Jump to content

Nuca schimbator E90


Exilong999999

Recommended Posts

Poti sa o returnezi in 14 zile !

 

Din 100 lei cat costa o nuca 25 e transportul si inca 25 daca returnez ( uneori e gratuit) doar ca banii ii baga pe cont un n zile lucratoare.Deci bataia de cap e prea mare.Voiam sa aflu de la cineva care poate si a luat.Plus ca uni spun pe review uri ca ar arata bine doar in poza.

Edited by Exilong999999
Link to comment
Share on other sites

Am eu doua aftermarket, noi. Luate de pe eBay. Am dat undeva la 60-70 de lei/buc.

Nu are aceeasi forma, e mai *drept* si nu *sta* bine in mana, plus ca nu vine la fix, nu face acel click care iti confirma ca e fixat bine. Drept urmare, eu l am pastrat pe cel vechi, original. Produsul aftermaket pe care il gasesti oriunde e exact acelasi dar vanzatorii sunt diferiti, nu merita nici sa incerci sa cauti.

Recomandarea mea e sa cauti unul original, nou sau din dezmembrari in stare buna.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am eu doua aftermarket, noi. Luate de pe eBay. Am dat undeva la 60-70 de lei/buc.

Nu are aceeasi forma, e mai *drept* si nu *sta* bine in mana, plus ca nu vine la fix, nu face acel click care iti confirma ca e fixat bine. Drept urmare, eu l am pastrat pe cel vechi, original. Produsul aftermaket pe care il gasesti oriunde e exact acelasi dar vanzatorii sunt diferiti, nu merita nici sa incerci sa cauti.

Recomandarea mea e sa cauti unul original, nou sau din dezmembrari in stare buna.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Exact ce voiam sa aflu.Mersi mult de sfat.O sa caut din dezmembrari sau sa-l reconditionez pe al meu original.Nou din cate am inteles e vreo 5-600 lei original..mai bine lasa.

Edited by Exilong999999
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut! Daca iti mai e de folos informatia, e 343.73 lei schimbatorul cromat OEM pentru E92/3 pe bavauto.ro. Asta este part numberul: 25118037308

Cel de M din piele perforata este 750 de lei.

 

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

 

Mersi, inca nu am schimbat nuca.Acel part number e pt cea de M la 700 lei.Am gasit nuca respectiva la 343 de lei dar pare a fi cea de E90 nu cea de E92/3.Daca ma poate ajuta cineva cu un cod de piesa ar fi super.

Edited by Exilong999999
Link to comment
Share on other sites

Asta este cred de E92/3: 25117576532 ( Chrom Pearlgrey )

Asta este cel de E90/1:

25117566267 ( Perlglanz Chrom )

 

193d6a37bf1875a25113d47396ed9cf3.jpg36aebe7eab89594153ec6a84babe5b2a.jpg

 

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Mersi mult!! Este mai mic cel de E92? Sper sa potriveasca pe E91..Totusi ceva nu pusca..la mine la E91 capacelul de sus cu treptele e rotund.M-am uitat pe olx sa vad la coupe-uri si e mai dreptunghiular acel capacel..in pozele tale e fix invers.

Edited by Exilong999999
Link to comment
Share on other sites

Potriveste la fix? Altcineva mai sus zicea ca nu-s chiar ok chinezariile astea.As lua oem doar sa merg la sigur..Ai un link ceva?

 

Sunt 100 de modele diferite, paote ce a luat el nu era bun. Eu am cumparat una din aluminiu si sta perfect. Nu mai am link, am cautat ceva. Maxim ce pot e sa iti fac o poza; o am de vre 3 ani

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult!! Este mai mic cel de E92? Sper sa potriveasca pe E91..Totusi ceva nu pusca..la mine la E91 capacelul de sus cu treptele e rotund.M-am uitat pe olx sa vad la coupe-uri si e mai dreptunghiular acel capacel..in pozele tale e fix invers.

M-am uitat pe realoem si cel cromat pare sa fi fost montat initial pe modelele non-LCI in paralel cu cel gri mat. Interesant este ca cel cromat nu apare la toate modelele.

Ce-i drept si eu am vazut pe mai toate modelele de E92/3 non-LCI schimbatorul cromat, iar pe cele LCI am vazut acelasi schimbator ca si pe E90/1.

Eu zic sa mergi cu incrdere pe cel cromat. Se potriveste cu siguranta pe E91, cel putin stii ca e calitate OEM. Si eu intentionez sa imi cumpar OEM pentru E46 ( cel din piele ).

 

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.