Jump to content

Angel eyes ccfl, e36,e38,e39,e46


HID

Recommended Posts

voiam si eu pentru e30, dar vad ca se zice ca nu se poate demonta farul :blink:

36095[/snapback]

 

Cine a mai incercat sa deschida farul nu a reusit . Doar daca ai o pereche si nu ai ce face cu ele , incearca sa le desfaci .

 

Cea mai mica dim a angel eyes este de 133 mm diametrul exterior . Crezi ca ar intra in farul de e30 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai reusit sa faci poze cu inelele montate in far?

 

Eu ajung vineri in Constanta si vreau sa cumpar un set pentru un BMW E36.

 

Ai un nr de tel unde te pot gasi?

 

Mersi.

36732[/snapback]

 

Farul pe care il am eu este face lift e46 , iar inelele se potrivesc pe faza lunga doar.

 

Am trimis cateva seturi prin tara , deci inca nu am poze facute inca .

 

Azi cel tarziu luni , intru in posesia unui far e 46 , fara face lift .

 

0721 391046 sau 0744 261945

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
as vrea sa stiu si eu ce diametru au pt ca eu am une34 si as vrea sa-mi pun si eu.ai spus mai devreme ca farurile de e34 nu se pot demonta ei bine eu am reusit si daca ar avea diametrul potrivit ne combinam astept raspuns

38411[/snapback]

 

 

Diametrul exterior este de 133 mm , adica diametrul coverului de plastic . Daca iti trebe dimensiunea mai mica , se poate demonta neonul din interiorul coverului , iar atunci diametrul va fi de 128-129 mm

 

By the way , cum ai desfacut geamurile la E 34 ?

Link to comment
Share on other sites

O sa vin si cu alte poze in curand .

 

 

La poza nr 3 , in realitate , lumina data de angel eyes nu este asa imprastiata in far . De fapt lumina nu este deloc imprastiata nici macar in interiorul oglinzilor , datorita unui inel metalic ce se afla in spatele neonului , lumina fiind dispersata doar spre exterior .

post-518-1124400379_thumb.jpg

post-518-1124400409_thumb.jpg

post-518-1124400443_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat si eu un set de inele pentru un BMW E36. Inca nu le-am montat, dar le-am pus seara sa lumineze si se vad super-frumos.

 

Dupa ce le montez o sa pun poze.

38215[/snapback]

 

 

Razvan , daca nu ai inceput sa le montezi , foloseste te rog Poxipol transparent . Ceea ce ti am recomandat intial , se pare ca nu rezista la temperaturi mari .

 

Mii de scuze :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma, se pupa cu diametrul de pe E46? Clipsurile de care zici sunt incluse si merg la diametrul de pe E46? Inelul din spatele lor, ca sa nu mai bata lumine in oglinzi, e inclus? Firele sunt PnP, sau trebuie taiat din cele care duc la pozitii?

 

Later edit: ala ultimele poze e cu neon sau cu leduri, ca nu imi dau seama din poze.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma, se pupa cu diametrul de pe E46? Clipsurile de care zici sunt incluse si merg la diametrul de pe E46? Inelul din spatele lor, ca sa nu mai bata lumine in oglinzi, e inclus? Firele sunt PnP, sau trebuie taiat din cele care duc la pozitii?

 

Later edit: ala ultimele poze e cu neon sau cu leduri, ca nu imi dau seama din poze.

38690[/snapback]

 

Deci inelele pe care le am sunt concepute ptr bmw-uri . Ce mai am pe stoc este pentru e46 cu xenon indiferent de an . Exista si niste clipsuri , insa nu imi plac cu stau fixate inelele cu clipsuri . Eu le lipesc cu poxipol transparent .

 

Aceleasi inele se potrivesc si pe E36 , E 38 , E39 . In max 2 sapt vor fi disponibile inele si ptr e 46 fara xenon 98-2002 si 2002-2004 .

 

Sigur ca inelul este inclus . Practic tot ansamblul este compus din neon , cover din plastic cu aspect oem , iar pe spate este lipit acel inel metalic , plus cablurile care se conecteaza la balast . Apoi balastul se alimenteaza de la conectorul de pe masina , care alimenta inainte becul pozitie . Nu se taie nimic .

 

Ultimele poze sunt cu angel eyes ccfl

Link to comment
Share on other sites

Deci inelele pe care le am sunt concepute ptr bmw-uri . Ce mai am pe stoc este pentru e46 cu xenon indiferent de an . Exista si niste clipsuri , insa nu imi plac cu stau fixate inelele cu clipsuri . Eu le lipesc cu poxipol transparent .

38722[/snapback]

Cam nasol zic eu cu Poxipol.. Clipsurile ce au de nu sunt recomandate? Si nu acelasi diametru la xenon ca si cele fara xenon?

Link to comment
Share on other sites

Cam nasol zic eu cu Poxipol.. Clipsurile ce au de nu sunt recomandate? Si nu acelasi diametru la xenon ca si cele fara xenon?

38840[/snapback]

 

 

Eu dau si clipsurile la e 46 . Insa nu reusesc sa sustina ferm inelul fara sa se miste .

 

Intradevar este o diferenta de diametru intre unele si altele . In curand voi avea disponibile pentru orice E46

Link to comment
Share on other sites

Eu dau si clipsurile la e 46 . Insa nu reusesc sa sustina ferm inelul fara sa se miste .

 

Intradevar este o diferenta de diametru intre unele si altele . In curand voi avea disponibile pentru orice E46

38934[/snapback]

Daca nu se tine bine inelul in ele, intr-adevar nu e o solutie buna. Dar nici Poxipol. Ma gandesc eu la ceva :blink:

Link to comment
Share on other sites

Aceasta reclama comerciala a fost negociata si publicata cu acordul administratorilor bmwclub.ro. Continutul mesajului precum si responsabilitatea comerciala sau legala, apartine exclusiv autorului mesajului.

Autorul mesajului face o reducere de 18 euro pentru membrii forumului, de la 90 euro la 72 euro.

 

Kituri complete angel eyes , ccfl , care se vad si pe timp de zi .

 

Pret ptr membrii forumului 72 euro per set de 4 inele

 

vreau si eu pt e36. cum facem?

Link to comment
Share on other sites

Aceasta reclama comerciala a fost negociata si publicata cu acordul administratorilor bmwclub.ro. Continutul mesajului precum si responsabilitatea comerciala sau legala, apartine exclusiv autorului mesajului.

Autorul mesajului face o reducere de 18 euro pentru membrii forumului, de la 90 euro la 72 euro.

 

Kituri complete angel eyes , ccfl , care se vad si pe timp de zi .

 

Pret ptr membrii forumului 72 euro per set de 4 inele

 

vreau si eu pt e36. cum facem?

39382[/snapback]

 

0721 391046 , pentru comenzi , cu mentiunea ca esti membru forum bmw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.