Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut baieti! Am mai gasit o masina care imi face cu ochiul si am zis sa va cer o parere. http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GhDhx.html#b907052c42 . Am verificat deja VIN-ul, km sunt reali. Ce ma deranjeaza e volanul, care nu prea are ce cauta pe Luxury Line. Am gasit pe forumul din USA informatii cum ca ar fi posibil echiparea cu volan M sport pe Luxury Line daca insisti la dealer.
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti! Am mai gasit o masina care imi face cu ochiul si am zis sa va cer o parere. http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GhDhx.html#b907052c42 . Am verificat deja VIN-ul, km sunt reali. Ce ma deranjeaza e volanul, care nu prea are ce cauta pe Luxury Line. Am gasit pe forumul din USA informatii cum ca ar fi posibil echiparea cu volan M sport pe Luxury Line daca insisti la dealer.

Pune un VIN sa vedem si noi despre ce e vb...

Link to comment
Share on other sites

Masina respectiva este cam de 5-6 luni pe internet,am vorbit pentru ea cand cautam masina,avea 190.000 la anunt si cand am sunat avea 220.000 + ,dupa 1 luna a pus km reali dupa care iarasi pusese 170.000. Omul are multe masini,e samsar din ce mi-a spus cu asta se ocupa.Tin minte interiorul jantele+numarul+curtea din care e masina.

 

In data de 26.06.2013 a avut ultima oara km reali,dupa a luato vreu roman din ce imi dau seama la dealer in romania si acolo s-au dat km inapoi.

Ea acuma in bord are cursi de la 194,318. Are 116.000 km dati inapoi!... deci are cam 350.000-400.000

 

P.S stiu ca avea si pret destul de mare pentru ce oferea si anume 12.500-13.000 din ce tin minte.

 

Si eu am fost interesat de masina respectiva, cand eram in cautari, prin februarie-martie.

Am vorbit cu samsarul si cica "pe bord arata cu 30000km mai putin fata de cat are real" si o lasa in 11.000. Evident ca a picat din start...

Link to comment
Share on other sites

Am dat de vanzator. Volanul a fost un retrofit facut de el, in rest numai cuvinte de lauda despre masina, mi-a fost greu sa-l opresc. Macar nu a zis "full fara piele" :) VIN-ul WBA3E11010F465660. Am facut o programare la BIMMER pt Luni. Sa vad ce va iesi. Deja e al treilea treiar testat.
Link to comment
Share on other sites

E frumos,arata bine,km ai spus ca sunt reali,un retrofit ok a facut,deci poate a fost un utilizator pasionat sau care a avut grija de masina sau ambele.Vezi ce gasesti la reprezentanta,sa te tii de ei sa iti masoare vopseaua in afara de partea mecanica si electrica.
Link to comment
Share on other sites

Am dat de vanzator. Volanul a fost un retrofit facut de el, in rest numai cuvinte de lauda despre masina, mi-a fost greu sa-l opresc. Macar nu a zis "full fara piele" :) VIN-ul WBA3E11010F465660. Am facut o programare la BIMMER pt Luni. Sa vad ce va iesi. Deja e al treilea treiar testat.

Auzi...

Vezi ca in martie 2016 avea 192 mii...

Nu stiu unde ai verificat tu ca are km reali, dar stiu senzatia cand vezi o masina si iti place maxim, chiar crezi tot ce ti se spune...

Daca tot dai 18-19 mii pe masina mai bine dai si 2 euro pe un istoric...

post-31908-0-32969900-1465595461_thumb.png

Edited by raul_bog
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mda...ai dreptate. El a spus ca a "mintit" in anunt si ca reali sunt 19x.xxx km. Si din cauza asta am zis ca sunt "reali". Well oricum nu cumpar nimic fara sa verific intr-un service. Ideea generala este ca eu pana acum nu am gasit F30 fara acest fel de probleme. Ma intereseaza mecanic sa fie sanatoase, fara zgomote de distributie, ventilatie samd

LE: folosesc BMW Decoder de cand am inceput sa caut.

Edited by jammix
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Personal,

De la prima minciuna de genul asta as zice pas...Hai daca era un 2012 si chiar avea reali poate era ok.

Reali erau in luna martie, poate acum are 250 mii, nu dadea el 25 mii inapoi sa fim seriosi. In fine fiecare cum crede si fiecare face ce vrea cu banul lui :).

Edited by raul_bog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Se practica chestia asta des. Km reali sunt in bord, dar ei trec km la care suna lumea...daca vezi aproape 200k km te sperii si nu mai suni...asa suni, iti place masina, o vezi, pierzi timp cu asta, eventual ii faci si un test mecanic, iese bine, iar la urma spui: la dracu! o iau ca e buna...
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a vandut un Seria 5 din 2005 pe la 340.000 km si anuntul era cam de 5 luni pe olx,omul a venit a cumparat masina si dupa 2 zile l-a sunat ca de ce la mintit cu km ca de fapt in bord sunt mai mult cu 20.000 sau 30.000 ...:))deci va dati seama..
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va rog sa ma ajutati cu o informatie.

S-a pus pe E60 in 2004 motorul de 258 de cai? Este vorba de masina asta, nu e "FUUL option", clima nu are, scaunele sunt normale si cred ca sunt cu, comenzi manuale, dar cel mai mult ma atrage motorul.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-530-seria-5-schimb-cu-vito-dupa-2004-audi-a6c6-suv-bmw-ID4NosU.html#da07716082

 

In Romania majoritatea care sunt la vanzare sunt cu motorul de 231 de cai, asa mai bine aleg E39 (poate ma insel aici).

Edited by Cosmin S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.