
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Aici suntem ca o familie si incercam sa ne ajutam reciproc , asa cum putem ,cum ne pricepem si din problemele de care ne-am lovit fiecare la masinile noastre !!! Si eu am sunat sa imi ajut colegii de forum , sau am fost sunat sa fiu ajutat la randul meu dar am facut-o fara nici un beneficiu thumbsup.png !!! Parerea mea este ca nu ai ce cauta printre noi .

 

Multi nu aveti ce sa cautati aici,pe tine te-au ajutat,pe mine m-au ajutat 2 colegi cu sfaturi si etc,dar pana la urma cu ideea mea am reusit sa fac treaba respectiva..in rest am primit mai multe jigniri si vorbe urat pe forumul asta decat ajutor.

 

Cum am zis le tin in dulap sau pleaca cu 150 lei la un doritor care trebuie sa-si instaleze premium 2016/01 de pe dvd-uri.

 

P.S daca puneam informatiile pe forum "trebuie sa faceti asa si asa"nu zicea nimeni multumesc,dar cand spui ca le vinzi,se gasesc 20 sa comenteze "aa ca trebuia ca nu stiu ce" daca nu va convine va rog numai postati degeaba,dati dislike sau report.Mi-a dat cineva mesaj in privat cum sa faca si el ca are aceeasi problema ca a mea si i-am zis ca decat cu bani?? NU! Atunci mai taceti din gura si vedeti-va de ale voastre.

 

UPPPP!

Edited by davyd
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

i-am zis ca decat cu bani

 

 

cum adica ?!?

 

edit : ai citit regulamentul ?

 

" 14. Daca se ofera spre vanzare softuri de diagnoza auto sau alte softuri ........ Toate produsele care nu au licenta si sunt de domeniu piraterie vor fi sterse automat."

Edited by cristie35
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.