Jump to content

motocicleta mea


SORIN TSO

Recommended Posts

Au fost limitate la 299km/h pt ca se urcau tot felul de viteji pe ele si le dadeau blana, dupa care finalizau pe jos. Din cauza Hayabusei s-au limitat motoarele de serie la 300km/h. Din ce-mi aduc aminte, cele nelimitate iau undeva pe la 340km/h.

eu cum am mai spus am mai avut motoare inainte un cbr 900rr din 1994 cu care am atin 300 pe bord pentru ca nu as vrea sa mi se confirme viteza reala de catre o camera radar :twoup:

tot un cbr dar 954 din 2003

iar cu HAYABUSA nu am atins decat 180 de km la ora, asa ca viteza maxima o voi comunica cand o voi atinge

de mentionat ca motorul are mici modificari,filtru aer K&N ,evacuare sport si power comander, eu zic ca performantele ar trebui sa creasca un pic,dar eu motocicleta asta nu am luat-o pentru top speed am luat-o pentru confort ,ce inseamna si ce reprezinta

ma bucur ca va place,poate o sa vin la o intrunire cu ea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Tien orice supersport de 1000 baga 300km/h. Ar trebui sa te documentezi putin despre hayabusa.

300 poate 350 km/h far modificari speciale NEVER! Viteze reale , nu pe bord!

 

Si ce ma distrati astia care vorbiti din carti sau din auzite pe internet, si nu ati mers niciodata macar cu 250 km/h (Repet , reali) Eu va spun ca este foarte, foarte greu sa atingi 350 km/h, chiar si cu o o hayabusa modificata.

Link to comment
Share on other sites

Au fost limitate la 299km/h pt ca se urcau tot felul de viteji pe ele si le dadeau blana, dupa care finalizau pe jos. Din cauza Hayabusei s-au limitat motoarele de serie la 300km/h. Din ce-mi aduc aminte, cele nelimitate iau undeva pe la 340km/h.

eu cum am mai spus am mai avut motoare inainte un cbr 900rr din 1994 cu care am atin 300 pe bord pentru ca nu as vrea sa mi se confirme viteza reala de catre o camera radar :twoup:

tot un cbr dar 954 din 2003

iar cu HAYABUSA nu am atins decat 180 de km la ora, asa ca viteza maxima o voi comunica cand o voi atinge

de mentionat ca motorul are mici modificari,filtru aer K&N ,evacuare sport si power comander, eu zic ca performantele ar trebui sa creasca un pic,dar eu motocicleta asta nu am luat-o pentru top speed am luat-o pentru confort ,ce inseamna si ce reprezinta

ma bucur ca va place,poate o sa vin la o intrunire cu ea :twoup:

 

sa o stapanesti sanatos, am mers si eu ca pasager cu 3 astfel de motociclete, cu 3 prieteni diferiti (crazybike Sibiu) (Mita, Ondi, Emilica) cel din urma ma dat cu 250, la 350 nici nu vreau sa ma gandesc cum e, dar cred ca poti deveni foarte usor ingeras. mai las-o sa se coaca un pic.

Edited by cotti
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ar trebui incercat, gasiti pe cineva cu un Logan 1.6. 16v sa mearga cu GPS -u in paralel si sa confirme viteza ( si asa rezovati si intensele dezbateri de pe Dacia Club cu privire la viteza maxima)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ SORIN_TSO - te-am vazut miercuri la intalnire la arcul de triumf , cred ca u erai :D asa-i ?

 

la 350 pe bord are cam 340 :twoup: sau 338

Are cam 300 stai linistit.....

nu are cum sa aibe doar atat , stai linistit , eroarea ar fi deja prea mare :twoup:

 

nu va potoliti ...si 300 e chiar putin pe 2 roti? ..E risc maxim .. nebunie maxima pt un gram de adrenalina !..

doar un gram ?:D

Link to comment
Share on other sites

Adica ai mers cu 300 pe bord........viteza reala e altceva :twoup:

Tien: Noi toti avem ceasuri de bord .. nu GPS-uri .. asha ca .. pentru noi .. viteza reala .. e cea indicata de ceasurile de bord ..

A.. si nu uita .. ca discutam de o miscare uniform accelerata ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tien orice supersport de 1000 baga 300km/h. Ar trebui sa te documentezi putin despre hayabusa.

