Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

dupa cum a reactionat o sa zica ca nu e adevarat, si ca el stie mai bine

 

nu vezi ca a dat-o direct in conspiratie ca altii nu-si pot vinde coupe-urile si fabrica zvonuri despre masina lui, 1000 euro, si alte copilarii

 

 

cineva tot suna cu numar privat?

vad ca de la o discutie pe forum ajungem in alta parte?

chiar este nevoie sa incepem sa ne cautam unul pe altul?

 

Sunteti prieteni? :))

 

 

ai de gand sa termini cu numerele private?

ai fost singurul care te-ai legat si de alte lucruri in afara de problema cu masina

ai facut niste afirmatii care m.au derajat si vreau sa aud si altceva de la tine.

eu zic ca mai bine ma cauti sa clarificam problema.

Link to comment
Share on other sites

Da incetati bai nene cu prostiile astea!

Din experienta proprie va spun,ca amenintarile pe net,la telefon,etc...sunt niste frustrari fara rezultat!

Daca tot vreti sa va intalniti,asteptati sa fie un meci steaua vs dinamo si va intalniti atunci pe strada!:)))

Link to comment
Share on other sites

stii si tu care-i problema. acum toate cartile au eliberare pe 2x-12-2011... sunt duplicate iar masini sunt incsrise pre-2007. deci atentie.

Nu conteaza cand e inmatriculata , daca nu are taxa platita sau daca are taxa resituita tot se plateste.

Link to comment
Share on other sites

dar ce se intamppla in urmatoarea situatie:

 

fac contract de vanzare cumparare pe 1 ianuarie 2012, pe talon scriu instrainat catre...

 

ma duc prin martie la administratia financiara sa o inscriu, sunt pasibil de amenda ca nu am declarat-o la timp (50 lei). ce se intampla cu taxa?

 

banuiesc ca nu conteaza cand am dobandit masina ci doar cand o inmatriculezi, nu?

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza cand e inmatriculata , daca nu are taxa platita sau daca are taxa resituita tot se plateste.

 

ete na, si asta cum se verifica? daca ti-ai cumparat un acum cateva luni un sh inmatriculat prin 2008-2009 de unde stii tu daca a fost sau nu?

iti spun cei de la fisc?

 

dar ce se intamppla in urmatoarea situatie:

 

fac contract de vanzare cumparare pe 1 ianuarie 2012, pe talon scriu instrainat catre...

 

ma duc prin martie la administratia financiara sa o inscriu, sunt pasibil de amenda ca nu am declarat-o la timp (50 lei). ce se intampla cu taxa?

 

banuiesc ca nu conteaza cand am dobandit masina ci doar cand o inmatriculezi, nu?

 

din pacate eu asa cred. aveai tot timpul si ai fost informat din toate partile, trebuia sa-ti rezolvi problema...

Link to comment
Share on other sites

cineva tot suna cu numar privat?

vad ca de la o discutie pe forum ajungem in alta parte?

chiar este nevoie sa incepem sa ne cautam unul pe altul?

 

 

 

 

ai de gand sa termini cu numerele private?

ai fost singurul care te-ai legat si de alte lucruri in afara de problema cu masina

ai facut niste afirmatii care m.au derajat si vreau sa aud si altceva de la tine.

eu zic ca mai bine ma cauti sa clarificam problema.

Cred ca ai probleme grave. In poza aia pareai mai matur, dar cred ca ai 12 ani. Crezi ca stateam sa imi pierd timpul sunandu-te cu nr privat?

 

Da incetati bai nene cu prostiile astea!

Din experienta proprie va spun,ca amenintarile pe net,la telefon,etc...sunt niste frustrari fara rezultat!

Daca tot vreti sa va intalniti,asteptati sa fie un meci steaua vs dinamo si va intalniti atunci pe strada!:)))

 

Eu nu ma cobor la nivelul de a da telefoane cu nr ascuns. Daca vrea, ii dau nr meu de tel prin msg sa vina sa "ma bata" :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-c-320-C21366138.html

 

0769582220

 

WDD2040221A234425

 

Fosta masina de test drive la Autoklass CT. Vinduta ca unic proprietar desigur. :)

 

Masina este de fapt produsa in vara 2008 si inmatriculata prima oara in dec 2008

 

Avea cauciucuri cu dot 2010, dar erau roase pina la limita maxima, ca deh asa e la test drive cu peste 520nm disponibili. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Asta din poza nu are nici o treaba cu cel de E36 E34 . Intre ele e diferenta la covrig ( partea din spate) si la airbag .

 

Din fabrica nu a venit nici un e39 cu asa volan ! Cel din poza e de E46 si e duble stage , cele de e36 sunt single stage .

 

Am avut si eu unul cu single stage montat pe masina mea nonfacelift provenit de pe un e36 .L-am vandut la cineva care vroia sa-l puna pe e46 si n-a putut pune nici macar covrigul ca nu s-a potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Sax, crede-ma, volanul ala a fost pe E34, E36, E39, E46, pana in 99. Chiar si pe seria 8 si Z3 a fost. Era volanul sport al anilor respectivi. Gen cum este acum pe E46 cel cu spita dubla si airbag rotund.

 

Iti dai seama ca de-a lungul timpului, au mai evoluat si airbagurile si probabil un volan de E34 nu va merge pe E46, dar el ca forma si aspect, e la fel.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.