Jump to content

PLACEREA DE A CONDUCE


r0n1n

PLACEAREA DE A CONDUCE  

471 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu am votat altceva.

Ce imi place la masina mea e ca imbina toate calitatile unui bmw cu un motor diesel elastic,econom iar ca putere sta foarte bine pentru ce infrastructura avem.

Iar cine face liniute si depasiri in forta pe soselele publice e treaba lui. Eu nu as risca viata altora pentru exteriorizari de genul asta.

Multi confunda strazile cu circuitul...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Votat depasiri in forta si altceva.

Altceva: condus in forta prin curbe /serpentine cand am ocazia si "liniute" ad-hoc ca sa zic asa, adica scurte competitii cand am chef si masina care ma provoaca e apropiata de nivelul meu.

Altceva de asemenea mai inseamna ca imi place sa conduc in orice fel, pe orice tip de drum, as trai in masina daca as putea :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

imi place mult pe drumuri virajate gen Cheia sau dealul negru, daca tin bine minte e cel de pe Pitesti -Ramnicul ...chiar m-am alergat putin intr-o noapte pe acolo cand am venit vara trecuta in tara cu un BMW seria 3, nu stiu ce motor avea..Era foarte tarziu si complet liber...:)

Imi place si pe autobahn cand merg relaxat cu 160 si e suficient sa pas usor acceleratia sa aud motorul cum incepe sa maraie ....

De fapt cam asta e relaxarea mea. Cand vin de la munca e putin mai liber cate o portiune si o parlesc putin cat sa aud motorul si uit de grijile zilei...

Link to comment
Share on other sites

Asta e o idee preconcepută.

Conduc foarte sportiv dar am maşină cu cutie automată.

 

Automata e perfectă pentru o maşină de zi cu zi.

 

Nu am zis ca nu mergi sportiv.

In general, majoritatea persoanelor care aleg cutie automata, nu conduc sportiv.

Tu esti o exceptie.

Este doar parerea mea, dupa ce am vorbit cu cateva persoane care au sau ar vrea sa aiba automata.

 

@poleposition

Nu stiu de ce esti asa inversunat pe motorul acesta.

Am inteles ca nu esti un sofer de rand, nu oricine a mers cu o masina de 500cai.

Inteleg perfect ca pt tine un e60 cu 9s pana la suta este lent.

Dar pt noi soferii obisnuiti, este ok, totul e relativ.

Ce, tu cand ai luat e60, ai condus numai la vale si apoi la drum drept ti-ai dat seama ca e o "PUTOARE"?Cum am spus totul e relativ.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

In Romania cutia automata e privita altfel. Iti permite un condus sportiv, trebuie sa te adaptezi si sa o inveti putin. Nu cred ca fura mult din placere. Cu siguranta ca e mai fun una manuala sau un smg, dar din pacate majoritatea posesorilor de automobile trebuie sa ia in considerare si aspecte practice, putini isi permit 2-3 masini pentru fiecare situatie in parte...
Link to comment
Share on other sites

România este un pic În urm㠺i la acest capitol.

Majoritatea oamenilor cred că o maşină cu cutie automată este o porcărie, ĂŽnsă au de cele mai multe ori idei preconcepute, nu s-au deranjat să conducă o maşină cu cutie automată modernă, au această părere după ce au mers cu vreo maşină cu cutie automată din anii '80.

 

Nu am zis ca nu mergi sportiv.

In general, majoritatea persoanelor care aleg cutie automata, nu conduc sportiv.

Tu esti o exceptie.

Este doar parerea mea, dupa ce am vorbit cu cateva persoane care au sau ar vrea sa aiba automata.

Nu cred neapărat asta. :)

 

Ăţi respect părerea, ĂŽnsă nu cred că aşa stau lucrurile.

 

Indiferent cât de sportiv ĂŽţi place să mergi, manuala devine enervantă când stai minute ĂŽn şir ĂŽn trafic bară la bară.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

da la mers bara la bara e foarte nasol daca ai si ambreiajul mai tare...

la viraje totusi manuala ramane suprema desi ultimele cutii automate sunt destul de evoluate.

PS:totusi nu am luat cazanu sa stau bara la bara desi iarna asta l-am cam chinuit prin Bucuresti,in general incerc pe cat posibil sa evit sa merg cu masina in aglomeratie,de fapt pt aglomeratie am un mic gigant :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Asta e o idee preconceputĂŁ.

Conduc foarte sportiv dar am maÂşinĂŁ cu cutie automatĂŁ.

 

Automata e perfectĂŁ pentru o maÂşinĂŁ de zi cu zi.

 

Nu am zis ca nu mergi sportiv.

In general, majoritatea persoanelor care aleg cutie automata, nu conduc sportiv.

Tu esti o exceptie.

Este doar parerea mea, dupa ce am vorbit cu cateva persoane care au sau ar vrea sa aiba automata.

 

 

Eu conduc foarte sportiv si am automata. Ai condus masina cu automata?

Inainte de actuala masina am avut manuala, si nu as fi schimbat-o pentru nimic in lume...

Dupa ce am condus si pe automata am constatat ca se poate conduce la fel de sportiv.

 

Avantajul este ca poti schimba si manual iar cand stai in trafic intr-un oras ca Bucuresti sau Constanta te ajuta foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.