300 poate 350 km/h far modificari speciale NEVER! Viteze reale , nu pe bord!

 

Si ce ma distrati astia care vorbiti din carti sau din auzite pe internet, si nu ati mers niciodata macar cu 250 km/h (Repet , reali) Eu va spun ca este foarte, foarte greu sa atingi 350 km/h, chiar si cu o o hayabusa modificata.

 

 

Ai cunostinte in ale motocicletelor sau dupa parerea ta zici ca nu poate sa ia 350km/h ?

Link to comment
Share on other sites

Bai da ati innebunit in viteza reala, daca vine unu si zice ca a prins 100, 150 ,240 , 300 ... trebuie sa zica unu "real aveai mai putin" !!! :twoup:

Da... cam asta e ideea .. asha ca va rugam ... macar noi .. astia care alearga ... sa ne bucuram cand vedem pe vitezometru .. 250 sau mai mult .. :twoup:

Crezi ca ii trece cuiva prin cap ca de fapt .. vitezometru are eroare?

Erorile nu exista .. decat poate atunci cand dai in radarele militienilor :D

Link to comment
Share on other sites

Ai cunostinte in ale motocicletelor sau dupa parerea ta zici ca nu poate sa ia 350km/h ?

Mie imi vine greu sa cred asa , fara dovezi, orice afirmatie aruncata :" Da, dom'le prinde 350 km/h"! Hai sa fim seriosi!

 

Fara sa te superi, dar eu am alergat cu un prieten pe un Yamaha cu 240 si nu a ajuns greu la acea viteza, iar pe R6 eram 2 persoane, avea multi mai putini cai putere si aerodinamica mai slaba decat ca al unui GSXR, eu cam il cred pe colegul care face aceasta afirmatie, mai am un prieten care are un Honda CBR600RR si el a ajuns 300 cu ea, deci la un motor mai mare de 600 are toate sansele sa ajunga 350.

Link to comment
Share on other sites

mai am un prieten care are un Honda CBR600RR si el a ajuns 300 cu ea

Am si eu un coleg care are Honda CBR600RR si zice ca viteza maxima pe care a prins-o e 280 km/h, si viteza media scoasa pe A2 240 km/h (cu consum de 10l/100km, adica 1 rezervor plin pe toata autostrada).

Link to comment
Share on other sites

Si nu e Hayabusa...

Imposibil ca ala din poza sa aibe viteza aia, uitate la pozitia lui. La peste 160 km/h trebuie sa fi lipit de rezervor sub parbriz, asta in caz ca vrei sa ramai pe motocicleta.

 

PS: CBR 600rr este cea mai docila si mai slaba in clasa ei, din umilele mele cunostinte la 270 se opreste.

Link to comment
Share on other sites

Ai cunostinte in ale motocicletelor sau dupa parerea ta zici ca nu poate sa ia 350km/h ?

Mie imi vine greu sa cred asa , fara dovezi, orice afirmatie aruncata :" Da, dom'le prinde 350 km/h"! Hai sa fim seriosi!

 

Fara sa te superi, dar eu am alergat cu un prieten pe un Yamaha cu 240 si nu a ajuns greu la acea viteza, iar pe R6 eram 2 persoane, avea multi mai putini cai putere si aerodinamica mai slaba decat ca al unui GSXR, eu cam il cred pe colegul care face aceasta afirmatie, mai am un prieten care are un Honda CBR600RR si el a ajuns 300 cu ea, deci la un motor mai mare de 600 are toate sansele sa ajunga 350.

Nu e asa, tu ai macar idee cat de greu e sa urci in viteza dupa 300 km/h? La Bugatii Veyron se spune ca ii trebui cam 400 de Cp ca sa atinga 300 km/h, inca vreao 200 sa atinga 340 km/h si inca 400 Cp :twoup: :twoup: pentru 407 km/h...

Link to comment
Share on other sites

Si nu e Hayabusa...

 

 

ãla e fake, ºtiu unde e radarul ãla, pe centura Budapestei. pe display-ul ãla tre' sa fie loc de 3 caractere, caractere formate din liniuÞe, liniuÞe care aprinse toate odatã, ar forma cifra 8... deci toate 3 aprinse, ar forma 888.... ºi dupã cum vezi, nu e loc pe displayul ãla.... acolo limita e de 80km/h iar radarul ãla afiºeazã viteza doar pânã la 199km/h......

 

 

sorry de OT

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.