Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Corect,dar cateodata mi se pare ciudat sa faci afirmatii pe baza pozelor,in general de starea unei masini nu iti poti da seama decat dupa ce o verifici intr-un service.Poate avea km reali si sa fie din punct de vedere tehnic in stare proasta.Alfel nu prea inteleg pe astia care dau inapoi km,probabil se bazeaza ca la un moment dat va veni cineva care nu ar verifica km.
Link to comment
Share on other sites

Corect,dar cateodata mi se pare ciudat sa faci afirmatii pe baza pozelor,in general de starea unei masini nu iti poti da seama decat dupa ce o verifici intr-un service.Poate avea km reali si sa fie din punct de vedere tehnic in stare proasta.Alfel nu prea inteleg pe astia care dau inapoi km,probabil se bazeaza ca la un moment dat va veni cineva care nu ar verifica km.

 

Ăn mod cert se bazeazĂŁ pe asta. Pe de altĂŁ parte, nu aș cumpĂŁra din principiu o mașinĂŁ despre care știu cĂŁ are km dați ĂŽnapoi. De ce sĂŁ iei ceva de la un vânzĂŁtor care din start te minte?

Link to comment
Share on other sites

daca o cumperi te pot ajuta cu verificare la bmw filaret sa nu mai stai la coada la programari :)

 

Lucrezi acolo sau ? Eu nu prea ma uit de e90 in bucuresti tocmai din cauza ca stiu ca nu pup test la reprezentanta, si nu imi convine sa astept 2 saptamani cum mi-au zis cei de la MHS.

Edited by Nino88
Link to comment
Share on other sites

Lucrezi acolo sau ? Eu nu prea ma uit de e90 in bucuresti tocmai din cauza ca stiu ca nu pup test la reprezentanta, si nu imi convine sa astept 2 saptamani cum mi-au zis cei de la MHS.

 

prietenul meu lucreaza.tocmai am ajutat pe cineva astazi sa verifice o masina si a fost buna :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-executive-edition-automat-ID59UrK.html#cf4347a069;promoted

 

WBA3E11040F295911

 

 

ultimele cuvinte din anunt : NU CONFUDATI CU -BMW 316D / 318D

SI CU EXEMPLARELE CU KM DATI INAPOI ! !

 

Pe data de 16.10 are 151.000 km ! a dat inapoi 5000 km :(

 

A fost atins stalp fata pasager

A pus atata ca sa iasa la cautarile <150.000km. In bord sigur are cat trebuie.

Ce nu-mi place la F30 sunt farurile non-xenon, mi se par f. urate. Si clusterul cu display mic. Display-ul ala arata ca nuca in perete.

Nu-mi explic de ce au facut doua tipuri de clustere.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu cel care are e91 albastru la vanzare .A zis ca o lasa la 12500 euro.Din punctul meu de vedere face banii.

 

 

azi si a vandut un prieten un e91 din 2011 320 d, m pachet interior+ext albastru M, XENON, navi mare, sistem audio hi fi etc la 10700 a fost pe olx o saptamana! deci nu cred ca merita 12500 un break

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

azi si a vandut un prieten un e91 din 2011 320 d, m pachet interior+ext albastru M, XENON, navi mare, sistem audio hi fi etc la 10700 a fost pe olx o saptamana! deci nu cred ca merita 12500 un break

Pai eu ce ii ziceam. Nu se da neam la banii aia. Acum care o vrea s-o ia ca are doar ~ "80mii km" ....in fine.

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

prietenul meu lucreaza.tocmai am ajutat pe cineva astazi sa verifice o masina si a fost buna :)

 

Poate apelez si eu daca gasesc ceva si se poate? si dau si o bere...

 

BMW Seria 5 520

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GeLvX.html Stie cineva masina asta?omul zice ca a luat o la schimb, ce parere aveti?... Motorul asta euro4 are pb cu distributia? Sau doar cele euro5? Multumesc

 

Nu prea inteleg: e 2007 prima data inmatriculata? Dar e fabricata in 2008?

 

Cati cai are exact? Daca ar fi 2007 ar trebui sa aibe 163, deci ar fi motorul vechi (fara probleme la distributie). Daca are 177 cp este N47 si da.. are probleme cu distributia.

Link to comment
Share on other sites

azi si a vandut un prieten un e91 din 2011 320 d, m pachet interior+ext albastru M, XENON, navi mare, sistem audio hi fi etc la 10700 a fost pe olx o saptamana! deci nu cred ca merita 12500 un break

si km?

 

Pai eu ce ii ziceam. Nu se da neam la banii aia. Acum care o vrea s-o ia ca are doar ~ "80mii km" ....in fine.

 

Andrei, e totusi o diferenta intre o masina cu kilometraj sub 100k km si una peste 200k km.

NU EXISTA masina dotata, intretinuta, cu km putini si ieftina. Trebuie sa renunti la ceva de aici, iar cineva cu capul pe umeri care isi cauta o masina buna, pe care sa o tina pentru o perioada lunga ori renunta la unele dotari, ori pulseaza la pret.

Edited by mgs
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

BMW Seria 5 520

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GeLvX.html Stie cineva masina asta?omul zice ca a luat o la schimb, ce parere aveti?... Motorul asta euro4 are pb cu distributia? Sau doar cele euro5? Multumesc

 

Eu nu am gasit pe facelift motor M47. Probabil sigur are N47. Pana la urma am luat NFL cu M47, asta fiind criteriul principal, sa aiba "distributia in fata"

Edited by DB77AAA
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ce parere aveti despre e46 318 Ci si daca stiti cat ar fi taxa pentru acest model.

 

Am vazut masina ieri.

Din ce mi-a zis mecanicul mentionez:

1. Sonda lambda eroare la 274k km, in bord 230k, in anunt 188k - nu functionau oricum

2. AUC senzor defect

3. Pierde ulei - garnitura motor, nu era nimic grav

4. Furtun sau radiator spart - avea martorul aprins in bord pentru antigel

5. Inca un senzor cam de 100 euro sh

6. Lipseau oglinzile

7. In poze apare fara folie pe spate, in realitate are folie.

 

Numere de dealer auto Spania - nu e de luat in calcul, dar spune ceva despre vanzator

 

Despre asta ce parere aveti? e46 318 Ci

Edited by riper85
Link to comment
Share on other sites

Am vazut masina ieri.

Din ce mi-a zis mecanicul mentionez:

1. Sonda lambda eroare la 274k km, in bord 230k, in anunt 188k - nu functionau oricum

2. AUC senzor defect

3. Pierde ulei - garnitura motor, nu era nimic grav

4. Furtun sau radiator spart - avea martorul aprins in bord pentru antigel

5. Inca un senzor cam de 100 euro sh

6. Lipseau oglinzile

7. In poze apare fara folie pe spate, in realitate are folie.

 

Numere de dealer auto Spania - nu e de luat in calcul, dar spune ceva despre vanzator

 

Despre asta ce parere aveti? e46 318 Ci

Nu agreez:

-GPL-ul

-cele 4 tevi evacuare spate

daca nu te deranjeaza astea poti sa o verifici.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.